Menu
 
 

Galerija „Meno niša“ jau šeštą kartą grįžta į Berlyno meno mugę

2020 09 03  16:41  |  Aktualijos

Galerija „Meno niša“ jau šeštą kartą grįžta į Berlyno meno mugę

Nuotraukos – „Meno niša“ archyvo ©

Sostinės galerija „Meno niša“ tarptautinį sezoną pradeda Berlyne, kur rugsėjo 10-13 dienomis dalyvaus šiuolaikinio meno mugėje „Positions Berlin“. Šiemet šioje populiarioje tarptautinėje mugėje savo menininkus pristatys net keturios galerijos iš Lietuvos.

Jau septintą kartą organizuojamoje „Positions Berlin“ dalyvaus 58 galerijos, renginys vyks Berlyno Tempelhof oro uoste. Mugėje apsilankę svečiai ir galerininkai turės galimybę susipažinti su tarptautine mugės programa bei mieste vyksiančiais meno renginiais. 

„Positions Berlin“ – tai tomis pačiomis dienomis visame mieste vyksiančios Berlyno meno savaitės partneris. Kartu su „Positions Berlin“, toje pačioje erdvėje, vyks ir iš pavasario atkelta meno mugė „Paper Positions“, kurioje parduodami išskirtinai ant popieriaus kurti  darbai. Ten pat lankytojus pasitiks ir „Positions Berlin“ svečias – Šveicarijos fotografijos mugė „Photo Basel“, taip pat „Fashion Positions“, pristatysianti Berlyno mados dizainerius.

Rūta Katiliūtė. Raudona erdvė

Rūta Katiliūtė. Raudona erdvė 2018-2019. Aliejus, drobe. 160×110 cm. ©

Galerija „Meno niša“ yra nuolatinė „Positions Berlin“  dalyvė, ir šiais metais į mugę grįžta jau šeštą kartą. Į Berlyną keliauja penki galerijos menininkai: Nacionalinės premijos laureatai, tapytojai Rūta Katiliūtė ir Gintaras Makarevičius, menininkė Jolanta Kyzikaitė bei jaunosios kartos kūrėjai: Jurgis Tarabilda ir Matas Janušonis.  Galerijos „Meno niša“ dalyvavimą meno mugėje „Positions Berlin“ finansuoja Lietuvos kultūros taryba, partneriai – Lietuvos kultūros institutas ir Lietuvos kultūros atašė Vokietijoje.

Matas Janušonis

Matas Janušonis. Neaiškios mintys. 25x20x10cm ©

Sonata Baliuckaitė

Meno Niša kuratorė Sonata Baliuckaitė kartu su Positions Berlin vadovu Kristianu Jarmuscheku ©

Vienos ryškiausių ir nuosekliausių abstrakčiosios tapybos atstovių Lietuvoje Rūtos Katiliūtės kūriniai tiek „Positions Berlin“, tiek Vokietijos publikai jau gerai pažįstami. Kaip ir menininkė, 2010 m. „Jaunojo tapytojo prizo“ pirmos vietos laimėtoja Jolanta Kyzikaitė, Berlyne pristatysianti naujausius piešinius. Kūrybą ant popieriaus eksponuos ir tapytojas, vienas geriausių Lietuvoje teatro scenografų Gintaras Makarevičius. Specialiai Berlynui darbų ciklą sukūrė Jurgis Tarabilda, savo kūryboje siekiantis ne tiksliai atvaizduoti tikrovę, o ją pratęsti skirtingose medžiagose. Į Berlyną keliauja ir bronzinės Mato Janušonio skulptūros. Jaunasis menininkas jau net keletą metų „Meno niša“ sėkmingai pristatytas prestižinėje „viennacontemporary“ meno mugėje, ten pastarojo skulptūrą įsigyjo Lenkijos „Mocak“ muziejus.

Gintaras Makarevičius

Gintaras Makarevičius. Saulegraza. 2016. Akvarele, popierius. 47x62x2.5 cm ©

Jurgis Tarabilda

Jurgis Tarabilda. ‘Lavender grey’, drobe, akrilas, 80×70 cm., 2020 ©

Jolanta Kyzikaitė

Jolanta Kyzikaitė. Sąrašas Nojui V. 2019. Mišri technika ant popieriaus. 29x21cm ©

Kaip teigė „Meno niša“ kuratorė Sonata Baliuckaitė, per šešerius dalyvavimo „Positions Berlin“ metus, galerija su mugės organizatoriais užmezgė puikius santykius, „Positions“ komanda keletą kartų lankėsi ir Lietuvoje, domėjosi šalies meno scena.  Kad Vokietijos meno mylėtojai ir pirkėjai vertina Lietuvos menininkus, įrodo ir faktas, jog šiemet „Positions Berlin“ į mugę pakvietė dalyvauti net keturias šalies galerijas: be „Meno niša“ Berlyne pasirodys „Meno Parkas“, AV17 ir „Baroti“ galerijos.

Positions Berlin

Positions Berlin meno mugė ©

Visų labai laukiame rugsėjo 10-13 dienomis Berlyne, Berlyno Tempelhof oro uoste, 3-4 angaruose vyksiančioje meno mugėje „Positions Berlin“. Galerijos „Meno niša“ stendas – E01.


Komentuok:
*Reklama