Menu
 
 

„Orkesta Mendoza“ – Lotynų Amerikos ritmai šypsenoms ir šokiams

2022 05 30  18:29  |  M.I.C. Naujienos

Gerą nuotaiką skleidžiantis ir trečiąkart grįžtantis „Orkesta Mendoza“ kolektyvas vasarą Lietuvoje pasveikins pačiu pozityviausiu būdu – Lotynų Amerikos ritmais, Meksikos karščiu, pietietišku temperamentu ir indie-mambo staigmenomis. Kolektyvas, galintis išsiplėsti nuo penkių iki dvidešimties narių, kuria triukšmingą, šėlstančią muziką, paskanintą sodriais psichodeliniais atspalviais.

„Orkesta Mendoza“ – Lotynų Amerikos ritmai šypsenoms ir šokiams

Nuotrauka – Orkesta Mendoza archyvo ©

Kinematografiškos „Orkesta Mendoza“ muzikos šventės visuomet pasižymi veržlumu, entuziastingu vokalu, šventinio vakarėlio nuotaika, jie žavi grupės narių kuriama alchemija, nepriekaištingu požiūriu į Lotynų muziką. Savo nutrūktgalviškumu yra lyginami su pankiškaisiais „Sex Pistols“, o intensyvumu su mambo legenda Pérez Prado. Ne veltui šios grupės koncertai yra lydimi laimingos iki paskutinio prakaito šėlstančios minios, kurioje drąsiai pradedama šokti net su nepažįstamaisiais. Tai būtent tos teigiamos emocijos, kurios itin reikalingos po pastarųjų kelerių mažiau judrių metų!

„Orkesta Mendoza“ – viena įdomiausių šiandienos Lotynų muzikos grupių, kurios kūryboje verda galybė stilių: Meksikos mambo, psichodelinė cumbia, ranchera (tradicinė Meksikos muzika), merengue (šokių muzika, paplitusi Lotynų Amerikoje), rumba, džiazas, indie rokas bei naujausiai prisijungęs – boogaloo. Negana to, kad kolektyvo atliekami žanrai patys savaime yra pozityvūs, „Orkesta Mendoza“ atskleidžia labiausiai saulėtą jų pusę.

Kolektyas susibūrė 2009 m. charizmatiškojo iš Meksikos kilusio multi–instrumentalisto Sergio Mendoza iniciatyva. Jis subūrė keletą geriausių Tuksono (JAV) muzikantų, norėdamas surengti pasirodymą, skirtą legendiniam Kubos mambo karaliui Pérez Prado – garsiojo hito „Mambo No. 5“ autoriui. Prie Sergio Mendoza, patirties pasisėmusio grojant kartu su „Calexico“, „Devotchka“, „Mexican Institute of Sound“ ir kitomis grupėmis, prisijungė galingu baritonu pasižymintis Salvador Duran bei kiti atlikėjai.  

Pérez Prado ir „Chico Che y La Crisis“ įkvėpta „Orkesta Mendoza“ kūryba greitai atrado sau patogų skambesį ir buvo pavadinta iki tol neegzistavusio indie–mambo žanro vardu, kuriame girdima skirtingų laikotarpių bei regionų muzikos sintezė. Nežemiškas, labai kokybiškas ir nostalgišku prieskoniu dvelkiantis grupės skambesys buvo entuziastingai sutiktas „New York Times“,  NPR ir kitų medijų.

2012 m. išleidę savo debiutinį albumą „Mambo Mexicano“, „Orkesta Mendoza“ pradėjo gastroles po JAV ir Europą, o 2014 m. gavo nepaprastą galimybę sudalyvauti prestižinėje WOMEX world muzikos konferencijoje, vykusioje Ispanijos Santiago de Compostela mieste. Kolektyvas tarptautinei auditorijai paliko tokį didžiulį įspūdį, jog tapo vienintele JAV grupe  pakviesta sugrįžti į 2015 m. WOMEX kartu su kitomis patraukliausiomis world muzikos grupėmis.

 2016 m. „Orkesta Mendoza“ įrašas „¡Vamos A Guarachar!“ buvo pripažintas geriausiu Lotynų Amerikos albumu. O naujausiasis „Curandero“, pasirodęs  2020 m., yra labai žaismingas, lengvas bei skleidžia džiaugsmą kiekviena savo nata. Tai roko, pop sintezė su ranchera, cumbia, mariachi bei tik šiam albumui būdinga virš visa ko slypinčia 70-ųjų boogaloo dvasia – JAV išpopuliarėjusiu Lotynų muzikos ir šokio žanru, jungiančiu afroamerikietišką R&B, soul su mambo bei son montuno (iš Kubos kalnų kilusia muzika).

Grupės kūryboje gausu besipinančių žanrų, todėl paprasčiausia ir labai rekomenduotina yra ne apie ją pasakoti, o išgirsti bei patirti. Be to, kolektyvo atliekami mariachi ir marengue žanrai yra įtraukti į UNESCO nematerialaus kultūros paveldo sąrašą!


Komentuok:
*Reklama