Menu
 
 

„nowJapan“ kvies atrasti Japoniją Lietuvoje

2017 08 08  18:43  |  Aktualijos

nowJapan

Nuotraukos – Kazimiero Šešelgio

Rudenėjantis Vilnius jau 9-ąjį kartą vienam savaitgaliui virs Japonija. Rugsėjo 9–10 dienomis sostinėje vyks didžiausias Baltijos šalyse Japonijos kultūros festivalis „nowJapan”.

„nowJapan“ griauna populiariojoje kultūroje nusistovėjusius Japonijos įvaizdžius, kurie neatsiejami nuo samurajų, bonsų, kimono ar japoniškų automobilių. Šiuolaikinė Japonija – tai tradicijų, modernumo ir spalvingų pramogų sintezė, žavinti savo įvairove, technologine pažanga ir tūkstantmečių istorija kvėpuojančiais futuristiniais miestais.

„Nebūtina keliauti tūkstančius kilometrų, kad sužinotumėte, kaip atrodo ši šalis. Festivalyje „nowJapan“ savo vietą atras ir japoniškų komiksų ar cosplay gerbėjai, ir atsitiktiniai praeiviai. Į festivalį atvykstantys Japonijos menininkai pristatys, kuo kvėpuoja šios šalies didmiesčiai: nuo animacijos iki gatvės madų kolekcijų“, – sako festivalio „nowJapan“ direktorius Sergej Grigorjev.

nowJapan

Įvairūs pasirodymai, kūrybinės dirbtuvės, pranešimai, konkursai, parodos, filmai, animacija, kompiuteriniai žaidimai ir virtuali realybė – „nowJapan“ programa subalansuota tiek atsidavusiems Japonijos populiariosios kultūros mylėtojams, tiek ir tiems, kurie dar tik atranda šią šalį.

Filmų peržiūros, japoniška nekomercinė animacija, žaidimai ir suvenyrų gamyba prikaustys lankytojų dėmesį nuo pirmos iki paskutinės minutės. „nowJapan“ sau artimų veiklų atras ne tik vaikai, bet ir modernūs tėvai, kurie turės apsčiai laiko pasimėgauti turininga festivalio programa.

nowJapan

Tokijo Akihabara rajonas garsėja kaip atskiras anime, manga, kompiuterinių žaidimų ir technologijų mylėtojų pasaulis. Būtent jo dvasia alsuos festivalio „Akihabara“ zona. „Akihabara“ erdvėje festivalio lankytojai galės patys išbandyti įvairius kompiuterinius žaidimus, sužinoti apie virtualią realybę ir panirti į spalvingą anime bei manga visatą.

Šiemet festivalyje papildomas dėmesys bus skiriamas japoniškam maistui. Nors Japonija paprastai linksniuojama kaip suši žemė, „nowJapan“ pasiryžęs gerokai nustebinti lietuvišką skrandį.
nowJapan

Neatsiejama „nowJapan“ dalis yra tarptautinis cosplay konkursas (kostiuminis pasirodymas; angl. – „costume“ ir „play“). Spalvingais kostiumais apsirengę dalyviai stengiasi įkūnyti savo pamėgtus kino, anime, manga ar video žaidimų herojus. Jie patys gaminasi kostiumus ir kuria pasirodymus, kuriuos pristato scenoje.
nowJapan

Konkurso dalyviai varžosi dėl galimybės atstovauti Lietuvą Europos Cosplay konkurse „EuroCosplay“, Londone. Tačiau tai ne vienintelė priežastis nusišveisti aprūdijusius superherojaus šarvus ir pasigaląsti kalaviją. Didžiausių žiūrovų simpatijų ir geriausių teisėjų vertinimų sulaukęs bei „Erabareshi Mono“ nominaciją gavęs dalyvis bus apdovanotas kelione į Japoniją.
nowJapan

Festivalyje įspūdžiais dalinsis praėjusių metų „Erabareshi Mono“ laimėtoja Agota Gudelytė (Foxtail), kuri papasakos, kaip spalvingas kostiumas atvėrė jai kelią į Tekančios saulės šalį.
nowJapan

Kaip ir kiekvienais metais „nowJapan“ pasiruošęs palepinti japoniškos muzikos gerbėjus. Tarp roko, pop ir elektronikos žanrų varijuojanti atlikėja Mayucocoon per savo 16 metų karjerą užkariavo tiek gimtosios šalies, tiek ir užsienio gerbėjų širdis.
nowJapan

4 albumus išleidusi atlikėja yra neatsiejama Japonijos eksperimentinės muzikos scenos dalis, garsėjanti unikaliu balsu ir išskirtiniu skambesiu. Į festivalį Mayucocoon atlydi šiuolaikinės muzikos kūrėjas ir atlikėjas – Tetsuya Shimogawa. Bendrais  muzikiniais ieškojimais jie pradžiugins ir „nowJapan“ lankytojus.


Komentuok:
*Reklama
DNO