Menu
 
 

Eglė Čekanavičiūtė FW 12/13

2012 05 06  12:09  |  Aktualijos

Eglė Čekanavičiūtė FW 12/13

Nuotraukos: Darius Gražys/SwO magazine

Eglė Čekanavičiūtė studijavo Vilniaus dailės akademijoje ir Londono Centriniame Sent Martino meno ir dizaino koledže. 2008-2011 m. Eglė Čekanavičiūtė stažavosi „Burberry“ mados namuose Londone ir „Christian Dior“ mados namuose Paryžiuje. Nuo 2011 m. vidurio dirba Martino Margielos madų namuose dizainerio asistente, taip pat yra laisvai samdoma dizainerė ir stilistė.

Kolekcija: dizainerė pristatys dvi kolekcijas: „It‘s All Around You“ ir „Seed“.

 

„It‘s All Around You“

Kolekcijos tikslas – atkreipti dėmesį į mados ir ortopedinės įrangos konstrukcijų bei tikslų panašumas, tai yra „tiesinti“ žmogaus figūrą, tarsi įgrūsti ją į visuomenės suformuotus standartus ir tobulumo rėmus.

Kolekcijoje dominuoja griežtos konstrukcijos ir asimetrija, pabrėžianti netobulumo grožį.

 

„Seed“

Kolekcija pradėta vystyti žaidžiant su visai paprastais, baziniais rūbų siluetais, kurie vietomis tarsi suaugę, ar su išdidėjusiomis, atplyšusiomis detalėmis, sudarančiomis vietos atsitiktinai išsisėjusiems ir nerūpestingai besistiebiantiems ūgliams.

Drabužiams naudotos natūralios, ekologiškos medžiagos – tokios, kaip bulvių maišai ar konstravimo drobė, kurie ilgainiui pavirs trąša juos užkovojusiems augalams. Kolekcija kurta remiantis akivaizdžia tiesa, kad bet kuris žmogaus kūrinys yra bejėgis prieš beribę gamtos jėgą.

Abiejų kolekcijų tikslas – atkreipti dėmesį į mados industrijos paviršutiniškumą ir priešiškumą gamtai, tuo pačiu priminti, kad pasaulyje egzistuoja rimtesnių problemų, nuo kurių nusigręžę ar ignoruodami jas kenkiami tik patys sau.

 

Fotografas: Darius Gražys

Nuotraukos: www.swo.lt (© SwO magazine)

 


Komentuok:
*