Menu
 
 

Mados Infekcija: pirmos dienos apžvalga

2012 11 11  17:06  |  Aktualijos

Nuotraukos: © SwO/Darius Gražys

Mados Infekcija: pirmos dienos apžvalga

Pirmoji „Mados Infekcijos“ diena mus pasitiko pasikeitusiu podiumu – erdvesniu ir didesniu. Jo viduryje – įspūdingo dydžio  renginio kaukolės logotipas, kuris atrodė tarsi šiuolaikinė skulptūra. Salė buvo pilnut pilnutėlė (jau dieną prieš bilietai į abi dienas jau buvo išpirkti). Kaip ir buvo skelbta – pirmoji diena skirta prêt-à-porter kolekcijoms, kurias trumpai ir apžvelgsiu.

Eglė Žiemytė, D.EFECT. Kaip jau įprasta D.EFECT, ši kartą kolekcija taip pat alsuoja šviežumu ir naujovėmis. Pasirinktos medžiagos – šilkas, medvilnė, linas. Spalvos – balta, šviesiai pilka, oranžinė, melsva, ryškiai geltona – tos, kurias dėvėdami šiltuoju sezonu jaučiamės geriausiai. Nors vyrauja vienspalviškumas, tačiau dizainerė pagyvina paletę ir pasirenka vadinamąjį „vištos kojelės“ raštą, kuriuo papuošia sukneles, šortus ir netgi paltus. Viskas tarpusavyje dera nepriekaištingai – „biker“ stiliaus švarkelis ir jau minėtomis „vištos kojelėmis“ papuošta pieštuko formos suknelė. Ilgas žemę šluojantis sijonas ir retu raštu megzta palaidinė bei gausybė suknelių – lengvų, trumpų, laisvų ar pabrėžiančių liemenį; šios puikiai tiks karštai vasaros dienai, kurios vėl nejučia pradedi laukti. (Visą kolekciją galite peržiūrėti čia: http://www.swo.lt/egle-ziemyte-d-efect-ss-2013/)

Eglė Žiemytė, D.EFECT.

Laura Dailidėnienė. Natūralumas, patogumas ir nuosaikus sportiškumas – taip apibūdinčiau naują šios dizainerės kolekciją, kuri prasideda lengvomis, baltomis peršviečiamomis suknelėmis ir sijonais. Visi modeliai dėvi transformuotas sportinio stiliaus kepuraites ir snapelius, kurie puikiai atrodo  ne tik su laisvomis suknelėmis, įdomaus kirpimo šortais ar tamprėmis, bet ir su maudymosi kostiumėliais. Vėliau pamatome vis daugiau raštų – atsiranda taškai, dryžiai, kurie puošia kombinezonus, sukneles – visa tai derinama kartu su „oversized“ tipo marškiniais. Vyrauja nuosaikios, žemės spalvos, o kolekcijos koloritas pagardinamas ryškia raudona ar dažnai naudojama tamsiai auksine spalva. Dizainerė taip pat pristatė keletą rankinių – tinkamų dėvėti tiek mieste, tiek paplūdimyje. Būtent toks vaizdinys ir iškyla žiūrint šią kolekciją ir besiklausant Lanos del Ray „Blue jeans“. (Visą kolekciją galite peržiūrėti čia: http://www.swo.lt/laura-dailideniene-ss-2013/)

Laura Dailidėnienė

Michael Sontag  (Vokietija). Nors aiškiai jaučiame dizainerio polinkį į monochromines – juodą, baltą ir pilką – spalvas, tačiau šis koloritas pagyvinamas ir pastelinė gama – mėlyna, ruda, pilka, samanų žalia. Laisvai krintančios, tačiau labai masyvios medžiagos, gausus drapiravimas suteikia drabužiams gyvumo, kolekcija – itin skulptūriška. Suknelės, primenančios transformuotas graikų togas, lengvos palaidinės, gausiai drapiruoti lietpalčiai, sijonai bei kelnės aukštu liemeniu – viskas pagrįsta judėjimu, kuris alsuoja gaivumu ir patogumu. Dizainerio moteris – mėgstanti klasiką, ne visada paisanti mados tendencijų, todėl renkasi tai, ką mėgsta ir kas jai tinka. Tai aiškios krypties, nuosekli ir rami kolekcija. (Visą kolekciją galite peržiūrėti čia: http://www.swo.lt/michael-sontag-ss-2013/)

