Menu
 
 

„Naujojo Baltijos šokio“ žvaigždė pravėrė repeticijų salės duris

2020 02 13  18:11  |  M.I.C. Naujienos

Chotto Xenos

Nuotraukos – Jeano Louis Fernandezo ©

Kūrybinės veiklos 20-metį švenčianti brito Akramo Khano trupė – viena įtakingiausių ir garsiausių šiuolaikinio šokio pasaulyje, vedama paties talentingojo choreografo, vasario pabaigoje pristatys dar vieną išskirtinį šokio spektaklį „Chotto Xenos“, kurį Lietuvos žiūrovai Vilniuje išvys gegužės 20–22 d.

Šis darbas – garsiausiose pasaulio šokio scenose pristatyto suaugusiesiems skirto spektaklio „Xenos“, kuriame pagrindinį vaidmenį atlieka pats A. Khanas, adaptacija visai šeimai. 

„Pasaulinė žvaigždė A. Khanas ir jo trupė neabejotinai asocijuojasi su aukščiausios kokybės kūryba ir darbais. Labai retai tokio kalibro žvaigždės ryžtasi kurti šeimai ir jaunajai auditorijai skirtus spektaklius. 2015 m. Akramas ir jo komanda, kuriai vadovauja režisierė Sue Buckmaster, nusprendė imtis eksperimento ir jaunajai auditorijai adaptuoti suaugusiesiems skirtą darbą. Pasiekti rezultatai nustebino net juos pačius.

„Naujojo Baltijos šokio“ žvaigždė pravėrė salės duris

Pirmas trupės spektaklis „Chotto Desh“ pasiekė tūkstančius vaikų visame pasaulyje ir sulaukė didžiulės sėkmės.  Šis darbas ne tik prisidėjo prie naujos šokio auditorijos auginimo, bet ir atkreipė dėmesį į mus visus supančią kultūrinę įvairovę. Spektaklyje papasakota asmeninė A. Khano istorija tiesiogiai palietė ne vieną vaiką.

Įkvėpta šios sėkmės, trupė su režisiere S. Buckmaster žengė dar vieną žingsnį ir kaip tik šiuo metu baigia kurti dar vieną nepamirštamą pasakojimą, skirtą jaunajai auditorijai, – šokio spektaklį „Chotto Xenos“. Visą kūrybinį procesą stebi ir jame aktyviai dalyvauja ir pats A. Khanas, o aš labai džiaugiuosi, kad gegužę į šį spektaklį galėsime pakviesti mūsų šalies žiūrovus“, – sakė tarptautinio šiuolaikinio šokio festivalio „Naujasis Baltijos šokis“ vadovė Gintarė Masteikaitė.

Paklausta, ar lengva priimti sprendimą festivalyje pristatyti darbą, kuris dar nėra sukurtas, G. Masteikaitė teigė šį kartą nė nedvejojusi: „Apsispręsti buvo labai lengva. Kūrybinė komanda tokia stipri, kad dėl kokybės tikrai nekyla jokių abejonių.“

„Naujojo Baltijos šokio“ žvaigždė pravėrė salės duris

Jaunajai auditorijai ir visai šeimai skirtas spektaklis „Chotto Xenos“ nukelia žiūrovus atgal į praeitį ir kviečia kartu patyrinėti dažnai pamirštas ir nepapasakotas Pirmojo pasaulinio karo karių istorijas. Pasirodyme vaikams suprantamas meninis turinys susipina su svarbiais istoriniais motyvais.

Spektaklio kūrėjų teigimu, jiems svarbu atkreipti vaikų dėmesį į istorijos prasmę, nes jaunoji karta yra ribotai supažindinama su karo istorija, kuri būtų pasakojama mūšyje dalyvavusių karių lūpomis. Dažniausiai vaikams karo vaizdai perteikiami tik per socialines medijas, o konfliktų konceptas atskleidžiamas tik per linksmus vaizdo žaidimus. Šiuo spektakliu siekiama įkvėpti jaunąją kartą būti tolerantiška.

Į Lietuvą atvykstančios trupės meno vadovas, choreografas A. Khanas yra vienas garsiausių šiandienių šokio menininkų, kuris puoselėja savo reputaciją kurdamas sėkmingus, lengvai suprantamus ir tuo pačiu susimąstyti verčiančius spektaklius. Savo talentu britas į pasirodymus pritraukia tokius pasaulinio lygio kultūros ir meno atstovus kaip Nacionalinis Kinijos baletas, aktorė Juliette Binoche, balerina Sylvie Guillem, choreografai ir šokėjai Sidi Larbi Cherkaoui ir Israelis Galvánas, dainininkė Kylie Minogue ir kitus.

„Naujojo Baltijos šokio“ žvaigždė pravėrė salės duris

Ryškiausia A. Khano karjeros akimirka buvo 2012-aisiais, kai jis prisidėjo prie Londono olimpinių žaidynių atidarymo ceremonijos.

Spektaklį „Chotto Xenos“ Lietuvos žiūrovai išvys net tris kartus gegužės 20–22 d. Menų spaustuvės Juodojoje salėje, vykstant tarptautiniam šiuolaikinio šokio festivaliui „Naujasis Baltijos šokis“. O dabar kviečiame pamatyti pirmuosius spektaklio repeticijų kadrus.


Komentuok:
*Reklama