Menu
 
 

Paroda „Ne apie žodžius“

2015 11 10  15:21  |  Aktualijos

Paroda „Ne apie žodžius“

Vaizdas: Daniel Dewar & Grégory Gicquel, Avinas, 2012, animuotas gif failas, 3 sekundžių kilpa, 3 vienetų tiražas, „Loevenbruck“ galerijos Paryžiuje nuosavybė.

Ši paroda – apie tai, kas nenusakoma ir neišsakoma. Nekalbines idėjas ir alternatyvius pažinimo būdus skirtingi menininkai bei mąstytojai tyrinėjo ir bandė ne kartą. Ir nors šiuolaikinio meno realybei apibrėžti dažnai pasitelkiame būtent kalbą, išlieka ir kitokio susitikimo su kūriniais galimybė.

Prasidėjusi ten, kur baigiasi žodžiai, paroda „Ne apie žodžius“ atsiveria instinktyvumui, materijai, vizualumui ir subjektyviam santykiui. Ji pasirodo kaip vientisas, tačiau įvairialypis kūnas – miražiškas gamtovaizdis, lyg dekoracija ar medžiotojo jaukas, viliojantis akį ir atveriantis tik dalelę visumos. Parodos kūriniuose jungiasi materija ir patirtis, susipina ironija ir nuoširdumas, maskuotė ir groteskas, vaidyba ir laimingi atsitiktinumai. Kūriniai kviečia susitikti pusiaukelėje, drauge likdami tvirtai įaugę daiktų pasaulyje – pažiniame per santykius, kuriems įvardinti, laimei, nebeužtenka žodžių.

Lapkričio 13 d., penktadienį, 18 val., menininkų grupė D.O.R. pakviesti iškilmingai atidaryti parodą ir išsamiai pristatyti svarbiausias idėjines nu-kalbintos situacijos tendencijas, veikiančias erdvę tarp žodžio ir daikto, ir tai, kaip ši padėtis brutaliai de-komunikuoja mintį.

Atidarymo vakarą užbaigs menininkės Hannah’os Heilmann DJ performansas.

Parodos dalyviai: Øyvind Aspen, Jos de Gruyter & Harald Thys, Daniel Dewar & Grégory Gicquel, D.O.R., Kipras Dubauskas, Lili Dujourie, Laurent Dupont, Mai Hofstad Gunnes, Hannah Heilmann, Anders Holen, E.B. Itso, Kalin Lindena, Maria Loboda, Valérie Mannaerts, NUG, Michael Van den Abeele

Kuratorės: Ūla Tornau ir Asta Vaičiulytė.

Griežtai draudžiama „SwO magazine“ paskelbta informaciją panaudoti kitose interneto tinklalapiuose, visuomenės informavimo priemonėse bei platinti kuriuo nors pavidalu be raštiško sutikimo. Dėl informacijos naudojimo kreipkitės el. paštu į SwO.lt redakciją - redakcija@swo.lt. © SwO.lt

Komentuok:
*Reklama
Kauno bienalė

DNO