Menu
 
 

“Avatar” filmo scenarijus buvo sukurtas jau prieš 10 metų

2009 12 19  23:27  |  Aktualijos

nuotrauka: hdwallpapers.in

Gruodžio 18 dieną Lietuvos kino teatruose startavo garsus ir pirmasis pasaulyje 3D formato James‘o Cameron‘o  filmas „Avatar“ (lietuviškai „Įsikūnijimas“), kuriam sukurti buvo skirti 5 metai ir 130 milijonų JAV dolerių. Pasak režisieriaus James’o Cameron’o filmo scenarijus jau buvo parašytas prieš 10 metų, tik tuo laikų niekas negalėjo realizuoti tokį grandiozinį projektą. BoxOfficeMojo.com duomenimis JAV (čia jis startavo gruodžio 16 dieną) filmas šį penktadienį pasiekė 13, 275 tūkstančių JAV dolerių ir populiarumų nusileidžia tik kitam James’o Cameron’o filmui „Titanikas“.

nuotrauka: jamaipanese.com

Pagrindinis filmo veiksmas vyksta Žemės žmonių kolonizuojamoje Pandoros planetoje. Ši planeta neįprastų spalvų, paslaptingų gyvūnų ir stebuklingų galių vieta. Pandoros gyventojai gyvena neįtikėtinoje darnoje su gamta ir semiasi jėgos iš savo religijos. Žemės mokslininkai sukūrė žmogaus ir Na‘vi rūšies hibridą – mėlyną trijų metrų ūgio humanoidą su uodega, norėdami dar labiau ištirti planetą. Tačiau tai nebūtų veiksmo filmas, jei pritrūktų blogiečių siekiančių naudos Žemės planetai ir pasiryžę gauti, ko jiems reikia visais galimais būdais. Šiužėtas primena cowboj‘ų ir indėnų karus, kai kolonizatoriai iš Europos (dabartinai amerikiečiai) beveik sunaikino indėnus dėl aukso. James‘as Cameron‘as šiame filme ištiesina šią baisią amerikiečių naštą ir „indėnai“ lieka gyventi savo žemėse toliau vystydami kultūrą ir darningą gamtos gyvenimą.

nuotrauka: nydailynews.com

Filme aiškiai matomos šiuolaikinio pasaulio problemos ir pasaulėžiūra – tai ekologijos, New Age‘o, etninės priklausomybės, karo ir net neįgalumo temos. Tad „Įsikūnijimas“ ne tik specialiųjų efektų kupinas, bet ir filmas atskleidžiantis dabartinio žmogaus problemas.

Įdomu, kad Na‘vi kalba vartojama filme yra sukurta pagal tam tikras kalbos taisykles Jameso Camerono pakviesto lingvisto Paulo Frommerio. 3D formatas buvo padarytas iš pradžių nufilmavus filmą su tikrais aktoriais, o tik vėliau pridėta kompiuterinė grafika, kuri sudaro 60 % filmo. Veiksmas vykstantis Pandoros planetoje buvo filmuotas Naujoje Zelandijoje, pastačius didžiules dekoracijas, todėl vaizdas atrodo daug realesnis nei tik kompiuterine grafika sukurtas miškas.

nuotrauka: nydailynews.com

Pagrindinė mintis aiški, scenarijus gana nuspėjamas, happy end‘as garantuotas, daug emocijų sukeliantis personažai, o tiksliau specialieji efektai, ryškios spalvos, mistika, 3D formatas, žodžių ne filmas, o svajonė kino mėgėjams. Filmas jau tapo labai populiarus, įdomu ar jo šlovė išsilaikys ilgam, ar kartą pažiūrėjus norėsis dar, taip kaip atsitiko su „Titaniku“. Tikėkimės, kad Jamesas Cameronas po tokios „Įsikūnijimo“ sėkmės, kaip yra žadėjęs, sukurs trilogiją ir mes galėsime šiuo 3D formato kino stebuklu žavėtis dar ir dar.

Daugiau nuotraukų galite peržiūrėti galerijoje.


Komentuok:
  • Vinis says:

    Visiskai nerealus filmas, butinai paziuresiu dar karta… Turiu pripazinti 3D animacija padare didziule pazanga palyginus su kitais panasaus zanro filmais … duodu pliusa 🙂

  • anzela says:

    Nerealus filmas! uzskaitom

  • gal says:

    esiu galbut, dar karta ziureti sito:))


*Reklama