Menu
 
 

„Meno niša“ sezoną pradeda Berlyne ir Vienoje

2019 09 09  19:23  |  Aktualijos

„Meno niša“ sezoną pradeda Berlyne ir Vienoje

Nuotraukos – asmeninio galerijos archyvo ©

Sostinės galerija „Meno niša“ naują aštuonioliktą veiklos sezoną pradeda intensyviai. Sėkmingai startavusi su Jurgio Tarabildos paroda, galerija rugsėjį dalyvaus net dviejuose svarbiose Europos meno mugėse, Vienos „viennacontemporary“ ir „Positions Berlin“.

Pirmoji „Meno niša“ stotelė bus rugsėjo 12-15 dienomis Berlyne vyksianti „Positions“ meno mugė.  „Positions Berlin“ – tai tomis pačiomis dienomis vyksiančios Berlyno meno savaitės dalis. Mugėje apsilankę svečiai ir galerininkai turės galimybę susipažinti su tarptautine mugės programa bei mieste vyksiančiais meno renginiais. Jau šeštą kartą organizuojamoje  „Positions Berlin“ dalyvaus 69 galerijos, savo stendus pristatysiančios Berlyno Tempelhof oro uoste.

Kaip teigė „Meno niša“ kuratorė Sonata Baliuckaitė, per penkerius dalyvavimo „Positions Berlin“ metus, galerija su mugės organizatoriais užmezgė puikius santykius. „Mugės vadovas iš mūsų stendo yra įsigijęs menininko P. Šliaupos darbų; „Positions“ komanda keletą kartų lankėsi ir Lietuvoje, domėjosi šalies meno scena,“ – sėkminga partneryste džiaugėsi Sonata Baliuckaitė. Į Berlyną keliauja kinetinio meno kūrėjo Kęstučio Svirnelio, tapytojos Monikos Furmanos, abstrakcionistų Gusto Jagmino ir Pauliaus Šliaupos bei tarpdisciplininės menininkės Dr. Gora Parasit darbai.

Gintaras Makarevičius

Gintaras Makarevičius, Sunflower. 2016, akvarelė, popierius, 47×62 ©

Iškart po Berlyno meno mugės, „Meno niša“ persikels į Vieną. Rugsėjo 26-29 dienomis Austrijos sostinėje prasidės prestižinė meno mugė „viennacontemporary“, kurioje galerija pakviesta dalyvauti jau trečią kartą. Marx Halle erdvėse meno mugės lankytojai galės susipažinti su 100 galerijų iš 25 šalių. Pasak Dianos Stomienės, galerijai būti pakviestai dalyvauti meno mugėje „viennacontemporary“ yra didelė garbė ir svarbus įvertinimas.

„Mugė „viennacontemporary“ savo dalyviams yra iškėlusi aukštą kartelę ir vykdo griežtą galerijų atranką, kad savo auditorijai pristatytų geriausias tarptautines galerijas. Iki šiol į Vienos meno mugę buvo pakviesta tik viena privati Lietuvos galerija. Kad ir galerija „Meno niša“, jos veikla ir menininkai jau trečią buvo pastebėti šios svarbios meno mugės organizatorių, mums yra didelis įvertinimas“.

Gustas Jagminas

Gustas Jagminas. Gerai, bet ten mūsų nėra. Ir nebuvo. 2018. Drobė akrilas. 120×100 ©

Vienoje „Meno niša“ pristatys keturis galerijos menininkus: tapytojus Rūta Katiliūtę, Gintarą Makarevičių, Moniką Furmaną ir skulptorių Matą Janušonį. Vienos ryškiausių ir nuosekliausių abstrakčiosios tapybos atstovių Lietuvoje Rūtos Katiliūtės darbai į „viennacontemporary“ keliauja jau antrą kartą; kaip ir tapytoja Monika Furmana, kuri savo kūryboje provokatyviai ir drąsiai demonstruoja moters kūną, keičia jo tapatybę. Jaunajam skulptoriui Matui Janušoniui praėjusių metų „viennacontemporary“ buvo ypač sėkminga. Jo instaliaciją ten įsigijo Krokuvos šiuolaikinio meno muziejus MOCAK.

„Meno niša“ sezoną pradeda Berlyne ir Vienoje

Aktyviai tarptautinėje meno scenoje dirbanti „Meno niša“ yra viena iš keleto Lietuvos galerijų, dalyvaujanti tarptautinėse meno mugėse. Galerija yra dalyvavusi tokiose meno mugėse kaip London Global Art Fair, Positions Berlin, Art Verona, YIA Paris, ArtVilnius, art KARLSRUHE, Art Market Budapest ir Viennacontemporary.

Kol „Meno niša“ Lietuvos menininkus pristatinės užsienyje, iki rugsėjo 28 dienos visus kviečiame į galeriją aplankyti Jurgio Tarabildos parodą „Tai, ko nėra“. Nuo spalio „Meno nišoje“ veiks skulptoriaus Mato Janušonio paroda.


Komentuok:
*Reklama