Menu
 
 

Naujas, dvigubas grupės „Skylė“ albumas – „Dūšelės“

2016 11 10  17:45  |  M.I.C. Naujienos

Skylė

Nuotraukos: grupės Skylė archyvas

Jau lapkričio viduryje Aistė Smilgevičiūtė ir grupė „Skylė“ muzikos mylėtojams pristatys naujausią savo albumą, kuris šį kartą net dvigubas.

Pirmajame leidinio diske – muzikinės – mitologinės dramos „Dūšelės“ gyvo garso įrašas iš premjerinio koncerto Karmazinų pilkapyne. Klausytojas ras dešimt Roko Radzevičiaus kurtų dainų, nuosekliai vedančių per dramos siužetą.

Antrajame diske skamba ambient ir elektroninės muzikos kūrėjų variacijos „Dūšelių“ dainų tematika. Savo interpretacijas albumui paruošė kompozitoriai Jonas Jurkūnas, Martynas Bialobžeskis, Donatas Bielkauskas ir kiti. Naujos dainų versijos maloniai nustebino grupės narius, o jų skambesys tikrai nebus panašus į jokį ankstesnį „Skylės“ kūrinį.

Skylė

Smilgevičiūtė ir „Skylė“ neslepia – naujasis „Dūšelių“ albumas gali nustebinti ne tik skambesiu, bet ir tema, kuria retai kas ryžtasi kurti. Tai kūrinys apie sielų kelionę tarp šiapus ir anapus, įkvėptas senovės lietuvių gyvybės ir anapusinio pasaulio sampratos, laidojimo papročių bei jų atspindžių liaudies dainose, pasakose ir mitologijoje.

Neįprastas ir pats dramos siužetas. Į šiuolaikinį muzikos ir poezijos rūbą įvilktas pasakojimas perteikiamas Brolio, mirusio nuo gyvatės įkandimo, į anapusinį pasaulį jo gelbėti iškeliavusios Sesers bei kelionėje sutiktų Dūšelių lūpomis.

Skylė

Šiandien grupė dalinasi pirmuoju įrašu iš naujausio albumo – daina „Pilkapių  sniegas“. Tai viena iš pamatinių dramos kūrinių, žyminti svarbų Sesers perėjimo iš šio pasaulio į anapusinį momentą.

„Perskaičiau daugybę pasakų, taip pat teko prisiminti jaunystės patirtį ir dalyvaujant archeologinėse ekspedicijose skaitytas knygas lietuviškos mitologijos tema. Tačiau galutinis atramos taškas visgi buvo kūrybinė intuicija“ – teigia dramos kompozitorius ir dainos autorius Rokas Radzevičius.

Skylė

Kol vyksta kompaktinės plokštelės leidybos darbai, muzikantai intensyviai ruošiasi albumo pristatymo koncertui, kuris vyks lapkričio 12 dieną, Šv. Jonų bažnyčioje, Vilniuje. Tądien „Dūšeles“ atliks Aistė Smilgevičiūtė, grupė „Skylė“, vokalinė grupė „Baltos sielos“ ir vargonininkas Vidas Pinkevičius. Tai turbūt pirmas kartas Lietuvoje, kai roko grupės koncertą bažnyčios erdvėje papildys vargonų muzika.

Skylė - SwO magazine


Komentuok:
*Reklama
DNO