Menu
 
 

Pastebėjimai apie Latviją ir Lietuvą po Rygos madų savaitės

2012 11 04  23:01  |  Įžvalgos

Pastebėjimai apie Latviją ir Lietuvą po Rygos madų savaitės

Pohjanheimo  kolekcija. Mūsų Statkevičiaus analogas Estijoje. Šiuos estų mados namus renkasi net jų pirmoji šalies ponia.

Sakoma, kad turi išsitrankyti ir prasiblaškyti kitur, kad įvertintum tai, ką turi. Po gyvenimo Milane man daugiau nebeišsprūsta joks netyčinis skundas apie Vilnių (taip, čia trūksta dangoraižių horizonte, tačiau Vilnius gražus savaip ir vienas jaukiausių miestų Europoje), o po Rygos madų savaitės net didžiuojuosi, kad turime tokių žmonių, kurie sukūrė Mados Infekciją – fenomenalų ir stiprų renginį. Nesumaišykite – nė nelyginu Rygos ir Vilniaus mados renginių, jie pernelyg skirtingi. Ryga primena mados mugę, Vilnius – nepriklausomų dizainerių vakarėlį. Tačiau lietuviai tokie jau yra: pastabūs detalėms ir savikritiški. Tai gerai, nes nesunkiai galime pastebėti trūkumus ir greitai tobulėti; kita vertus, neretai tiesiog pamirštame atsikvėpti ir pasidžiaugti tuo, ką turime.

Pastebėjimai apie Latviją ir Lietuvą po Rygos madų savaitės

Šių metų Mados Infekcijos kaukolės, pasipuošusios etno raštais.

Prisipažinsiu, kad nebuvau didžiausia mūsų kasmetinio mados džiaugsmo gerbėja vien dėl to, jog renginys, prasidėjęs kaip alternatyvus festivalis, nejučia tapo kasmetiniu vietinės grietinėlės ir paparacių susirinkimu. Žinoma, tai tik etapas ir natūralu, kad festivalis bėgant metams transformuojasi, tačiau tai nuobodokas renginių efektas. Neturime daug autoritetingų žvaigdžių, kuriomis galėtumėme gėrėtis ir žavėtis jų darbais, tačiau išsipuošusių žmonių, limpančių ,,į draugus” prie renginiuose besisukiojančių fotografų pas mus apstu. Galbūt to nepastebėjau Rygoje todėl, kad nepažįstu vietinių, tačiau susireikšminimo ten buvo kaip ir visur: viena moteriškė, sėdinti šalia manęs, išsikvietė viešųjų ryšių merginą ir kategoriškai prie visų pareiškė, jog jos juodaodis draugas, į renginį atsitempęs šunį, kurio vieta kažkur pirmoje eilėje, bet ne prie jos, turi sėdėti šalia, nes jis… peršalęs. Na, man tikrai nesunku pasislinkti į dešinę, jei vardinė vieta ten neužimta, be to, du stilingi žmonės – dar geresnis mados derinys (prisiminiau save ir style.it portalui rašantį Giorgio – jo margas rusvas apdaras ir mano rožinė suknelė dar ir kaip sužaidė spalviškai), bet, įtariu, toks dėmesio reikalavimas jau šiek tiek perspaustas…

Pastebėjimai apie Latviją ir Lietuvą po Rygos madų savaitės

Riga Art Space: čia vyko didžioji dalis kolekcijų pristatymų

Lietuviai kartais verkia, kad čia per daug postsovietinės įtakos likučių. Na jau ne. Rusiškai kalbančių žmonių Latvijoje – 26.9 procentai, Lietuvoje – 5.8. Nemokančiam rusų kalbos ją nesunku išmokti tiesiog Rygos gatvėse – kone kas trečias žmogus ja kalba kasdien. Dar pastebėjau įdomų madų savaitės bruožą – tokį tyrą rusišką stiliuką. Baltus blizgančius batus iki kelių pirmoje eilėje, pūstas šukuosenas, ,,Mama Ljuba” garso takelį ant podiumo… Neišsigąskite: dauguma kolekcijų buvo išties vertos dėmesio. Sekite SwO naujienas – visi dizaineriai jau netrukus SwO portale!

Pastebėjimai apie Latviją ir Lietuvą po Rygos madų savaitės

Išblukusi ir miglota naktis Rygoje. Madų savaitė baigta!

Nuotraukos: SwO archyvas. Akvilės nuotrauka: Sandra Rabašauskaitė (,,Kur mano raktai?“). SwO dėkoja projektui LIVE RIGA, Lux Express bei Albert Hotel, suorganizavusiems nepriekaištingą kelionę į Rygos madų savaitę Baltijos šalių atstovams.


Komentuok:
*Reklama