Menu
 
 

MMLAB kviečia pasinerti į amžinąjį miegą instaliacijoje „Letargija“

2023 06 05  22:38  |  Aktualijos

Birželio 6 d. Vilniaus senamiestyje įsikūrusioje MMLAB erdvėje bus atidaryta kompozitoriaus Andriaus Šiurio, scenografo Oles Makukhin ir šviesų dailininko Igno Rulevičiaus instaliacija „Letargija“. Jos lankytojai turės galimybę šį kūrinį patirti individualiai, pasinerdami į letargijai artimas būsenas.

MMLAB kviečia pasinerti į amžinąjį miegą instaliacijoje „Letargija“

MMLAB ©

Graikų mitologijoje Leta yra požemio karalystės upė, iš kurios atsigėrusios mirusiųjų vėlės užmiršdavo žemiškąjį gyvenimą. Mediciniškai letargija reiškia organizmo abejingumą, sustingimą, mieguistumą, kurį sukelia miego sutrikimai, alkoholio, narkotikų vartojimas, depresija. Šio kūrinio patyrimas yra tarsi graikų mito ir medicininių žinių jungtis, panardinanti žiūrovą į liguistą miegą ir nesąmoningai leidžianti nugrimzti Letoje.

„Letargija labiausiai mane domina kaip amžinojo miego metafora, lyg pasimiršimo mitas, kai dėl skaudžių patirčių užsidarai savo snūduryje nuo gyvenimo, o jis tuo tarpu lėtai pro tave prabėga. Tai panašu į atminties sutrikimus sukeliantį potrauminį sindromą, kai tavo smegenys, nebegalėdamos suvokti objektyvios realybės, sukuria alternatyvią, tik tau egzistuojančią realybę, kurioje tau įmanoma gyventi“, – pasakoja instaliacijos idėjos autorius A. Šiurys.

Į 15 min trukmės instaliacijos patirtį žiūrovas leisis vienas. Erdvėje jis matys blankius objektus, jų švytėjimą bei klausys audio kūrinio. Kuriant instaliaciją buvo naudojamas trijų dimensijų – binaurinis – garsas, kuris, pasitelkus „dummy head“ technologiją, buvo įrašytas su „Meno ir mokslo laboratorijos“ aktoriais. Jį papildo netiesiogiai cituojamos fantastinės literatūros kūrinių, tokių kaip Stanislavo Lemo „Soliaris“, Jevgenijaus Zamiatino „Mes“, Aldous Huxley „Sala“ ir „Puikus naujas pasaulis“, nuotrupos.

MMLAB erdvėje (Vokiečių g. 13 A) instaliacija veiks iki birželio 29 d. Perklausų laikai: birželio 6, 7, 8, 13, 14, 15, 20, 21, 22, 27, 28, 29 d. 17-22 val.

„Letargija“ yra MMLAB erdvės renginių ciklo, skirto įvairaus formato autorinių instaliacijų ir performansų pristatymui, dalis. Šį pavasarį ir vasarą vykstančio renginių ciklo tema – „Kas tu esi“, nagrinėjanti savasties paieškas, sapnų, nemigos, socialinių vaidmenų ir vertybių įprasminimo temas. Projektą finansuoja Vilniaus miesto savivaldybė, prodiuseris Meno ir mokslo laboratorija, partneriai: Bilietų nėra, Urbanistinis draustinis.


Komentuok:
*Reklama
DNO