Menu
 
 

Lietuvos „Dizaino savaitė“ – estetikos, kokybės ir funkcionalumo įžvalgos

2022 05 24  18:37  |  Aktualijos

Jau 17-oji Lietuvos „Dizaino savaitė 2022“, gegužės 23–29 d. vyksianti net 6 miestuose, kviečia drauge atkreipti dėmesį į pastarųjų metų dizaino pasiekimus, pažangą bei inovacijas, praplėsti dizaino sąvoką, suteikti erdvės ne tik estetikai ir performatyvumui, bet ir įžvalgiam funkcionalumui bei ateities sprendimams ir palaikyti kokybę.

Lietuvos „Dizaino savaitė“ – estetikos, kokybės ir funkcionalumo įžvalgos

Nuotrauka – Dizaino savaitės archyvo ©

Renginio organizatorius – Lietuvos dizaino forumas – skelbia, jog šių metų dizaino festivalio spalva – ryški oranžinė, o tema – „Įžvalgos“. Žodis „įžvalga“ – tai gebėjimas pastebėti įvairius dalykus, kurie gali būti ne visiems akivaizdūs. Kaip ir pati spalva – geltonos ir raudonos mišinys – priverčia perteikti jaudulį, šilumą bei entuziazmą, taip ir šių metų tema kviečia su džiaugsmu atskleisti kilusias idėjas ir su entuziazmu dalytis savo įžvalgomis bei tikslais.

Garsus „Dizaino savaitės“ svečias ir dizainas iš kariaujančios Ukrainos

Festivalį pradėsime vieša Franko Stephensono paskaita apie automobilių dizainą gegužės 23 d. 10 val. Tai Maroke gimęs amerikiečių automobilių dizaineris, dirbęs su garsiausiais automobilių prekių ženklais. Žurnalas „Motor Trend“ pavadino jį „vienu įtakingiausių mūsų laikų automobilių dizainerių“. F. Stephensonas VDA ves ir kūrybinės dirbtuves. Visų miestų (Vilniaus, Kauno, Telšių ir Klaipėdos) Vilniaus dailės akademijos fakultetai aktyviai dalyvauja festivalyje ir kviečia į studentų baigiamųjų darbų peržiūras.

Antradienį Radvilų rūmų dailės muziejuje bus atidaryta už savo ir mūsų laisvę kariaujančios Ukrainos ekspozicija „Namų siela“, patvirtinanti ukrainiečių kultūrinį ir dvasinį stabilumą – visada, net pačiais sunkiausiais laikais, jis reiškėsi gebėjimu mylėti tėvynę, troškimu gyventi ir kurti. 15 autorių savo kūriniais pasakoja apie šiuolaikinį ukrainietišką dizainą. Parodos organizatoriai atsisako eksponuoti sugriautus miestus, namus ir interjerus – jie analizuoja namų reikšmę kiekvienam ukrainiečiui, vaizduoja jų sielą.

Nuo dizaino miestų vitrinose iki atraktyvių ekskursijų į gamyklas

„Dizaino savaitės“ metu įmanomos įvairios veiklos ir integracijos. Jau tradicija tapo laikinosios ekspozicijos miesto parduotuvių ar kavinių vitrinose ir viešbučių holuose, skirtos praeiviams susipažinti su naujausiais dizainerių kūriniais. Jas atrasite festivalio lipdukais pažymėtose vietose. O profesionalams siūlomos net 5 ekskursijos į gamyklas, kur bus pristatomos technologijos ir medžiagos, leidžiančios kūrėjams geriau suprasti procesus, lemiančius produkto kokybę.

Gausi Alytaus programa

Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Telšių ir Anykščių gyventojai jau ne kartą turėjo progą susipažinti su šiuolaikiniu dizainu festivalio metu, bet prie „Dizaino savaitės“ šiemet pirmą kartą prisijungia Alytus, 2022-ųjų Lietuvos kultūros sostinė. Alytaus miesto teatro direktorė Inesa Pilvelytė sako, jog pirmasis miesto dalyvavimas „Dizaino savaitėje“ – tai būdas skirti daugiau dėmesio dizainui Alytuje, taip pat suaktyvinti kūrėjus, padovanoti miestui renginių, pasakoti miesto ir jo kūrėjų, gyventojų istoriją, siekti atkreipti dėmesį į praeitį ir ateitį. Šešias „Dizaino savaitės 2022“ dienas veiks Alytaus įmonių produkcijos, reklaminių gaminių parodos, įvairios kūrybinės dirbtuvės, vyks dizaino forumas, jaunųjų Alytaus dizainerių darbų pristatymas ir gatvės meno pleneras, nestandartinės audiovizualinio meno parodos, bus surengtas teatro kostiumų kolekcijų pristatymas, vyks filmų peržiūros ir daugybė kitų renginių.

Įdomios parodos, ekspozicijos ir pristatymai

„Dizaino savaitėje“ lankytojų laukia net 34 skirtingos tipologijos ekspozicijos. Nuo juvelyrikos iki tekstilės, nuo studentų baigiamųjų darbų iki žinomų pasaulio gamintojų kūrinių interjero salonuose, nuo fotografijų iki performatyvaus dizaino parodų ir instaliacijų. Suprantama, kad viskam laiko gali pritrūkti, bet susirasti kiekvieno interesus atitinkantį turinį tikrai pavyks.

„Dizaino savaitę“ organizuoja Lietuvos dizaino forumas, iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.


Komentuok:




*



Reklama