Michael Sontag

KRISTAR DESIGN by Kristina Vikøren (Norvegija). Kolekcija prasideda šviesų žaismu ir skambančio varpo gausmais, kurie aukštesniais ar žemesniais tonais skamba visą pristatymą. Įžengus pirmiesiems modeliams žvilgsnis iškart nukrypsta į jų kojas, tiksliau, tarsi dėmėtas pėdkelnes, kurios dominuoja visoje kolekcijoje. Vyrauja ,,žiemiškos” medžiagos – vilna, mohera, avikailis – kurios kartais tokios plonytės, kad atrodo peršviečiamos, todėl ypač lengvos. Spalvos: visi žemės tonai, taip pat šviesiai violetinė, melsva. Kolekcija įdomi savo formomis – matome naudojamas vyriškų drabužių detales, kurios derinamos su atvirais skeltukais ir iššaukiančiomis iškirptėmis. Gausu megztinių, ,,oversized” švarkų, plačių sijonų ir suknelių, nesunkiai pritaikomų kasdienei aprangai. ((Visą kolekciją galite peržiūrėti čia: http://www.swo.lt/kristar-design-by-kristina-vikoren-ss-2013/)

Kristina Vikøren

MARTÍNEZ LIERAH (Prancūzija). Ypatingai reljefiška kolekcija – aiškiai išryškinta pečių linija, įvairūs geometrines formas primenantys apsiautai, sudurstyti medžiagų gabalai, tų pačių medžiagų transformacijos ir odos deformacijos. Viskas monochrominių spalvų, o spalvinę monotoniją atsveria gausūs ryškios mėlynos spalvos kutai, judantys, modeliui žengiant kiekvieną žingsnį. Kolekcija struktūruota ir minimalistiška – ir nors su aukštomis platformomis modeliams iš tiesų buvo nelengva eiti, tačiau pastarieji batai tik suteikė dar daugiau elegantiškumo ir puikiai užbaigė demonstruotus įvaizdžius. (Visą kolekciją galite peržiūrėti čia:  http://www.swo.lt/martinez-lierah-ss-2013/)

Martínez Lierah

Ieva Daugirdaitė. Šios dizainerės kolekcijos, po ypač sėkmingo debiuto praeitoje Mados Infekcijoje, turbūt laukė daugelis. Šį kartą ji mums pristatė ne mažiau įdomią kūrybą. Įvairių formų, pabrėžiančios liemenį ir gausiai drapiruotos suknelės, trumpi klostuoti sijonai, raštais puoštos palaidinės ir laisvos, kauliukus siekiančios kelnės. Balta, gelsva, permatoma balta, violetinė – tokia pastelinių spalvų paletė derinama su augalų raštais. Ypatingas dėmesys skiriamas detalėms – kolekcijoje netrūko skirtingų dydžių ir formų apykaklių, raištelių ir užtrauktukų. Visa tai užbaigiama žemakulniais bateliais ir didelėmis delninėmis ar krepšiais-kuprinėmis, persimestais per petį. Viskas atrodo patogu, lengva ir tiesiog gražu. (Visą kolekciją galite peržiūrėti čia: http://www.swo.lt/ieva-daugirdaite-ss-2013/)

Ieva Daugirdaitė

BEssARION (Rusija). Gausi tiek spalvų, tiek siluetų prasme kolekcija. Įvairios „bomber“ švarkų transformacijos, aplikacijos, kuriomis puošiami džemperiai. Visi šie patogumu ir sportiškumu alsuojantys drabužiai derinami kartu su pieštuko formos odiniais sijonais ar klasikinėmis kelnėmis. Spalvos – pika, ryškiai geltona ir rožinė, chaki žalia ir mėlyna. Be jau minėtų drabužių buvo pristatytos ir ilgos, gausiai klostuotos, pabrėžtu liemeniu ar lengvo silueto suknelės. Viskas derinama su kaklo papuošalais ir tarsi po medžiaginėmis dalimis paslėptais aukšakulniais. Sportiškai elegantiška kolekcija, kuri puikiai užbaigė pirmąją „Mados Infekcijos“ dieną. (Visą kolekciją galite peržiūrėti čia:   http://www.swo.lt/bessarion-ss-2013/ )

BEssARION


Komentuok:
*Reklama