Menu
 
 

Lyriškoji Audrey Hepburn

2010 01 31  03:33  |  Aktualijos

Nuostabi elegancija, žavi gracija, itin švelnūs it kūdikio veido bruožai, stiliaus pojūtis, skoningumas, lengvumas bei drąsus individualumas. Į šį ne tuščių komplimentų, o tikrų tikriausių vidaus bei išorės savybių rūbą neabejotinai galėtume įvilkti britų kino legendą Audrey Hepburn. Ši XX a. išgarsėjusi moteris iki šiol laikoma viena iš Holivudo  stiliaus ikonų.

nuotrauka:amandahouck.files.wordpress.com

Audrey Hepburn – tai viena žymiausių britų aktorių, modelių bei humanisčių. Nors gimė Briuselyje, savo vaikystę Audrey Hepburn praleido keliaudama po Angliją, Belgiją ir Nyderlandus dėl savo tėvo darbo. Kai jai sukako penkeri metai, Audrey buvo išsiųsta į Anglijos internatą. Po metų šeimą paliko tėvas.

Vaikystė be tėvo atsiliepė vėlesniam Audrey Hepburn gyvenimui. 1939 m. motina Audrey ir jos du įbrolius atsivežė į Nyderlandus. Nacių okupacijos metais aktorės šeima patyrė daug sunkumų. Audrey Hepburn karo metais labai prastai maitinosi, buvo baisių nacių represijų liudininkė, jai su šeima teko slėptis. Audrey išgyventi nacių okupacijos metus padėjo tik šokiai: ji mokėsi baleto nuo penkerių, vėliau ją mokė mama. Ši meilė šokiui ir pastūmėjo Audrey tapti aktore. Po karo su šeima Audrey Heburn buvo perkelta į Amsterdamą, kur toliau mokėsi baleto ir dirbo modeliu, kad užsidirbtų papildomų pinigų. Audrey Hepburn išvyko į Londoną, kur gavo stipendiją šokio mokykloje, taip pat toliau dirbo modeliu. Jai buvo pasakyta, kad dėl savo ūgio (169 cm.) ir profesionalumo trūkumo ateities su šokiais sieti negalės. Ji labai nusivylė, bet ir toliau smarkiai dirbo. Audrey Hepburn šoko kartu su choru, kol pagaliau gavo vaidmenį „Sauce Piquante“. Ji vaidino dvylikoje spektaklių per savaitę, be to, vis dar dirbo modeliu.

nuotrauka:popartuk.com

Vėliau mergina gavo kelis smuklkius vaidmenis filmuose „The Secret People“ ir „Monte Carlo, Baby“, kurie ir nuvedė ją prie garsios scenaristės Colette. Pastaroji nusprendė, kad Audrey puikiai tiktų Gigi vaidmeniui to paties pavadinimo filme. Taigi greitai Audrey Hepburn išvyko į Niujorką vaidinti Brodvėjaus šou. Tuo pat metu (1953 m.) aktorė gavo ir vieną žymiausių savo vaidmenų filme „Atostogos Romoje“. Audrey Hepburn įkūnijo Europos princesę Aną ir už vaidmenį gavo Oskarą. Taip pat sėkmės Audrey Hepburn sulaukė suvaidinusi filme „Sabrina“. Aktorė buvo nominuota Oskarui, dizainerio Givenchy, kuris kūrė kostiumus „Sabrinai“, dėka tapo mados ikona. Audrey Hepburn ir toliau filmavosi sėkminguose projektuose: 1956 m. filme „Karas ir Taika“, 1959 m. – „Vienuolės istorija“. Už pastarąjį nominuota Oskarui.

Audrey karjera kilo vis aukštyn. 1959 m. Audrey vaidino filme „Žalieji rūmai“, o 1960 m. ir vėl nominuota Oskarui už vaidmenį filme „Menantis pikta“. Po metų Audrey Hepburn nusifilmavo labiausiai ją išgarsinusiame filme „Pusryčiai pas Tifanį“. Jame Audrey – vakarėlius mėgstanti mergina Holi. Nors su šiuo filmu aktorė siejama iki šiol, po „Pusryčių pas Tifanį“ ji ėmėsi visai kitokio vaidmens filme „Vaikų valanda“. Šiame filme Audrey Hepburn vaidino mokyklos direktorę. 1963 m. filmas „Šarada“ buvo didelis pasisekimas. Ji ir vėl buvo nominuota Oskarui. Šįkart už filmą „Mano puikioji ledi“, kur vaidino gėlių pardavėją. Po filmų „Kaip pavogti milijoną“, „Dviese kelyje“ ir „Lauk iki tamsos“ Audrey Hepburn išėjo į atostogas auginti dviejų sūnų. Iš atostogų grįžo 1975 m. vaidinti Šon’o Koner’io priešingybės filme „Robinas ir Merijon“, bet jos vėlesni vaidmenys nebebuvo taip gerai vertinami.

Audrey Hepburn paskutinius savo gyevnimo metus atidavė savanoriškai veiklai. Ji išvyko į Somalį lankyti badaujančių vaikų. 1987 metais ji buvo oficialiai pripažinta UNICEF geros valios ambasadore. 1992 metais ji jau sirgo vėžiu bei po metų mirė Šveicarijoje.

Aktorė 1952 metais susižadėjo Džeimsu Hansonu. Ji sakė, kad tai meilė iš pirmo žvilgsnio. Tačiau ji nepasitvirtino ir ji atsisakė rengti vestuves. Audrey nenorėjo, kad jos karjeją temdytų santuokinis gyvenimas. Vėliau ji vis tik ištekėjo du kartus. Pirmasis jos vyras – aktorius Melas Ferreras (ši santuoka truko 15 metų), antrasis – italų gydytojas Andrėjus Dotti. Nuo abiejų Audrey susilaukė po sūnų. Vėliau ji apsigyveno pas olandų aktorių Robert’ą Wolders’ą. Po devynerių metų ji teigė, kad tai buvo pats laimingiausias laikotarpis jos gyvenime.

Audrey Hepburn neveltui laikoma XX a. grakštumo bei elegancijos simboliu. Ji įkūnija visas moteriškąsias savybes. Sakote šiandien ji būtų palaikyta senamadiška? Tačiau nepamirškite, brangiosios, kad vyrus būtent ir liūliuoja senamadiškas moteriškumas. Viva la femme!


Komentuok:
*Reklama
DNO