Menu
 
 

Paaiškėjo geriausios „ArtVilnius’20“ galerijos ir menininkai

2020 10 02  18:25  |  Aktualijos

Paaiškėjo geriausios „ArtVilnius’20“ galerijos ir menininkai

Nuotraukos – Andrej Vasilenko ir Mariaus Žičiaus ©

Penktadienį 11-oje šiuolaikinio meno mugėje „ArtVilnius‘20“ tradiciškai išrinktos geriausios galerijos, menininkai ir kūriniai. Geriausieji buvo apdovanoti „Litexpo“ vykusioje ceremonijoje bei neformaliame mugės atidaryme.

Šiais metais meno mugė „ArtVilnius’20“ Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ subūrė 37 galerijas ir 150 menininkų iš 9 pasaulio šalių. Čia pristatomos privačios tarptautinės meno kolekcijos, instaliacijos, skulptūros ir performansai, LRT studijoje vyksta susitikimai su meno žvaigždėmis, diskusijos, paskaitos, o šeštadienį visų lauks tarptautinė konferencija metamodernizmo tema.

Penktadienio popietę vertinimo komisija, kuriai vadovavo daktarė Julija Reklaitė išrinko septynias geriausias mugės galerijas, geriausią parodos jaunąją menininkę, geriausią menininką bei geriausius skulptūrų ir instaliacijų autorius. „Nors šiais metais mugė yra sumažėjusi, kokybė liko ta pati. Tuo ypač džiaugiamės, taigi, norėjome apdovanoti kuo daugiau menininkų ir galerijų, kurie dirba itin sudėtingomis sąlygomis“, – sakė vertinimo komisijos pirmininkė, architektė, viešosios įstaigos „Rupert“ vadovė, daktarė Julija Reklaitė.

Paaiškėjo geriausios „ArtVilnius’20“ galerijos ir menininkai

Štai kodėl komisija geriausia mugės instaliacija nusprendė paskelbti net du kūrinius. Rafalo Piesliako instaliacija „Sodas“, mugės lankytojus pasitinkanti lauke, skulptūrų ir instaliacijų parodoje „Takas“, pažymėta už nuoseklų profesionalumą ir kontekstualumą. Kauniečio menininko Morfai instaliacija „Inkilai – tarpukario modernizmo architektūros stiliumi“ apdovanota už šmaikštų Kauno tarpukario architektūros paveldo aktualizavimą. Šią instaliaciją galima rasti skulptūrų ir instaliacijų parodoje „Takas“ 5.31 stende.

Už ironišką požiūrį ir vietos pojūtį specialus komisijos paminėjimas atiteko mugės projektų zonoje Šiuolaikinio meno centro pristatytam jaunosios kartos menininkui Kiprui Dubauskui už instaliaciją  „Dienanakčiavimas“. 

Paaiškėjo geriausios „ArtVilnius’20“ galerijos ir menininkai

Geriausia jaunąja mugės menininke paskelbta Rūta Spelskytė-Liberienė, kurią pristato VDA parodų salės „Titanikas“ stendas. Komisija jos kūryboje pastebėjo mokslinio ir meninio tyrimo dermę, jautrų ir trapų požiūrį, sugrąžinant estetiką, kuri peržengia vizualaus meno ribas ir įtraukia visus pojūčius. Prizą menininkei, tradiciškai, įsteigė ilgametės mugės mecenatės, advokatų kontoros „Cobalt“ Lietuvoje vadovaujantis partneris Dr. Irmantas Norkus.

Geriausio „ArtVilnius‘20“ menininko titulas už nuolatinį fotografijos medijos permąstymą ilgametėje praktikoje skirtas fotografui Remigijui Treigiui. Jo menines fotografijas mugėje pristato Klaipėdos galerija „Baroti“. Klaipėdos apskrities dailininkų sąjungos galerija „Baroti“ taip pat pripažinta geriausia mugės galerija ir pažymėta už brandų aukštos kokybės meną.   Estijos dailės akademijos galeriją „Eka gallery“ komisija pažymėjo už stiprius jaunų menininkų darbus. Paryžiaus galerija „Galerie Nivet-Carzon“ geriausia pripažinta už ironiją, nekomercinį požiūrį ir netikėtą žaismę.

Paaiškėjo geriausios „ArtVilnius’20“ galerijos ir menininkai

Panevėžio galerijai „Galerija XX“ geriausios galerijos ženkliukas įteiktas už atrastus neatrastus menininkus. Latvijos dailės akademijos eksperimentinė erdvė „Pilot“ pažymėta už gausią, išskirtinai aukštos kokybės jaunųjų menininkų koncentraciją. Vilniaus galerija „The Room“ – už gerą puikios tapybos parinkimą, o Vilniaus galerija „The Rooster Gallery“ už profesionalią tarptautinio lygio menininkų prezentaciją.

Paaiškėjo geriausios „ArtVilnius’20“ galerijos ir menininkai

Paaiškėjo geriausios „ArtVilnius’20“ galerijos ir menininkai

Komisijos narė, profesorė, daktarė Raminta Jurėnaitė pažymėjo, kad komisijai atrodė svarbu įvertinti nuoseklų galerijų darbą ir gebėjimą atrasti naujų talentų. Vertinimo komisijoje taip pat dalyvavo advokatų kontoros „Cobalt“ Lietuvoje vadovaujantis partneris, Dr. Irmantas Norkus, menininkė, muzikantė, Venecijos meno bienalės „Auksinio Liūto“  už geriausią nacionalinį paviljoną laimėtoja (opera-performansas „Saulė ir jūra“, kartu su R. Barzdžiukaite ir V. Grainyte) Lina Lapelytė ir „ArtVilnius’14“ meno vadovas, Gruzijos meno mugės „Tbilisi Art Fair“ meno vadovas vadovas, parodų kuratorius Ericas Schlosseris. 

11-oji tarptautinė šiuolaikinio meno mugė „ArtVilnius’20“ vyks iki šio sekmadienio Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“.


Komentuok:
*Reklama