Menu
 
 

„New York Times“ fotografas Bill Cunnigham

2012 05 07  19:54  |  Aktualijos

„New York Times“ fotografas Bill Cunnigham

Nuotrauka: popbee.com

Bill Cunningham –  žvitraus, smulkmenas pastebinčio ir jas įsimenančio žvilgsnio žmogus, o tiksliau – sumanus gatvės madų fotografas. Pro šio vyro pastabias akis „nepraslysta“ jokia smulkmena ar akcentas. Tiesa, jam lenkiasi ir garsūs žmonės bei mados pasaulio atstovai. Na, o kaip gi būsi nepalankus žmogui, kuris jau ne vieną dešimtmetį stebina savo fotografijomis New York Times leidinio „Stiliaus“ skiltyje.

Bill Cunningham’ui jau daugiau nei 80 metų – šis vyras visą savo gyvenimą paskyrė gatvei, madai bei fotografijai. Šio savo hobio, ir tuo pačiu darbo, Bill’as neatsisako iki šiol – jis vis dar sėda ant dviratės transporto priemonės ir lekia pasižvalgyti po New York’o gatves. Būtent tuo ir išsiskiria New York Times leidinį atstovaujantis fotografas. Pastarajam pavaldus laikas, aplinka ir žmonės. Šis didžiule patirtimi pasigirti galintis senučiukas nebijo apkalbų ar replikų. Taip pat jam nereikia leidimo fotografuoti – juk gatvė vieša erdvė, kurioje apstu visko, tiesiog reikia tai pamatyti. Štai netgi „Vogue“ žurnalo redaktorė Anna Vintour kartą yra pasakiusi: „Visi mes rengiamės dėl Bill’o“ (“We all get dressed for Bill” – angl.). Būti pastebėtam Bill’o – štai kur įvertinimas.

Šiam mados ir gatvės stiliaus fotografijų veteranui pagerbti 2010-ais metais buvo sukurtas ir dokumentinis filmas „Bill Cunnigham. New York“. Filme galime iš arčiau pamatyti šio garsaus fotografo gyvenimą bei susipažinti su jo kasdienybe. Rodosi, jog daugiau nieko šiam vyrui nereikia, nes du svarbiausi dalykai jo gyvenime – dviratis ir fotoaparatas. Apie tai, jog fotografija ir mada – svarbiausios vertybės Bill’ui, filme prabyla ir vienas geriausių žurnalistų Amerikoje – Tom Wolfe. Jokių abejonių nekyla dėl Bill’o Cunningham’o profesionalumo. Jis tikrai vertas geriausio Amerikos fotografo vardo.

 

Dokumentinį filmą apie Bill Cunningham galite žiūrėti čia: http://www.movie2k.to/Bill-Cunningham-New-York-watch-movie-864361.html


Komentuok:
*Reklama
DNO