Menu
 
 

Vilniuje atidaryta skulptoriaus V. Balsio paroda

2013 09 24  21:32  |  Aktualijos

Skulptorius Vytautas Balsys

Skulptorius Vytautas Balsys. Organizatorių nuotr.

Kelionių į Italiją, sapnų ir žmonių nuodėmingumo įkvėptas vienas ryškiausių Lietuvos skulptorių – Vytautas Balsys – praėjusią savaitę „Vilniaus verslo uoste” atidarė išskirtinę parodą. Plačiose erdvėse pristatomi unikalūs darbai iš trijų menininką išgarsinusių darbų ciklų konceptualiais pavadinimais: „Rojaus sodai”, „Nuodėmės” ir „Laiškai”.

„Šioje parodoje eksponuojamos skulptūros iš ciklų, sukurtų per pastarąjį dešimtmetį. „Rojaus sodų” ciklą sudaro dvylika skulptūrų ir jis yra baigtas, kadangi vietos rojuje nėra labai daug.  Antrasis ciklas – „Nuodėmės” – užbaigtas taip ir nebus, nes žmogaus prigimtis yra savaime nuodėminga, taigi ir pabaigti jo paprasčiausiai neįmanoma. Trečiasis ciklas – „Laiškai“ – vis dar yra „rašomas”, – taip savo kūrybą pristatė V. Balsys.

Parodos fragmentas

Parodos fragmentas. Organizatorių nuotr.

Dalis menininko darbų jau yra  iškeliavę iš Lietuvos – tarp pirkėjų yra buvę šveicarų, belgų, olandų, vokiečių, rusų. Lietuvoje jo darbus yra įsigiję politikai, žinomi verslininkai. Anksčiau atskiri ciklai buvo fragmentiškai rodomi Seimo galerijoje, Užsienio reikalų ministerijoje, Lietuvos Etnokosmologijos muziejuje Molėtuose, Šiaurės šalių kultūros centre Stokholme.

„Parodos „Vilniaus verslo uoste “organizuojamos jau trečius metus tam, kad menas atsidurtų arčiau verslo. Tokiu būdu geriausi Lietuvos menininkai turi galimybę pristatyti savo kūrybą, o jų darbai – likti Lietuvoje“, – kalbėjo „Vilniaus verslo uosto“ rinkodaros vadovė ir meno parodų organizatorė Vaiva Ginaitytė.

Skulptūrų paroda „Vilniaus verslo uoste” bus eksponuojama iki lapkričio.

Parodos fragmentas

Parodos fragmentas. Organizatorių nuotraukos.

 


Komentuok:
*Reklama
DNO