Menu
 
 

Šaltojo sezono mada – „Upcycled by LT”

2017 08 10  17:57  |  Aktualijos

Upcycled by LT

Nuotraukos –
Marko ir Miglės Cechanovičių (c)

Tvarios mados iniciatyva „Upcycled by LT” šiais metais šiuolaikinės mados mylėtojams pateikia dar vieną „upcycling“ metodu kurtą kolekciją, skirtą rudens-žiemos sezonui.

„Naujausios drabužių linijos idėja ir pagrindinė mintis susiformavo iš noro platesnei auditorijai pristatyti pakartotinį panaudojimą kaip kostiumo projektavimo metodą, drąsiai šnekėti apie tvarią madą, atkreipti vartotojų dėmesį į tai, ką ir kaip dėvime. Todėl pagrindinis kolekcijos įvaizdis turi daug simbolinių reikšmių, atspindinčių šiandien itin aktualias temas: subtilių spalvų troškimą, perėjimą nuo tamsos iki šviesos, iš žiemos sąstingio į pavasario prabudimą“ – prisimena vienas iš „Upcycled by LT” pradininkų Tomas Baranauskas (Thom Bara).

Upcycled by LT

Šaltajam sezonui dizaineriai gerokai praplėtė savo asortimentą, kurį be jau matytų kailinių papildė bomber stiliaus striukės, paltai, taip pat drabužiai iš audinių: suknelės, kelnės, švarkai. Tarp aksesuarų mados mylėtojai galės rasti kailines rankines bei įvairius gaminius iš odos. Urbanistines – militaristines uniformas primenantys ansambliai, post-sovietinių drabužių,  kurie įrodo, jog gaminiai sukurti iš gamybinių likučių yra lygiaverčiai gaminamiems iš naujos žaliavos ir verti vartotojų dėmesio. Dizaineriai pastebėjo, kad po kurio laiko kolekcijos praranda aktualumą ir pirkėjo dėmesį bei prasitaria, jog klientų laukia trys kolekcijos dalys. Kol kas, jie galės pamatyti tik pirmąją, o likusias laiko paslaptyje bei žadina smalsumą.

Upcycled by LT

Kaip „Upcycled by LT“ iniciatyvos pradininkai Vida Strasevičiūtė ir Thom Bara teigia, šios kolekcijos kūrimą lydėjo iššūkiai. Pakartotinio panaudojimo esmė – kolekcijoje naudoti medžiagas, kurios kažkur ar kažkokiu būdu tapo nereikalingais likučiais ar atraižomis.

Upcycled by LT

Upcycled by LT

Gavę medžiagų likučius, dizaineriai pasinėrė į kūrybinę dalį, kurioje, taip pat, laukė antrasis išbandymas. Laikantis upcycling metodo, drabužiai turėjo gimti iš turimų resursų. „Pagal tradicinį mados mechanizmą dizaineriai visų pirma išsirenka ir įsigyja medžiagas, o mes iš esamų audinių turėjome sukurti norimos kolekcijos vaizdą. Visa dizainerių komanda pasiskirstėme darbais: vieni kūrė bendrą kolekcijos kryptį, kiti siuvo kostiumus iš audinių likučių ar viršutinius drabužius, aksesuarus iš kailio ir odos atraižų. Labai norime padėkoti visiems prisidėjusiems, o ypatingai Marijai Kilčiauskaitei, Ingai Jurkevičiūtei bei Linai Žvirblytei“, – prisimena T. Bara.


Komentuok:




*



Reklama