Menu
 
 

Premjera: „Su(si)tikimas“

2018 11 16  11:06  |  Aktualijos

Low Air - Su(si)tikimas

Nuotraukos – Low Air archyvas ©

Lapkričio 30 – gruodžio 1 dienomis sostinės Menų spaustuvėje Vilniaus miesto šokio teatras Low Air pristato šokio spektaklio „Su(si)tikimas“ premjerą. Naujasis režisierės Laurynos Liepaitės ir choreografų Airidos Gudaitės bei Lauryno Žakevičiaus darbas, kuriamas pasitelkiant visuomenės kritiką ir kūrėjų norą patenkinti savo žmogiškąjį smalsumą, siekiant atskleisti opiausias visuomenės ir santykių joje problemas.

Spektaklio „Su(si)tikimas“ dramaturgė Kristina Savickienė ir režisierė L. Liepaitė, scenoje remiasi trimis šaltiniais. Pirmasis jų – lyties, kaip seksualinės tapatybės ir stereotipų analizė, vyriškumo ir moteriškumo apraiškos šiuolaikinėje visuomenėje. Spektaklio kūrėjai taip pat remiasi archyvinėmis ir mažai analizuotomis raganų teismų Lietuvoje istorijomis, kurių aidas atliepia ir papildo šiuolaikines realijas. Trečias šaltinis – tai sektos veikimo skerspjūvis, atskleidžiant žmonių bendruomenės manipuliacijos, valdžios, tikėjimo įtakos ir veikimo būdus.

„Visada domėjausi socialinių medijų įtaka stereotipų formavimui, žmonių poreikiu burtis į grupes. Jau kurį laiką savęs klausiau, kokia tema labiausiai atskleistų mūsų norą priklausyti kažkam: žmogui, grupei ar tiesiog internetiniam puslapiui. Ieškojau, kaip teatre sukurti kartais beprotiškai varginantį, bet visada mus lydintį norą priklausyti kokiai nors bendruomenei. Iš čia ir atsirado noras teatro salėje suburti žmones, kurių sutikimą nulemtų vieta ir ribotų laikas. Tad, jeigu pasirinkimas priklausyti kokiai nors bendruomenei yra neišvengiamas, kodėl teatras negalėtų būti to pasirinkimo vieta,“ – klausia antrąjį darbą, kartu su Vilniaus miesto šokio teatru Low Air pristatanti L. Liepaitė.

Low Air - Su(si)tikimas

Žiūrovai renginio metu tampa kūrybinės komandos kuriamos sektos nariais ir taip gali mėgautis visais jos su(si)tikimo siūlomais malonumais.

Spektaklio choreografų duetas L. Žakevičius ir A. Gudaitė naujame darbe sujungė skirtingas meno sritis: muziką, dramą, fizinį teatrą ir šokį. Kūrybinį procesą laikydami eksperimentu, atlikėjai naujausią darbą įvardina tapatybės paieškomis ir atradimais, o renginio formą – tarp šokio spektaklio ir koncerto.

„Spektaklis nuo pirminio sumanymo kūrybinio proceso metu stipriai keitėsi. Tačiau labai džiaugiuosi, kad viskas susidėliojo taip, kaip susidėliojo. Man, kaip kūrėjai, įdomiausia šio spektaklio linija yra moteris ir visuomenės santykis į ją,“ – naujausiu kūriniu džiaugiasi dviejų Auksinių scenos kryžių laimėtoja A. Gudaitė, seniai brandinusi mintį scenoje prabilti apie lyčių nelygybę ir stereotipus.

Kuriant spektaklį „Su(si)tikimas“, Vilniaus miesto šokio teatras Low Air įgyvendino ir dar vieną seną svajonę – bendradarbiauti su žinomos grupės „CinAmono“ muzikantais, kurie gyvomis džiazo interpretacijomis spalvins su(si)tikimo atmosferą. Lygiaverčiais spektaklio aktoriaus ir šokėjų parneriais scenoje tampa muzikantai, instrumentai ir atlikėjos Lauros Budreckytės balsas.

 

Lapkričio 30 d. 19.00 val. ir gruodžio 1 d. 20.00 val.

Menų spaustuvė, Juodoji salė. Bilietus platina Tiketa, 10-15 EUR.

LOW AIR Vilniaus miesto šokio teatras

trukmė 60’ | N16

Idėja, režisūra – Lauryna Liepaitė

Dramaturgija – Kristina Savickienė

Choreografija, šokis – Airida Gudaitė, Laurynas Žakevičius

Vaidyba, šokis – Gediminas Rimeika

Gyva muzika – Laura Budreckytė, Vytis Nivinskas, Žygimantas Bačkus, Agnė Matulevičiūtė


Komentuok:
*Reklama