Menu
 
 

Mados savaitės

2013 04 01  21:21  |  Aktualijos

Mados savaitės

Nuolatos kur nors pasaulyje vyksta mados savaitė (šiuo metu, pavyzdžiui, prasideda Kijeve, netrukus – ir kaimyninėje Rygoje). Turint noro ir laisvo laiko, galima būtų keliauti iš vieno pasaulio krašto į kitą ir lankyti vieną po kitos. Mados pasaulio žemėlapyje egzistuoja ne tik Niujorkas, Londonas, Milanas ir Paryžius, bet ir daugelis kitų augančių šalių, tokių kaip ir, pavyzdžiui, Lietuva, kurioje šiuo metu vyksta „Mados Infekcija“.

Mados savaitės

Mados savaitės

Žinoma, aplankyti kiekvieną madų šou yra neįmanoma misija, tačiau kiekvienas mados mylėtojas turėtų savo kalendoriuje apsibraukti sausį, vasarį, liepą ir rugsėjį, kai mados pasaulyje vyksta didžiausi metų įvykiai. Šie keturi mėnesiai yra ypatingai įtempti visiems industrijos atstovams, mat nuo jų priklauso, kaip atrodys mūsų pavasario ir rudens garderobai. Mados maratonas pradedamas vyrų mados savaitėmis, vėliau seka haute couture linija ir galiausiai viskas užbaigiama ready-to-wear kolekcijomis. Žinoma, šiuolaikinėje visuomenėje svarbiausią vietą užima moterų kolekcijos, pristatomos rugsėjį bei vasarį, tad būtent šie mėnesiai yra padalinti kaip pyragas į lygias keturias dalis, mat kiekviena mados sostinė kovoja dėl didesnio dėmesio. Pastarųjų mados savaičių maratonas prasideda Niujorke su Alexander Wang, vėliau seka Londonas, Milanas ir  galiausiai Paryžius su „Chanel“ priešakyje. Nors pasaulyje mados renginių netrūksta, tačiau šios mados savaitės yra „must have“ kiekvienos fashionistos darbo knygoje. Šiose mados savaitėse pasirodo svarbiausi dizaineriai ir, žinoma, šmėkščioja garsiausi mados išsišokėliai…

Mados savaitės

Mados savaitės

Dizaineriai ir mados namai, dėl kurių kolekcijų verta apsimesti sergančiu ir nekelti kojos iš namų, žiūrint mados šou internetu:

Niujorkas: Alexander Wang, Jason Wu, DKNY, Diane Von Furstenberg, Zac Posen, MM6 Maison Martin Margiela, Marc Jacobs, Calvin Klein

Londonas: Alexander McQueen, Burberry, Vivienne Westwood, Erdem, Tom Ford

Milanas: Dolce & Gabanna, Prada, Gucci, Versace, Fendi, Dsquared2

Paryžius: Chanel, Balenciaga, Balmain, Celine, Chloe, Dior, Givenchy, Kenzo, Louis Vuitton, Saint Laurent

 Mados savaitės

Šiame technologijų amžiuje tikrai nebėra būtina kelti kojos iš namų, norint pamatyti kolekcijos pristatymą, tad didžiausius šou galite žiūrėti internetu tiesiogiai čia: http://fashionweekonline.com/.

Vasaris jau praėjo, tačiau neverta sėdėti vietoje ir laukti ateinančio rugsėjo, kol vėl galėsime išvysti didįjį „mados cirką“ Linkolno aikštėje bei Eliziejaus laukuose… Yra alternatyvų kituose pasaulio kraštuose. Tokijuje, Melburne, San Paule bei Vankuveryje šiuo metu taip pat vyksta mados savaitės! Nesnausk, visas naujienas rasi čia:

Tokijas: http://tokyo-mbfashionweek.com/en/

Melburnas: http://www.lmff.com.au/

San Paulas: http://ffw.com.br/

Vankuveris: http://vanfashionweek.com/

Mados savaitės

Mados savaitės

Parsisiųsk mados savaičių kalendorių iš http://liverunway.com/calendar ir nepraleisk svarbiausių mados industrijos akimirkų. Mėgaukis!

Mados savaitės

Mados savaitės

Nuotraukos: tmagazine.com; style.com


Komentuok:
*