Menu
 
 

Nagrinėjant pilietybę

2018 01 02  22:27  |  Aktualijos

Kitąmet vyksiančiame svarbiausiame architektūros renginyje pasaulyje, Venecijos architektūros bienalėje, debiutuos Lietuva. Šiam debiutui brėžiamas naujas ambicingas tikslas – statyti savo paviljoną. Tai itin įžūlus veiksmas, nes pretenduojama į vienintelį laisvą sklypą Venecijoje, kuriame dar įmanoma naujo nacionalinio paviljono statyba. Projekto autoriams tokia neužvaldyta teritorija vandenyje suteikia galimybę persvarstyti alternatyvius bienalės augimo modelius bei kritiškai įvertinti tradicines pretenzijas į patrauklius miesto teritorijos žemės sklypus. Projektu siekiama ne užimti, o įsteigti vietą, kuri būtų nuolat perkuriama ir kurioje taptų įmanoma pasiūlyti įvairias veiksmų serijas, išryškinančias formuojantį vaidmenį. Tokiu būdu apibrėžtos architektūrinės formos tema susiejama su pedagogine – formavimo – praktika. „Pelkių paviljonas“ iš esmės yra vaizduotės projektas, kurio statybos proceso metu bus kuriami nematerialūs architektūros diskursai ir pasitelkiamos įvairialypės edukacinės praktikos.

ANN LUI IR MIMI ZEIGER, NAGRINĖJANT PILIETYBĘ

Nuotrauka iš organizatorių archyvo ©

Pirmąja paviljono dalimi taps Nacionalinėje dailės galerijoje rengiamas paskaitų ciklas „Hello World?“. Šis pavadinimas yra užuomina į programavimo kalbos sintaksės demonstraciją, naudojamą kaip įvadas į naują programavimo kalbą. Todėl šios nemokamos paskaitos, kaip įvadas į „Pelkių paviljoną“, bandys išplėsti ir atrasti naujas reprezentacijos, architektūros ir pedagogikos ribas, kurios būtų toliau nagrinėjamos Venecijos architektūros bienalės metu. Garsūs pašnekovai iš JAV ir Europos kvies nagrinėti naujus diskursus, kritiškai interpretuoti aplinką ir kartu pasinerti į „Pelkių paviljoną“. Tai yra jau 21-asis Architektūros [pokalbių] fondo organizuojamas ciklas, kuriame kviečiami išskirtiniai pašnekovai, kurie ne tik pristato ir aptaria aktualią temą, bet suintriguoja, priverčia mąstyti kitaip. Ši iniciatyva siekia skleisti kultūros idėjas visuomenėje, skatinti kritinį mąstymą ir architektūros kultūros formavimą.

21-asis Architektūros [pokalbių] Fondo ciklas „HELLO WORLD?“ 2018 m. sausio 5 d. kviečia į  JAV paviljono 2018 metų Venecijos architektūros bienalėje kuratorių ANN LUI ir MIMI ZEIGER paskaitą „NAGRINĖJANT PILIETYBĘ“.

Ann Lui ir Mimi Zeiger pasidalins kuravimo ir tyrimų įžvalgomis apie pilietybės dimensijas. Analizuodamos erdvinį dizainą ir pilietybę, savo paskaitoje jos pristatys darbus architektų, dizainerių, menininkų ir mąstytojų, kurie reaguoja į kintančias šiandienos pilietybės būsenas ir siūlo sugyvenimo ateityje vizijas.

Ann Lui ir Mimi Zeiger yra JAV paviljono 2018 metų Venecijos architektūros bienalėje kuratorės.

Mimi Zeiger yra Los Andžele gyvenanti architektūros kritikė, redaktorė ir kuratorė. Jos darbai koncentruojasi į architektūros ir medijų kultūrų sankirtą. Ji yra daug rašiusi apie meną, architektūrą, urbanistiką ir dizainą tokiems leidiniams kaip The New York Times, Domus, Architectural Review ir Architect, kuriame ji yra viena iš redaktorių, taip pat ji reguliariai rašo tekstus Dezeen portalui. Mimi Zeiger 2015 metais gavo Bradford Williams medalį už pasiekimus rašant apie kraštovaizdį ir architektūrą.

Ann Lui yra asistuojanti profesorė Čikagos Meno mokyklos institute (School of the Art Insitute). Ji taip pat yra įkūrusi Future Firm architektūros biurą. Ann Lui darbai tyrinėja architektūrą kaip infrastruktūrą diskursui. Ji bakalauro laipsnį įgijo Cornell universitete, o magistro laipsnį baigdama MIT Istorijos, teorijos, kritikos programą, kur jos darbai nagrinėjo pokarinio laikotarpio korporacinę architektūrą. Ann Lui yra dirbusi SOM, Bureau Spectacular ir Morphosis Architects biuruose. Ji prisidėjo redaguojant OfficeUS Atlas leidinį skirtą 2014 metų JAV paviljonui Venecijos architektūros bienalėje. Redagavo MIT Thresholds žurnalą ir knygą „Public Space? Lost and Found“ kartu su Gediminu Urbonu.

Pokalbis anglų kalba vyks 2018 m., sausio 5 d., penktadienį, Nacionalinėje dailės galerijoje, Konstitucijos pr. 22 Vilniuje. Pokalbio pradžia: 20.00. Renginys nemokamas.


Komentuok:
*Reklama
DNO