Menu
 
 

OKATA albumas „Stichijos“ – tarp to, kas skiria, ir kas jungia

2021 11 17  19:00  |  M.I.C. Naujienos

OKATA albumas „Stichijos“ – tarp to, kas skiria, ir kas jungia

Nuotraukos – Donato Žvirblio ©

Grupė OKATA pristato 3-iąjį albumą STICHIJOS, kurio elektroniniame skambesyje atsiskleidžia ir skirtingų Lietuvos regionų liaudies dainų motyvai. 4-iose jo dainose grupė naudoja Aukštaitijos, Žemaitijos, Suvalkijos, Dzūkijos ir Mažosios Lietuvos liaudies dainų motyvus, kiekvieną jų galima priskirti ir skirtingoms stichijoms: žemei, orui, vandeniui bei ugniai.

Per 4 grupės gyvavimo metus OKATA išvystė savitą, melomanų įvertintą skambesį, kuriame dera beat box’as (Žygimantas Gudelis – GON) elektroninė muzika bei savaip interpretuotos ir 3 vokalisčių: Kotrynos Stasikėlės, Kristinos Mažeikaitės, Justės Kraujelytės atliekamos liaudies dainos.

Pačios grupės teigimu, šis albumas kitoks – ritmiškesnis, brandesnis, eksperimentiškesnis, jame daugiau šokių muzikai būdingų elementų.

„Džiaugiamės bendra kolaboracija su „Gondingos“ liaudies muzikos kolektyvu, kurie autentišku skambesiu papildė vieną iš albumo dainų „Kukal rožė“, skirtą Joninių šventei. Šiame kūrinyje susiliejo ir žemaičių, ir aukštaičių liaudies dainų motyvai. „Leidome sau drąsiai eksperimentuoti ir muzikoje suvienyti net ir tai, kas sunkiai suderinama, atsižvelgiant į šių regionų liaudies muzikos bruožus bei subtilybes“ – dalijasi grupės nariai.

OKATA albumas „Stichijos“ – tarp to, kas skiria, ir kas jungia

„Kūrybiniame procese netrūko iššūkių, visas albumas yra tarsi apie priešybes, kurios  susivienija viename bendrume. Šiuos metus skyrėme ne tik kūrybai, bet ir savo grupės kiekvieno nario individualumui atskleisti, todėl tiek muzikoje, tiek pačioje grupės dinamikoje buvo stiprių paralelių“ – teigia grupės nariai.

Ar liaudies muzika gali būti patraukli jaunam žmogui? Grupė nedvejodama atsako – taip. „Mūsų kūrybos tikslas – suvienyti praeitį ir dabartį, ieškoti modernių ir aktualių formų, prisiliečiant prie šaknų ir to, su kuo vienaip ar kitaip užaugome, prie mūsų kultūrinio identiteto. Ne vienerius metus jaučiamas tarsi folk muzikos atgimimas, ypač elektronikoje, tikimės, kad naujausias mūsų albumas pasieks ne tik visus šio žanro gerbėjus, bet ir pritrauks naujų klausytojų dėmesį.“

Albumo „Stichijos“ išleidimą finansavo LATGA kultūrinis fondas.

Albumą nuo gruodžio 1 d. galite klausyti visose muzikos klausymosi platformose.


Komentuok:
*Reklama
DNO