Menu
 
 

Kristina Sviderskaitė gavo „A’Design Award“ apdovanojimą

2017 05 02  17:46  |  Aktualijos

Kristina Sviderskaitė - SwO magazine

Nuotraukos – Nerijaus Kuzmicko

Lietuvos dizainas dar kartą buvo pastebėtas ir įvertintas pasaulyje! Drabužių dizainerė Kristina Sviderskaitė pristatė savo sukurtą dizainą tarptautiniame „A’Design Award“ konkurse ir buvo apdovanota bronzos laimėjimu. Jaunosios dizainerės kurta kolekcija „BlueBlackPurpleShine“ tapo viena iš laimėtojų „Fashion, Apparel and Garment Design“ kategorijoje. Tai pirmasis Lietuvos dizainerio laimėjimas būtent mados dizaino kategorijoje šiame konkurse. Laimėjusi kolekcija buvo atrinkta iš beveik 8 tūkstančių pateiktų dizaino objektų, o didžiuliame konkurse varžėsi net 180 tautybių atstovai.

Kristina Sviderskaitė

Nuotrauka – Kristinos Sviderskaitės asmeninio archyvo (c)

„A’Design Award“ apdovanojimų tikslas – atkreipti dėmesį į geriausius, aukščiausios kokybės dizaino projektus ir dizaino koncepcijas visame pasaulyje. Pagrindinis konkurso siekis – leisti visam pasauliui sužinoti apie puikiausius dizaino pavydžius. Taigi kuo gi išsiskyrė lietuvių dizainerės darbas tokioje masėje? Dizainerė Kristina apie prestižinį apdovanojimą gavusios kolekcijos idėją kalba taip: „Transformacija yra šios kolekcijos koncepto ašis. Idėja sukasi apie skirtingas mūsų asmenybės puses. Kiekvienas žmogiškas sutvėrimas turi jas ir šios pusės pasirodo ir reiškiasi skirtingose gyvenimo situacijose. Savo kūryboje ieškau atsakymų kokiu būdu individas ir jo vidinis pasaulis yra susiję su išore, arba kitaip – visuomene. Šioje kolekcijoje man buvo svarbu atskleisti tą asmenybės keitimąsi ir prisitaikymą visuomenėje. Būtent todėl visi kolekcijos drabužiai yra transformuojami – dėvėjimo galimybės keičiasi pagal nuotaiką, situaciją, aplinkybes. Taip kartu sukuriamas atsakingas vartojimas ir išraiškos galimybės žmogui. Pats kolekcijos pavadinimas „BlueBlackPurpleShine“ ne tik nurodo kolekcijoje naudotas spalvas bei faktūras, bet ir koduoja idėją. Blue ( angl. mėlyna) – žmogaus vidinio pasaulio gilumas. Black (angl. juoda) – tamsiausios asmenybės pusės. Purple (angl. purpurinė) – tai, kas šviesiausia žmoguje. Shine (angl. blizgesys) – žmogaus išraiškos ir „kaukės“ visuomenėje.“ Prie kolekcijos „BlueBlackPurpleShine“ galutinio įgyvendinimo prisidėjo fotografas Nerijus Kuzmickas, makiažo meistrė  Kristina Raulinaitytė, modeliai – Urtė Jasenkaitė ir Teklė Jasenkaitė. 

Kristina Sviderskaitė - SwO magazine

Kristina Sviderskaitė - „A'Design Award“

Dizainerė Kristina taip pat pasakoja, kaip pateko į tarptautinį konkursą: „Kurdama šią kolekciją tikrai neturėjau minčių apie dalyvavimą konkurse. Tiesiog sukėliau savo darbus į mados dizainerių platformą internete ir jau po kelių dienų gavau specialų kvietimą iš konkurso organizatorių. Kadangi pernelyg daug nesitikėjau, tai laimėjimas, žinoma, dar labiau džiugina. Smagu, jog nedidelės šalies atstovai kuria tikrai gerą dizainą pasauliniu mastu ir aš esu viena iš jų. Iš tikrųjų – apdovanojimas labai įkvepia ir skatina imtis didesnių darbų.”

„A’Design Award“ nugalėtojai mėgaujasi ne tik tarptautinės žiniasklaidos dėmesiu, bet ir yra įtraukiami į pasaulinį valstybių dizaino reitingą bei dizaino klasifikacijos platformą. Apdovanoti kūriniai kartu su geriausiais visų kategorijų dizaino projektais iš viso pasaulio taip pat publikuojami čia


Komentuok:
*Reklama
DNO