Menu
 
 

Patogumas nepatogiais laikais – „OHMY“

2021 01 26  23:01  |  Aktualijos

Patogumas nepatogiais laikais – „OHMY“

Nuotraukos – Roko Kubiliaus, Ugnės Martinaitytės archyvo ©

Patogumas. Taip vienu žodžiu galima apibendrinti tai, ko iš drabužių kūrėjų 2020-aisiais tikisi viso pasaulio žmonės, ir panašu, kad patogių, vadinamojo aktyvaus laisvalaikio (angl. – athletic leisure) stiliaus drabužių paklausa artimiausiu metu tikrai neketina slūgti.

Aktyvaus laisvalaikio drabužių poreikis pastebimai augo jau kelerius pastaruosius metus kartu su sparčiai greitėjančiu, į patogumą ir universalumą orientuotu žmonijos gyvenimo būdu, ir COVID-19 pandemija šį pokytį tik dar labiau pagreitino. Mados apžvalgininkai ir analitikai vieningi – nepatogiais, socialinės izoliacijos ir nerimo paženklintais laikais žmonėms labiausiai norisi jausti visokeriopą komfortą, o puošnumui ir dekoratyvumui teks palaukti geresnių laikų, juolab kad ir eiti puošniais drabužiais kol kas nėra kur. 

Patogumas nepatogiais laikais – „OHMY“

Patogumas nepatogiais laikais – „OHMY“

Patogumas nepatogiais laikais – „OHMY“

Lietuvoje patogių, dažnai „karantininiais“ vadinamų drabužių rinka nuo pirmojo pandemijos karantino pradžios taip pat stipriai išaugo – jaukius, praktiškus, kartu ir darbui namuose, ir laisvalaikiui, ir net sportui tinkančius rūbus šiandien vos spėja kurti ir gaminti ne tik apsukrūs gamintojai, bet ir žinomi mados dizaineriai. Patogūs džemperiai ir sportinės kelnės tapo neatsiejama ir kone svarbiausia ne tik Lietuvos, bet ir viso pasaulio mados kūrėjų 2020-aisiais pasiūlyto asortimento dalimi.

Įspūdingi ir šių produktų pardavimų rodikliai – pavyzdžiui, paskaičiuota, kad iš visų šiuo kalėdiniu laikotarpiu Jungtinėse Valstijose parduotų drabužių džemperiai ir treningai turėtų sudaryti net 31 proc. Išvis per 2020-uosius aktyvaus laisvalaikio drabužių vien JAV rinkoje bus parduota už 105 milijardus JAV dolerių. Taip pat nustatyta, kad šiandien net 46 proc. didžiausių globalių online drabužių parduotuvių prekiauja aktyvaus laisvalaikio asortimentu.

Patogumas nepatogiais laikais – „OHMY“

Patogumas nepatogiais laikais – „OHMY“

Pirmojo karantino įkarštyje, pavasarį, laisvalaikio drabužių liniją „Another Reality“ (liet. – kita realybė) pristačiusi ir didelio pasisekimo su ja sulaukusi mados dizainerė Ugnė Martinaitytė atvira – persiorientavimas į laisvalaikio drabužių segmentą ne tik atlėpė pandemijos apimto pasaulio nuotaikas ir poreikius, bet ir padėjo išvengti verslo bankroto.

„Kaip galiu toliau kurti išeiginius drabužius, kai pati neišlendu iš patogių džemperių? – retoriškai klausia profesionali, 2014 metais Vilniaus dailės akademiją baigusi ir nuo to laiko net aštuonias autorines kolekcijas sukūrusi dizainerė. – Ateis laikas, galbūt grįšiu prie savo pamėgtos puošnesnės stilistikos, kurioje daugelį metų kūriau savo prekės ženklui „OHMY“. Nors nujaučiu, kad po tokių sukrėtimų, kokie pasauliui ir žmonėms teko 2020-aisiais, ir mada niekada nebebus kokia buvusi.“

