Menu
 
 

Profesionalai herojų kailyje

2019 08 26  23:27  |  Aktualijos

Profesionalai herojų kailyje

Nuotrauka – Dainius Ščiuka ©

Rugsėjį vienintelis profesionalus improvizacijos teatras Lietuvoje „Kitas kampas“ pradės jau 11-ąjį teatro sezoną. Jums gerai žinomų aktorių ketverto: Kirilo Glušajevo, Audriaus Bružo, Martyno Nedzinsko ir Balio Latėno pilnavertė profesinė branda per dešimt teatro gyvavimo metų susiformavo ne tik Lietuvos, bet ir užsienio šalių scenose bei festivaliuose. „10 metų brandintas lietuviškas humoras“ – tokiu šūkiu aktoriai pasitiks naują sezoną, žiūrovams žadėdami profesionalų, subrandintą požiūrį į humorą bei gerą dozę azarto.

Anot teatro meno vadovo K. Glušajevo, branda – tai pasitikėjimas. Per dešimt improvizacijos teatro gyvavimo metų teatro aktoriai įgijo pasitikėjimą savimi, žiūrovais ir žiūrovų pasitikėjimą. Šiuo metu kiekvienas iš keturių improvizacijos teatro „Kitas kampas“ senbuvių turi ne mažesnę kaip tūkstančio improvizuotų pasirodymų patirtį.

„Jeigu teatro gyvavimo pradžioje eidami improvizuoti, jausdavome jaudulį ir būdavome neužtikrinti ar vienokia, ar kitokia improvizacija pavyks, tai dabar žengdami į vienuoliktą sezoną esame tikrai aukšto lygio improvizacijų meistrai, žinantys, kad ko besiimtumėme, viskas pavyks“, – įsitikinęs Kirilas.

Šiais laikais daug ką galima sukurti viešųjų ryšių arba reklamos pagalba. Tačiau dažnai paklausti, kaip atskirti improvizatorių profesionalą nuo paprasto apsišaukėlio, kurių šiuo metu yra daug, teatro aktoriai atsako: „Su kuo jūs labiau norėtumėte šokti kartu parašiutu? Ar su instruktoriumi, kuris save tiesiog reklamuoja, bet niekas nėra su juo šokęs, ar visgi su žmogumi, apie kurį kiti sako, jog pas jį yra daugiau nei du tūkstančiai šuolių?“

„Tad kam kalbėti apie save? Tegul kalba liaudis, žmonės pasako“, – teigia Kirilas.

11 ojo sezono fotosesijoje – 4 šių laikų herojai

Naujo sezono įvaizdis buvo patikėtas fotografui Dainiui Ščiukai. Fotosesijoje įamžinti 4 teatro senbuviai virto skirtingais herojais, įkūnijančiais galantiškumą, stilių, brandą, nepamirštant ir žaidybinio prado. Žaismingumas tapo neatsiejamas aktoriams priešais fotoobjektyvą kuriant skirtingus herojus.

„Balys prekių vežimėlyje įkūnija vartotojiškumą. Mes suvokiame, kad patys save parduodame ir kviečiame į spektaklius. Martynas, laikantis gėlę, gali būti matomas kaip narciziškumo paralelė. Juk aktorius turi turėti narciziškumo, noro patikti, būti įdomiu. Tačiau jis, kaip ta gėlė, gali būti ir su spygliais, turėti charakterį. Kirilas su supermenu – lengva ironija į šių laikų lyderiavimą bei norą visiems būti superherojais. O mano šerifo įvaizdžiu siekta atspindėti kontrolę. Šerifas valdo teritoriją, jos ribas. Mes taip pat turime savo profesionalios aikštelės teritoriją – sceną, kurią valdome ir kontroliuojame, o už jos galime būti kitokiais žmonėmis“ – apie fotosesijoje įkūnytus herojus pasakoja teatro vadovas A. Bružas.

11 ojo sezono staigmenos

11-ame sezone teatro „Kitas kampas“ improvizacijos meistrai ir toliau kurs šventę žiūrovams visoje Lietuvoje ir užsienyje. Jau rugsėjo 22 d. „Valstybiniame Vilniaus mažajame teatre“ bus parodytas kultinis improvizacijų šou „Gero humoro dozė“, rugsėjo 29 d. „Menų spaustuvėje“ lauks visų pamėgtas spektaklis „Nuostabūs dalykai“, kuris šiais metais yra įtrauktas į Tarptautinio teatro festivalio „Sirenos“ programą, o spalį teatro planuose – gastrolės Islandijoje.

Pavasarį improvizacijos gerbėjų laukia ypatingas siurprizas. Teatro aktoriai 10 – mečio proga visiems, kurie mėgsta skaityti, nori tobulėti ir ieško motyvacijos pristatys knygą, kurioje – iki šiol dar niekur negirdėtos teatro aktorių asmeninės ir užkulisinės istorijos.

O naujų metų bokalams ištuštėjus, sausio 3 d. „Compensa“ arenoje žiūrovų lauks jau kasmetinė grandiozinė „Naujametinė gero humoro dozė“.

Artimiausi teatro „Kitas kampas“ spektakliai:

Rugsėjo 22 d., spalio 9 d. „Gero humoro dozė“ Vilniuje

Spalio 11 d. „Gero humoro dozė“ Kaune

Rugsėjo 29 d., spalio 6 d., spalio 8 d. „Nuostabūs dalykai“ Vilniuje, lapkričio 19 d. – Alytuje

Lapkričio 24 d. „Improvizacijos kovos“ Alytuje


Komentuok:
*Reklama