Menu
 
 

„Pasiutusi meilė“ užkulisiai ir iššūkiai filmavimo aikštelėje

2019 06 04  15:22  |  Aktualijos

Pasiutusi meilė

Nuotraukos – „Pasiutusi meilė“ užkulisiai ©

Lietuvos, Latvijos ir Lenkijos šalių kino kūrėjų bendros gamybos filmas „Pasiutusi meilė“, sėkmingai pasirodęs tarptautiniuose festivaliuose, birželio 7 d. atkeliauja į Lietuvos kino teatrus. Belaukiant įtampos kupino, tarptautinį pripažinimą pelniusio latvių režisieriaus Jānis Nords, filmo premjeros, kūrybinė komanda dalinosi savo įspūdžiais apie darbą su režisieriumi bei įsimintinomis patirtimis filmavimo aikštelėje.

Režisieriaus asmeninės patirtys perteiktos kūryboje

Prasidedant vasarai filmo kūrybinė komanda Lietuvos žiūrovams pristatys įtaigų ir dėmesį prikaustantį filmą, kurį Lietuvoje prodiusavo Kęstutis Drazdauskas. Lietuviai kartu su režisieriumi Jānis Nords dirba jau ne pirmą kartą. Pažintis su jaunu, bet jau daugybę apdovanojimų pelniusiu latvių kūrėju užsimezgė kuriant iki šiol sėkmingiausią jo filmą „Mama, aš tave myliu“.

Naujausiame savo filme „Pasiutusi meilė“ jaunas kino režisierius pasakoja mažame Latvijos miestelyje gyvenančių žmonių santykių dramą – aistrą, neištikimybę ir tikro artumo paieškas. Sudėtingi žmonių jausmai kelia įtampą ir gresia tapti nevaldomi – kaip ir pasiutę vilkšuniai, kurie netikėtai užsikrėtę pasiutlige, kelia grėsmę viso miestelio gyventojams. Pindamas alegorijas tarp žmonių ir šunų, režisierius Jānis Nords pribloškiančiai aiškiai ir aštriai parodo menkutę liniją, skiriančią žmogų nuo gyvulio, civilizuotą elgesį nuo laukinio įsiūčio ir beprotybės.

Pasiutusi meilė

Filmo koprodiuseris K. Drazdauskas  pabrėžė, kad jo pasirinkimą dirbti su šiuo režisieriumi lėmė J. Nords pasaulėžiūra bei profesionalumas, taip pat apčiuopiamas kino juostos turinys ir istorijos perteikimo būdai.

„Jānis Nords filmai pasižymi giliomis įžvalgomis, režisierius remiasi savo gyvenimiška patirtimi bei išgyvenimais, tikriausiai todėl jo filmuose taip įtaigiai ir subtiliai atspindimos aktualios problemos, o psichologiniai akcentai emociškai labai stiprūs. Žiūrovui lengva susitapatinti su filmo veikėjais, atpažinti savyje jų jausmus ir emocijas“, – sakė K. Drazdauskas.

Pasiutusi meilė

Darbas su šunimis ir kiti iššūkiai filmavimo aikštelėje

Dažnai žiūrovas nežino ir net nesusimąsto, kiek pastangų, laiko, pinigų ir net naujų įgūdžių prireikia kūrybinei komandai, kad galėtų įgyvendinti filmo viziją, o tam tikros scenos pareikalauja ypatingo susikaupimo ir kantrybės, kaip antai, darbas su gyvūnais.

Režisieriaus asistentė A. Rizgelienė pasidalino prisiminimais apie kino juostos kūrimo užkulisius ir iššūkius, su kuriais teko susidurti filmuojant įtempto siužeto filmą.

„Filme yra nemažai scenų su šunimis. Darbas su jais buvo tikrai labai specifinis ir sudėtingas. Žinoma, pagrindinis krūvis teko dresuotojams iš Vengrijos, tačiau šunys aikštelėje reikalavo ir ypatingo komandos dėmesio. Gyvūnai, kartodami tą patį veiksmą daug kartų, gan greit pavargdavo ir prarasdavo dėmesį, tad tekdavo filmuoti be repeticijų, apsiriboti nedideliu dublių kiekiu, o kartais pasitenkinti ir ne visai tokiu jų veiksmu, kokį įsivaizdavo režisierius. Komanda turėdavo būti labai dėmesinga ir susitelkusi. Šuns dėmesį galėjo išblaškyti bet koks, kad ir minimalus garsas, ar net neatsargiai į aikštelę įėjęs, ką tik sumuštinį suvalgęs, darbuotojas. Tad visi turėjo išmokti taisyklių, kad kai aikštelėje dirba šunys, niekas nejuda, nevalgo, bet stovi sustingę, ir ne tik aikštelėje, bet ir už jos ribų. Juk tai ko nesuuodžiam ar negirdim mes, kuo puikiausiai jaučia šunys”, – pasakojo A. Rizgelienė.

Pasiutusi meilė

„Pasiutusi meilė“ filmavimai vykdavo įvairiomis ir nenuspėjamomis oro sąlygomis, o ir laiko reikėjo tikrai daug – tiek dieną, tiek naktį. Kaip pasakojo Asta, tai buvo dar vienas nemenkas iššūkis – suderinti žinomų Latvijos aktorių darbą teatre ir nestandartinį filmavimo grafiką.

„Ypač didelis krūvis teko pagrindiniam aktoriui Viliui Daudzins. Jis kasdien dirbdavo teatre, o filme daug naktinių scenų, tad filmuojant jas filmavimo aikštelėje jis dirbdavo visą naktį, po to vėl grįždavo į teatrą. Nufilmuoti dienines scenas, kuriose dalyvauja jo personažas, turėjome tik vieną dieną savaitėje. Kai jau pavargdavau ir mintyse pradėdavau keikti šaltį ir darbą lauke nakties metu, pagalvodavau apie jį ir suprasdavau, kad neturiu jokios teisės skųstis. Šis žmogus – tikras savo darbo fanatikas, tempė sunkiai suvokiamo dydžio krūvį, tačiau nei karto iš jo neišgirdau nei skundo, nei kokio nors nepasitenkinimo”, – savo patirtimi dalinosi režisieriaus asistentė Asta.

Filmas „Pasiutusi meilė“ kinuose nuo birželio 7d .


Komentuok:
*Reklama