Patogumas nepatogiais laikais – „OHMY“

Patogumas nepatogiais laikais – „OHMY“

Dizainerė prognozuoja, kad netolimoje ateityje patogumas ir funkcionalumas bus vertinami dar labiau, o puošnumas liks tik dekoratyvinėse detalėse, smulkmenose. Būtent tokiomis ryškiomis detalėmis – siuvinėjimais ir printais – U. Martinaitytė papuošė pirmąją savo „karantininę“ kolekciją. Jų gausu ir ką tik pasirodžiusiame kolekcijos tęsinyje „Another Reality VOL. 2“.

Prailginti stilingi džemperiai su gobtuvais, jaukios medvilnės laisvos suknelės su aukštesnėmis apykaklėmis, madingos šiltos treninginės kelnės – visi šie nauji modeliai ne tik pritaikyti šaltesniam sezonui ir antrojo karantino realybei, bet ir papuošti funkcionaliomis ir tuo pačiu išskirtinumo suteikiančiomis detalėmis: autoriniais U. Martinaitytės siuvinėjimais, uždėtinėmis kišenėmis, plačiais raišteliais, net proginiams rūbams būdingais tiulio elementais.

Naujosios linijos spalvyną dizainerė paliko gana ramų – drabužiai ir vėl praktiškų juodos, chaki, kūno spalvų, tačiau kontrasto dėlei mini-kolekcijoje atsirado ir ryški geltona spalva, turinti pakelti nuotaiką, kai už lango ne tik niūri žiema, bet ir vis dar siaučianti COVID-19 pandemija.

„Jau prieš pandemiją į spintas kelią skynėsi aktyvaus laisvalaikio drabužiai, kuriuos moterys drąsiai derindavo su išeiginiais – tampres su suknelėmis, džemperius su blizgiais sijonais, sportinius treningus su įspūdingais aukštakulniais. Puošnių, išeiginių drabužių aktualumas blėso jau kurį laiką, o tada užėjo pandemija, kur dar labiau viską pakeitė, – tendencijas komentuoja U. Martinaitytė. – Šiuo metu, kai nėra galimybės gyventi aktyvaus socialinio gyvenimo, laisvai judėti, rengtis ir puoštis, retam norisi pirkti drabužį, kurį nežinia kada apsivilksi.“

Patogumas nepatogiais laikais – „OHMY“

Patogumas nepatogiais laikais – „OHMY“

Patogumas nepatogiais laikais – „OHMY“

Į laisvalaikio drabužių kūrimą persiorientavusi dizainerė įsitikinusi, kad toks sprendimas leido išlikti jos verslui ir tęsti kadaise įkurto prekės ženklo istoriją.

„Man svarbu apie tai kalbėti, galbūt padrąsinti kitus kūrėjus, kurie laikosi įsikabinę to, kas šiandien tampa vis mažiau aktualu. Savo kryptį pakeisti nėra lengva, juolab kad kiekvienas kūrėjas jau būna nušlifavęs savo dizaino sprendimus, estetiką, bet mes kuriame žmonėms, ne sau, todėl turime savo kūrybą adaptuoti pagal laikmečio dvasią, pagal žmonių poreikius, – tikina laisvalaikio drabužių linijos „Another Reality VOL. 2“ autorė. – Šiemet pokyčių buvo kaip niekad daug, ir natūralu, kad turime į tai reaguoti ir prisiderinti. Dizainerio misija – kurti žmonėms. Nėra nieko neoraus kurti tai, ko jiems šiandien labiausiai reikia.“

Liniją „Another Reality“ nuo šiandien galima pamatyti ir įsigyti U. Martinaitytės ženklo „OHMY“ elektroninėje parduotuvėje adresu www.ohmy.lt. 

Laisvalaikio linija „Another Reality“

Dizainerė: Ugnė Martinaitytė

Fotografas: Rokas Kubilius

Modelis: Miglė Palkevičiūtė


Komentuok:
*Reklama
DNO