Menu
 
 

Pristatyta ilgai laukta „PANDO“ ir Giedriaus Paulausko kolekcija

2016 07 12  17:57  |  Aktualijos

Ikaras - SwO magazine

Nuotraukos: Mariaus Žičiaus

Pirmąją bendrą kolekciją liepos pradžioje pristatę „PANDO“ ir dizaineris Giedrius Paulauskas susidomėjimą ja jautė jau nuo ankstyvo pavasario – vos paskelbę apie bendradarbiavimą. „Ikaro“ vardą gavusi kapsulinė kolekcija skirta vyrams, kurie nebijo išeiti į gatvę ir jaučiasi ten savo teritorijoje. Tad ir pristatymo renginiui kūrėjai pasirinko miesto erdves šalia vyriškų drabužių parduotuvės „Rugged’n’Raw“ Vilniuje.
Akimirkos iš „Ikaro“ kolekcijos-kapsulės pristatymo

Kartu su „Ikaro“ veidu tapusiu Arnu Fedaravičiumi grupė jaunosios kartos aktorių – Paulius Markevičius, Dainius Jankauskas, Emilis Pavilionis, Aidas Barkauskas, Dominykas Giedrius Gricius ir Vilius Jasiukevičius – tiesiog gatvėje sukūrė įspūdingą laisvei skirtą performansą.

„Gatvėje, kitaip nei namie, negali atrodyti bet kaip – turi spinduliuoti drąsą, demonstruoti tvirtus principus ir būti plačiai išskleidęs sparnus. Tačiau žmonijos istorijoje greta heroizmo šlovinimo tvirtai įsišaknijusi ir utopinių siekių baimė. Ji pasireiškia kaip nuolat pasikartojantis įspėjimas nekilti per aukštai, nenorėti per daug, nepasitikėti savimi be saiko. Ikarui buvo lemta žūti, nes saulė ištirpdė jo tėvo Dedalo iš vaško ir plunksnų sutvertus sparnus. Pernelyg aukštas skrydis neišvengiamai baigiasi kryčiu – taip dažniausiai suvokiame Ikaro legendą“, – sako originaliai savo pirmąją bendrą kolekciją pristatę kūrėjai – dizaineris Giedrius Paulauskas ir Marius Bieliauskas, vienas iš „PANDO“ bendraautorių.

Akimirkos iš „Ikaro“ kolekcijos-kapsulės pristatymo

Galima tik spėlioti, ar Ikaras būtų likęs gyvas, jeigu būtų pasirinkęs tinkamą, saugų skrydžio aukštį. „Tačiau nepamirškime, kad Ikaro legenda – pirmiausia išsilaisvinimo, ištrūkimo iš kalėjimo istorija. Galbūt būtent tos liepsnos yra aukščiausias laisvės ir aistros skrydžio taškas, daug vertingesnis už lygų ir saugų sklandymą neutraliame aukštyje“, – svarsto G. Paulauskas.

„Ikaro“ kolekcijos-kapsulės pristatymas

Kūrėjų teigimu, sparnų sudegimo motyvo nereikia suprasti pažodžiui. Tam, kad kasdieniame gyvenime būtų daugiau vietos heroizmui, nereikia atkartoti dramatiško antikos mito scenarijaus. Tereikia pabandyti suvokti Ikaro legendą ne kaip pamokančią beatodairiškumo, neatsargumo ir puikybės alegoriją, bet kaip odę begaliniam, nesuvaržomam, žemei nepriklausančiam laisvės troškimui.

Visvaldo Morkevičiaus video: „Ikaro“ kolekcijos-kapsulės drabužiai.

„Ikaro“ uniformą sudaro ikoniška bomberio tipo piloto striukė, unikalios spalvinės tekstūros rankomis nuskalbti džinsai, džemperiai ilgomis ir trumpomis rankovėmis bei marškinėliai. Visus kolekcijos drabužius vienija tas pats simbolis – lazeriu ant audinių išdegintas sparnas. Tai uniforma drąsiam, principingam vyrui, šiuolaikiniam Ikarui. Tai odė laisvei ir vyriškumui.

 „Ikaro“ kolekcija-kapsulė

 „Ikaro“ kolekcija-kapsulė 2016

 „Ikaro“ kolekcija-kapsulė 2016

 „Ikaro“ kolekcija-kapsulė 2016

 „Ikaro“ kolekcija-kapsulė 2016

 „Ikaro“ kolekcija-kapsulė

 „Ikaro“ kolekcija-kapsulė - džinsai

 „Ikaro“ kolekcija-kapsulė


Komentuok:
*Reklama