Menu
 
 

Šiuolaikinio klounados performanso premjera

2018 06 04  18:51  |  Aktualijos

Europos sąjunga - SwO magazine

Nuotraukos – organizatorių archyvų ©

2018 m. birželio 8 d., penktadienį, 20 val. Kirtimų kultūros centre vyks neegzistuojančio teatro „Tratata“ premjera „Europos sąjunga“. Tai interaktyvus šiuolaikinės klounados performansas, su ironija ir rimtumu pasakojantis istoriją apie žmones gyvenančius tarp laikinumo ir amžinybės, tarp konkretumo ir abstrakcijų, tarp Europos sąjungos ir Rojaus – kaimo Ignalinos rajono šiaurėje, Beržininkų ežero pietvakarinėje pakrantėje.

Spektaklio kūrėjai ir atlikėjai – 2 profesionalūs aktoriai bei šiuolaikinės klounados kūrėjai Žilvinas Beniušis ir Algirdas Urbonas, žinių sėmęsi iš garsiausių šių laikų fizinio teatro ir klounados mokytojų, tokių kaip Ami Hattab, Aitor Basauri Barruetabena, Jos Hauben, Sergi Estabanell ir daugeliu kitų, nuolat tobulinantys savo įgūdžius tarptautinėje klounų mokykloje „School of humor“ Vienoje (Austrija). Abu kūrėjai dirba organizacijos „Raudonos nosys“ aktoriais-klounais.  Ž. Beniušis yra ir šios įstaigos ugdomasis vadovas, režisuoja spektaklius įvairiuose teatro kolektyvuose ir tęsia aktorystės mokslus vienoje garsiausių Europos teatro mokyklų „Ecole Philippe Gaulier“ Paryžiuje (Prancūzija).

Europos sąjunga - SwO magazine

Performanso eskizas gimė 2017 m. dirbtuvėse Berlyne (Vokietija). Po metų gryninimo, šlifavimo ir repeticijų, nuspręsta jį pristatyti Lietuvos publikai. Kaip teigia kūrėjai, performansas skirtas visiems žmonėms nuo 14 metų, kuriems nesvetimi Fridricho von Šilerio poemos „Odė džiaugsmui“ žodžiai, skambantys ir Europos sąjungos himne: „Burtų dieviškoj galybėj vėl pranyks žmonių vaidai – visos tautos taps brolybėj, kur palies tavi sparnai“. Pasirodyme taip pat skambės ir Motorhead muzika.

Spektaklio premjera birželio 8 d. vyks Kirtimų kultūros centre (Dariaus ir Girėno g. 69, Vilnius), birželio 9 d. – Užupio menų inkubatoriaus salėje „Galera“. Bilietus galima įsigyti 1 valandą prieš spektaklį.


Komentuok:
*Reklama