Menu
 
 

Kristar Design SS 15 kolekcija

2015 03 20  16:14  |  Aktualijos

Kristar Design SS 15 kolekcija

Nuotraukų autorė: Raimonda Vyšnia

Mados kūrėja iš Lietuvos, kurią daugelis netyčia palaiko… norvege

„Kristar Design“ įkūrėja Kristina Vikøren – mados dizainerė, po studijų Lietuvoje jau daugiau nei dešimtmetį kurianti ir gyvenanti Norvegijoje. „Kristar Design“ ženklas jau įsiminė mados sekėjams – paprašyti prisiminti unikaliausius XXI a. Lietuvos mados siluetus, šie tikrai paminėtų formą keičiančius universalius lietpalčius, akį traukiančias sportinės linijos tampres ar drąsius maudymosi kostiumėlius.

2015 metų pavasario–vasaros kolekcija, įkvėpta tirpstančio sniego ir bijūnų

Kristinos Vikøren kūryboje galima atrasti neišsemiamų gamtos elementų, supančių pačios dizainerės studiją. Natūralios gamtos tekstūros atsikartoja drabužių raštuose, faktūrose. Kiekviena linija turi netikėtą efektą, tačiau visad išlaiko ir stilistinį tęstinumą: „Dirbu su praėjusios kolekcijos motyvais ir vystau nenuspėjama linkme, o kartais geros idėjos gimsta ir atsitiktinumo dėka,“ – atskleidžia Kristina Vikøren.

Šį kartą 2015 metų pavasario–vasaros kolekcijoje ypač daug mezginių bei rankų darbo, o taip pat ir šilko, kurio kietumą ir medžiagiškumą dizainerė puikiai išnaudoja, sukurdama naujus ir įdomius modelius. Štai plisuotas sidabro spalvos sijonas „Silver Smile“ perteikia ir mintimis nukelia į šiaurės šalies grožį – drabužio klostės, tarsi sniego juostos kalnų viršūnėse, rausvai sidabriniu atspalviu spindi nuo audinį pasiekusios saulės šviesos. „Dažniausiai kurti įkvepia mano buitis, aplinka ir išgyvenimai kasdienybėje. Šioje pavasario kolekcijoje rolė tenka sienos, kalno, tunelio paviršiams, dar vienas motyvas – sniego, tirpstančio kalnuose, kaita. Ir bijūnai – jų didelės galvos ir struktūra mane žavi, primena vaikystę ir paskutines mokslo dienas,“ – priduria dizainerė.

Ir laisvalaikiui, ir ant raudono kilimo

„Kristar Design“ moteris – charakteringa ir stipri, neapsistojanti ties vienu drabužio siluetu, tačiau puikiai žinanti, ko ir kada norinti. Pavasario–vasaros kolekcija išsami ir įvairiapusė, tiksianti tiek kino aktorei ant raudonojo kilimo puoštis juodo ar balto šilko aukštinto liemens sijonkelnėmis, siekiančiomis žemę, tiek skubančiai miesto moteriai, siekiančiai susikurti nerūpestingą laisvalaikio stilių – „casual chic“ nuotaiką puikiai atspindės kolekcijos „must have“ iš merino vilnos. Pastarieji – Woolmark kokybės ir plonyčio siūlo megztukai, raštuoti švarkeliai ir įspūdingi dvipusiai išverčiami švarkai. Kitos kolekcijoje vyraujančios medžiagos – šilkai, organza, šilko lame (lame – tai blizgus audinys iš šilko arba medvilnės metmenų ir šilku aptrauktų metalinių ataudų). Pavasario linijoje dominuoja monochrominiai tonai, juoda ir balta, sidabro, rausva, geltona spalvos.

Svarbiausi kolekcijos modeliai: merino vilnos megztinis „Eyes“, dvipusis išverčiamas paltas–švarkas „Ornament“, viskozės megztinis „Dryžuota Merė“, juoda šilko suknelė arba pieštuko silueto sijonas „Cornflower“, sijonkelnės aukštu liemeniu, plisuotas sidabro spalvos šilko sijonas „Silver smile“, suknelė „Yellow palerina“, varpelio formos sijonas „Šypsena yellow“, šilko kelnės „Night Noir“, , „Annia French“ lietpaltis.

Dizainerės pavasario derinys – jūsų dėmesiui festivalio „Mados Infekcija“ metu

Mažąja Vilniaus mados savaite tituluojamas festivalis „Mados Infekcija“, kiekvieną kovą skelbiantis pavasarį ir užverdantis gatvės stiliaus šurmulį, šiemet rodys ne tik naujausią dizainerių kūrybą, bet ir bendradarbiaudamas su ShopSpy.lt savo erdvėse festivalio metu pristatys neformalų mados boutique. ŠMC erdvėse, kaip ir dera konceptualaus meno centrui, mada įgys parodos siluetus – „Mados Infekcijos“ svečius pirmame galerijos aukšte pasitiks mados instaliacijos – 7 atrinktų dizainerių pavasario tema sukurti įvaizdžiai, tarp kurių galima bus susipažinti ir su „Kristar Design“ rekomenduojamu pavasario deriniu.

 

Modelis, aktorė:  Severija Janušauskaitė

Fotografė: Raimonda Vyšnia

Vizažistė: Alina Slv

Postprodukcija: Rasa Kuzmauskaitė

Kristar Design SS 15 kolekcija

Kristar Design SS 15 kolekcija

Kristar Design SS 15 kolekcija

Kristar Design SS 15 kolekcija


Komentuok:
*Reklama
DNO