Menu
 
 

Lietuvos atlikėjų patirtys: kas įvyksta „Muzikos salėje“

2020 02 14  20:55  |  M.I.C. Naujienos

Lietuvos atlikėjų patirtys: kas įvyksta „Muzikos salėje“

Nuotraukos – AGATA „Muzikos salės“ archyvo © Dominykas Vaitiekūnas

Jau šeštus metus vykstanti AGATA „Muzikos salė“ – tai ne tik išskirtinė galimybė gerbėjams susitikti su mylimais atlikėjais, bet ir Lietuviškos muzikos industrijos atstovams pasimatyti su savo kolegomis. Kai po vienu stogu keturioms dienoms susirenka tiek daug kūrybinio potencialo, nenuostabu, kad gimsta ir naujos pažintys, ir naujos idėjos ar projektai. 

„Tikrai nėra taip, kad kiekvieną dieną gali susitikti su kolegomis ir išgirsti jų kūrybą. Kitos tokios galimybės, kaip „Muzikos salėje“, vienoje vietoje pamatyti tiek lietuviškos muzikos atstovų, turbūt nėra“, – teigia grupės „BIX“ lyderis Saulius Urbonavičius-Samas.

Jis džiaugiasi, kad kelioms dienoms tapdamas mugės prekeiviu, turi gerą progą pasidalinti šviežiomis idėjomis bei gauti naujų patirčių: „Visą dieną praleidi išsišiepęs, artimai bendrauji su fanais ir kitais muzikantais. Jausmas – kaip miesto mugėje, tik vietoj dešrų tu daliniesi savo kūryba, jaučiasi tikrai labai jaukus ir smagus ryšys tarp susirinkusių“.

Daugiau nei 200 muzikos profesionalų į vieną vietą suburiančioje AGATA „Muzikos salėje“ dalyviai gali pasisemti patirties iš scenos kolegų, ten mezgasi naujos pažintys, kurios neretai pavirsta į naują kūrybą.

Robertas Semeniukas

Robertas Semeniukas

Atlikėjas Dominykas Vaitiekūnas tai, kas dedasi „Muzikos salėje“, palygino su internetinių pažinčių programėle „Tinder“. „Niekada nežinai, ką ten sutiksi: kaimyną, savo buvusį ar kažką, ko ieškojai. Man vienas labai pavykęs match‘as buvo prieš kelis metus, kai atsitiktinai „Muzikos salėje“ pamačiau būgnininką Augustą Baroną. Tuo metu jis buvo grįžęs iš studijų užsienyje, o aš kaip tik buvau svajojęs su juo groti. Nuo tada prasidėjo mūsų bendradarbiavimas – Augustas groja beveik visuose mano projektuose ir jau kuriame naujus planus ateičiai. Šitą pažintį aš labai vertinu, nes darbiniuose santykiuose, kaip ir romantiniuose, ilgamečiai partneriai yra pakankamai retas dalykas“, – apie savo patirtį pasakoja D. Vaitiekūnas.

Gitaristas Robertas Semeniukas, dalindamasis įspūdžiais iš „Muzikos salės“, su džiaugsmu prisimena ten kartais vykstančius jam session‘us (liet. improvizuotus pasirodymus): „Esu prie savo stendo suorganizavęs ne vieną nedidelį jamm‘ą. Yra buvę taip, kad prisijungė gitaristas, kuris pats net neturėjo savo stendo, bet atėjo kaip lankytojas. Aš buvau pasiruošęs kelis instrumentus, pakviečiau kelis muzikantus iš kitų stendų ir buvo proga ir jį įsukti į tą smagų „Muzikos salės“ šurmulį bei kartu sukurti improvizuotą koncertą lankytojams.“

Keymono

Keymono

Ne vieną jam session savo stende yra užsukę ir grupės „Keymono“ nariai. „Kažkada, būnant stende kartu su kolegomis, išgėriau tris puodelius kavos, nors įprastai jos negeriu. Gavęs tokį kiekį kofeino, nusprendžiau išsirengti iki pusės, o tada visą energiją išliejau grodamas kartu su kitais „Keymono“ nariais“, – juokiasi grupės narys Alvydas Mačiulskas.

Į „Muzikos salę“ susirinkę muzikos kūrėjai sutaria – tai puiki galimybė pasisemti įkvėpimo vieniems iš kitų. „Renginio metu tikrai nesijaučia kažkokios konkurencijos. Priešingai, tarp muzikantų jaučiama stipri vienybė ir tai yra žiauriai fainas jausmas“, – sako gitaristas R. Semeniukas.

Samas Urbonavičius

Samas Urbonavičius

„Kokiais naujais pasirodymais, idėjomis ir mintimis šiais metais dalinsis Lietuvos muzikos kūrėjai, galime tik spėlioti. Bet naujų atradimų tikėtis tikrai gali visi – tiek atlikėjai, tiek klausytojai“, – teigia AGATA atstovas Justas Prascevičius.

Galimybę susipažinti ir akis į akį pabendrauti su Lietuvos muzikos senbuviais bei kylančiomis žvaigždėmis  lankytojai turės vasario 20-23 dienomis, Tarptautinės Vilniaus knygų mugės metu, „Litexpo“ parodų ir kongresų centre.


Komentuok:
*Reklama
DNO