Menu
 
 

Kosmetikos parduotuvė: visi mes klientai

2013 08 01  08:43  |  Aktualijos

Kosmetikos parduotuvės

Francesjade.com nuotraukos.

Nesenai viena jauna mergina skundėsi, kad kosmetikos parduotuvėje ją aptarnavo abejingai tol, kol konsultantė suvokė, kad ši vaikiško veido mergina vis dėlto tikrai pirks prabangias kosmetikos priemones. Bičiulė, kuriai kosmetika „tamsus miškas”, iš parduotuvės grįžo rankose laikydama stebuklingą pudrą, kuri, anot konsultantės, idealiai jai tiko ir turėjo paversti ją beveik princese. Deja, princese ji netapo, nes pudra buvo gerokai per tamsi.

Kosmetikos parduotuvės klientes galime suskirstyti į tris kategorijas: ekspertės – jos žino ko joms reikia, kas tinka ir patinka; čiauškutės – šios ne tik smulkiai klausinėja apie priemonių sudedamąsias dalis, bet spėja papasakoti apie nevykusius draugių makiažus, pirkinius, vyrus, meilužius ir vaikus; neapsisprendusios – visos tos, kurioms reikia profesionalaus patarimo, rūpesčio ir dėmesio.  Tuo tarpu konsultantės, kaip chameleonai, turi gebėti prisitaikyti prie kiekvienos iš šių grupių, puikiai orientuotis prekių gausoje ir būti kosmetikos guru kiekvienai atėjusiai klientei. Taigi, kodėl geras ir kokybiškas aptarnavimas vis dar išimtis, o ne taisyklė?

Kosmetikos parduotuvės

Jeigu vadovausimės nuomone, kad klientas visada teisus – kalta parduotuvės darbuotoja. Ji nesugebėjo užmegzti dialogo. Ji nesuteikė pakankamai informacijos. Tiesa, kaltas ir parduotuvės vadovas. Perskaičius atsiliepimus apie darbo sąlygas didžiausiose kosmetikos parduotuvių tinkluose susidaro įspūdis, kad darbas kvepiančioje ir blizgančioje parduotuvėje primena vergovę: atlyginimas mokamas „vokelyje“, ilgos darbo valandos, psichologinis spaudimas,  intrigos, darbo sutarties nutraukimas po bandomojo laikotarpio, minimalus atlyginimas, mokymų stoka. Prie šio rinkinio pridėkime specialius veidrodžius bei apšvietimą, kurie iškraipo tikrąjį vaizdą ir spalvas… Kaip konsultantei gerai dirbti, esant tokioms nepalankioms sąlygoms?

Svarbiausia – prisiminti, kad mes visi esame kažkieno klientai. Mes visi norime, kad mus aptarnautų ypatingai. Profesionalus konsultantas yra tas, kuris kliento problemas bei poreikius priima, vertina ir sprendžia kaip savo. Paprasta taisyklė, kuriai nereikia nei specialių sąlygų, aplinkybių, nei vadovų įsakymų, nei… tinkamos mėnulio fazės.

Kosmetikos parduotuvės


Komentuok:
*Reklama
DNO