Menu
 
 

Lofte vyks tarptautinis menų konkursas „MArteLive Europa“

2021 05 17  20:05  |  M.I.C. Naujienos

Visą pavasarį jauni Europos kūrėjai iš 16 meno sričių buvo kviečiami siųsti savo kūrybą tarptautiniam menų konkursui „MArteLive Europe“. Nuo šiandien pirmąjį konkurso etapą praėję kūriniai bus pasiekiami virtualioje atrankoje internete, o žiūrovai kviečiami patys nuspręsti, kuriuos menininkus nori matyti konkurso pusfinalyje birželio 25 d. Vilniuje, Menų fabrike „Loftas“. 

Lofte vyks tarptautinis menų konkursas „MArteLive Europa“

Nuotraukos – „MArteLive Europa“ archyvo ©

„Džiaugiamės, kad konkursas pasiekė tikrai įspūdingą dalyvių skaičių. Smagu, kad įsijungė ne tik mūsų šiauriečiai kaimynai, bet ir Ukrainos, Baltarusijos, Sakartvelo ir kitų kraštų jaunieji menininkai. Manome, kad pusfinalio scenoje LOFTE užvirs tikrai jaudinantis reginys“, – sako „Kintai Arts“, atsakingos už konkurso įgyvendinimą Lietuvoje, direktorė Audra Juodeškienė. 

Laimėti galimybę pristatyti savo kūrybą profesionalams ir platesnei Europos auditorijai bei nukeliauti į tarptautines rezidencijas užsienyje šiemet buvo kviečiami menininkai iš 16 sričių. Tai – tapyba, fotografija, skaitmeninė iliustracija, skulptūra, gatvės menas, muzika bei muzikos produkcija/didžėjavimas, mados dizainas ir amatai, šokis, teatras, šiuolaikinis cirkas, literatūra, trumpieji filmai, video ir muzikos klipai bei video menas. 

Lofte vyks tarptautinis menų konkursas „MArteLive Europa“

Į „Kintai Arts“ organizuojamą atvirą kvietimą atsiliepė daugybė menininkų ne tik iš Lietuvos, bet ir Latvijos, Estijos, Suomijos, Švedijos, Norvegijos, Danijos, Islandijos, Ukrainos, Baltarusijos, Gruzijos, Armėnijos bei Moldovos. 

Geriausius jų pamatyti ir išgirsti jau šiandien galima internetiniame konkurso „MArteLive Europe“ puslapyje https://contest.martelive.eu/on-line-auditions/. Balsuoti už labiausiai patikusius kūrėjus žiūrovai galės iki gegužės 23 dienos, o jų balsai bus sumuojami kartu su profesionalios komisijos vertinimais.

Tarp jų – režisierė Rugilė Barzdžiukaitė, atlikėjas Žygimantas Kudirka-Mesijus, dainininkė Giedrė Kilčiauskienė, žurnalistas Ramūnas Zilnys, „Sirenų“ festivalio vadovė Kristina Savickienė, „Low Air“ įkūrėjas Laurynas Žakevičius, menotyrininkė Agnė Narušytė, iliustratoriai A.BRAN ir Eglė Plytnikaitė, menininkas Žilvinas Landzbergas, tapytojai Linas Jusionis, Povilas Ramanauskas ir kiti.

Virtualioje atrankoje, kiekvienoje meno srityje paaiškėjęs geriausiųjų trejetas gyvai susitiks „Lofto“ erdvėse. Pusfinalio metu atrinktų kiekvienos meno disciplinos laimėtojų lauks kelionė į konkurso finalą Romoje bei vertingi prizai.

Atlikėjai, nugalėję muzikos srityje, turės šansą atsispausti 100 vnt. vinilinių plokštelių „Vinyl Plant“ fabrike Estijoje, muzikos produkcijos srities nugalėtojai sulauks latvių kompanijos „T Studio“ prizų, šiuolaikinio cirko atstovų laukia kvietimas pasirodyti ant „Heldeke“ teatro scenos, o vizualiųjų menų kūrėjams parodų erdves atvers Lietuvos ir užsienio galerijos, tarpe jų – ir Vilniaus Dailės Akademijos vasaros galerija „5 Malūnai“. Dalyvauti teminėse programose ir pristatyti savo kūrinių parodas rezidencijos galerijoje penkis menininkus taip pat pakvies „Kintai Arts“ menininkų rezidencija.

Lofte vyks tarptautinis menų konkursas „MArteLive Europa“

Šokio ir mados dizaino talentų lauks profesionalios portfolio peržiūros, įsteigtos švedų šokio kompanijos „Art of Spectra“ ir Estijos mados platformos „Very Hard Store“, galimybė pasinaudoti „Avinfi” tekstilės spaudos paslaugomis, o garsiausia Lietuvoje reklamos mokykla „Atomic Garden“ pusfinalių nugalėtojus pakvies į savaitgalio trukmės kūrybines dirbtuves. 

Susipažinti su kylančių Europos talentų kūryba gyvai bus galima Vilniuje birželio 25 d., penktadienį, vyksiančiame konkurso pusfinalyje „Lofte“. 


Komentuok:
*Reklama
DNO