Menu
 
 

„Meno niša“ – Dovilės Bilkštienės paroda apie kasdienybę

2022 01 07  21:07  |  Aktualijos

„Meno niša“ – Dovilės Bilkštienės paroda apie kasdienybę

Dovilė Bilkštienė. Dviratininkai, 2021. Aliejus, drobė, 50x70cm. Nuotraukos – Dovilės Bilkštienės asmeninio archyvo ©

Sostinės galerija „Meno niša“ naujuosius metus pradeda su Dovilės Bilkštienės tapybos paroda „Kasdienybė, tiesiog.“. Sausio 11 dieną, antradienį, 18 val., atidaromos parodos tematiką inspiruoja ne kas kita kaip pati kasdienybė, kurioje dominuoja buitis, rutina ir iki kaulų smegenų įaugę kultūriniai štampai.

„Kasdienybė, tiesiog.“ – antroji asmeninė, po 6 metų pertraukos vykstanti D. Bilkštienės paroda galerijoje „Meno niša“. Menininkė tapybą baigė Vilniaus dailės akademijoje, 2015 m. dalyvavo Lietuvos šiuolaikinės dailės kvadrienalėje, „Jaunojo tapytojo prizo“ konkurse ir kt. grupinėse parodose, meno mugėje „ArtVilnius’17“.

Savitas D. Bilkštienės braižas susiformavo dar studijų Vilniaus dailės akademijoje metais. Menininkės paveiksluose kuriamos netikėtos, paslaptingos, švelnaus humoro kupinos siurrealistinės scenos. Tapybos stilius primena fotorealistinę ar plakatinę poparto tapybą.

„Meno niša“ – Dovilės Bilkštienės paroda apie kasdienybę

Dovilė Bilkštienė

„Pastaruosius keletą metų buvau labai susitelkusi į kūrybą, todėl labai džiaugiuosi, kad pagaliau po ilgos pertraukos galėsiu pristatyti rezultatus plačiajai publikai“, – teigė D. Bilkštienė, pridurdama, kad beveik visi parodos „Kasdienybė, tiesiog.“ darbai dar nebuvo niekur rodyti gyvai.

Kaip teigė menotyrininkas dr. Vidas Poškus, situacijos Dovilės tapyboje yra ekstraordinarios. Toji realybė, kurią suvokiame mes, D. Bilkštienės darbuose neegzistuoja. Viską reguliuoja karnavalinė logika. Tai, kas atrodo tikra, pasirodo, yra išgalvota. Visiškai neįmanomi dalykai tampa kuo tikriausiais.  Personažai čia – „normalūs“ flamingai, antys (gaigalai), šuniukai, tigrai, meškos ir visokiausiomis veiklomis užsiimantys žmonės. Nuo parašiutininkų ar maratono bėgikų iki tiesiog praeivių. Neaišku, kurie iš jų atrodo „normaliau“, tiksliau – keisčiau. Miesto gatvėse pasiklydę (tačiau pakankamai komfortiškai besijaučiantys) gyvūnai ar ten pat klaidžiojantys ir kažko tartum ieškantys žmonės. Jų veiduose ir gestuose kartais nerimo bei nuostabos yra kur kas daugiau…

Pasak menotyrininko, D. Bilkštienė yra tapytoja, tiesiogiai inspiruojama vaizdų. Dovilės akys, smegenys ir ranka fiksuoja beveik viską, kas ją supa. Tai gali būti žvilgsnis iš nuosavų namų balkono, vonios kambario fragmentas, gatvės perspektyva, žvilgsnis pro lėktuvo iliuminatorių. Menininkė gerte sugeria regimus dalykus. 

„Meno niša“ – Dovilės Bilkštienės paroda apie kasdienybę

Dovilė Bilkštienė. Karantinas, 2021. Aliejus, drobė, 60x70cm.

„Dovilę Bilkštienę, kaip nurodo jos pačios suformuluotas šios parodos pavadinimas, inspiruoja ne kas kita, kaip pati kasdienybė. Tačiau, remiantis V. Mykolaičiu-Putinu, galima pastebėti, kad „po kasdienybės pelenais karšta rusena žarija…“. Dovilės tapybos atveju tomis žarijomis vadintini netikėti, tartum susapnuoti ar siurrealistinio automatizmo būdu sukonstruoti motyvai bei situacijos. Tuomet autorei belieka juos tikslingai surežisuoti, teisingai nutapyti ir atsidusus: „Kasdienybė, tiesiog…“ parodyti publikai“, – apie būsimą parodą pasakojo  menotyrininkas dr. V. Poškus.

„Meno niša“ – Dovilės Bilkštienės paroda apie kasdienybę

Dovilė Bilkštienė. Čiurlionis, 2017. Aliejus, drobė, 90x70cm.

Dovilės Bilkštienės paroda „Kasdienybė, tiesiog.“ galerijoje „Meno niša“ veiks nuo sausio 11 iki 28 dienos. Galerijos rėmėja – Vilniaus miesto savivaldybė.


Komentuok:
*Reklama
DNO