Menu
 
 

MO muziejus pristato naujo formato patirtį

2020 05 21  16:17  |  Aktualijos

MO muziejus pristato naujo formato patirtį

Nuotraukos – MO muziejaus ©

Gegužės 28 dieną po daugiau nei 2 mėnesius trukusios pertraukos duris lankytojams atveria MO muziejus. Atveria su nauju pasiūlymu – 33 minučių patyrimu. Kokia tai patirtis, besislepianti po intriguojančiu pavadinimu?

„Vos per porą pastarųjų mėnesių patekome į naują realybę. Tikriausiai nė nebūtume anksčiau pagalvoję, kad sėdėsime vienas nuo kito kelių metrų atstumu, negalėsime apsikabinti. Toks staigus pasikeitimas leidžia labai apčiuopiamai pajusti skirtį tarp to, kas „buvo”, ir ištikusios nenuspėjamos ateities. Tai apmąstydami sukūrėme naują ir dar anksčiau neišbandytą muziejuje patirtį. Kviečiame į 33 minutes trunkantį patyrimą, skirtą pojūčiams atgaivinti. Juose į pasakojimą susilies vaizdas, garsas, kvapas ir netgi skonis”, – teigia Milda Ivanauskienė, MO muziejaus direktorė.

Naujas muziejaus siūlomas formatas – 33 minutės pasakojimo ir individualios patirties, kuri buvo kurta kartu su Urte Mikelevičiūte-DerVynas, o žodžius į istorijas sudėjo knygos „Vakaro istorijos Lietuvos mergaitėms” autorė Viktorija Aprimaitė. Tai saugus ir dabartines realijas atitinkantis individualus lankytojo patyrimas, žadinantis įvairius pojūčius. Muziejaus atstovai visų detalių neišduoda ir sako, kad patirti ir pajausti reikia kiekvienam asmeniškai.

Milda Ivanauskienė

Milda Ivanauskienė

Kada bus galima patirti?

Pirmieji patirtis išbandys MO bendruomenės nariai – MOdernistai, o nuo gegužės 30 dienos kviečiami visi. „33 minutės patyrimo“ vyks trečiadieniais – sekmadieniais. Patyrimo datos, laikai ir bilietai skelbiami ČIA.

Patyrimuose laukiami visi nuo 7 metų amžiaus.

Kitos MO parodos

„Laukiame lankytojų MO muziejuje ir tuo pačiu norime juos informuoti, kad nauja didžioji paroda vis dar įkalinta pandemijos. Esame priklausomi nuo karantino taisyklių ir skrydžių galimybių. Laukiame, kada į Lietuvą galės atvykti ir pabaigti kurti parodą jos kuratoriai – britų režisierius Peter Greenaway ir Olandijos multimedijų menininkė Saskia Boddeke bei jų komanda“, – pasakoja M. Ivanauskienė.

Po pertraukos atidaromame MO muziejuje veikia mažoji paroda apie avangardinio kino kūrėją Joną Meką ir ekspozicija muziejaus pirmojo aukšto hole, kuri iki Lietuvoje paskelbto karantino pradžios veikė tik vieną dieną – Edmundas Saladžius „Tą pačią naktį“.

MO muziejus pristato naujo formato patirtį

Nuotrauka – Hufton and Crow Photography ©

Svarbu nepamiršti naujų taisyklių

MO komanda taip pat primena svarbiausias taisykles, kurios užtikrins saugų ir malonų meno patyrimą MO.

Visi atvykstantys į MO muziejų turi dėvėti apsaugines kaukes, jei prireiks – jas taip pat bus galima įsigyti muziejuje. Visų lankytojų lauks paruošti rankų dezinfekatoriai, lankytojai taip pat prašomi laikytis saugaus 2 metrų atstumo bei vaikščioti su savo šeimos nariais arba ne didesnėmis nei 5 žmonių grupėmis.

Muziejus primena, kad saugiausia ir patogiausia yra įsigyti konkrečios valandos MO bilietą iš anksto – ČIA. Norintys įsigyti prekių MO parduotuvėje, kviečiami naudotis bekontakčiais atsiskaitymo būdais.

Jei norintys aplankyti MO muziejų asmenys jaučiasi blogai ar priklauso rizikos grupei, MO muziejuje jiems rekomenduojama apsilankyti vėliau, kai bus visiems saugu.


Komentuok:
*Reklama