Menu
 
 

Knygų šūsnys: leidyba kaip meno forma XX a. ir XXI a.

2016 05 25  00:29  |  Aktualijos

David Senior

Nuotrauka: David Senior

2016 m. birželio 2 d., ketvirtadienį, 19 val. ŠMC skaitykloje Niujorko Modernaus meno muziejaus („MoMA“) bibliografas David Senior paskaitoje aptars XX a. ir XXI a. menininkų leidinių istoriją. Jis pateiks pavyzdžių, kaip menininkai ir dizaineriai mažo tiražo leidinių formą pavertė eksperimentinėmis naujų idėjų talpyklomis, sukurdami gyvą ir lengvai prieinamą erdvę pristatyti kūrinius bei archyvuoti meninius veiksmus. Dauguma pavyzdžių paskaitoje – iš knygų kolekcijos, su kuria Senior dirba „MoMA“ bibliotekoje, ir iš keleto jo surengtų menininkų knygų bei kitų leidinių parodų.

David Senior yra Niujorko Modernaus meno muziejaus bibliografas, atsakingas už visos kolekcijos, įskaitant ir menininkų knygų rinkinį, plėtrą. Jis dažnai skaito paskaitas apie menininkų knygas ir šiuolaikinio meno bei dizaino leidybą. Jis taip pat kuruoja „MoMA“ bibliotekos leidinių parodas, tokias kaip „Elektro-biblioteka“ (2016), „Ray Johnson dizainas“ (2014), „Prašome ateiti į parodą“ (2013), „Tūkstantmečio žurnalai“ (2012) ir kt.

Jo rašyti tekstai spausdinti „Frieze“, „Dot Dot Dot“, „Bulletins of the Serving Library“, „Art Papers“ ir „C Magazine“ žurnaluose. Jis nuolat organizuoja renginių programas Niujorko meno knygų mugėje „Printed Matter“ ir Los Andželo meno knygų mugėje „Classroom“. 2008–2014 m. jis buvo vyriausiasis „Printed Matter“ ir NYABF menininkų knygų serijos redaktorius, išleidęs tokių menininkų kaip Dexter Sinister, David Horvitz, Emily Roysdon, Aaron Flint Jamison, James Hoff ir Eve Fowler knygas.

„MoMA Tūkstantmečio žurnalų kolekcijos“ rinkinys yra padovanotas ŠMC skaityklai ir yra nuolatinės leidinių ekspozicijos dalis. Pilnas rinkinio leidinių sąrašas čia.

„MoMA Tūkstantmečio žurnalų kolekcijos“ peržiūra tinklapyje www.moma.org.

Griežtai draudžiama „SwO magazine“ paskelbta informaciją panaudoti kitose interneto tinklalapiuose, visuomenės informavimo priemonėse bei platinti kuriuo nors pavidalu be raštiško sutikimo. Dėl informacijos naudojimo kreipkitės el. paštu į SwO.lt redakciją - redakcija@swo.lt. © SwO.lt

Komentuok:
*Reklama
DNO

Kristel Saan

18-oji Mariaus Jonučio paroda - Kaimo pasaka