Menu
 
 

Ramunės Rakauskaitės filmo „Sugrįžę iš Niujorko“ pasaulinė premjera

2022 05 06  14:35  |  Aktualijos

Naujausias režisierės Ramunės Rakauskaitės filmas „Sugrįžę iš Niujorko“ susilaukė tarptautinio dėmesio – filmas atrinktas į kino festivalį „DocsValencia“, kuriame įvyks pasaulinė jo premjera.

Ramunės Rakauskaitės filmo „Sugrįžę iš Niujorko“ pasaulinė premjera

Nuotrauka – Ramunės Rakauskaitės asmeninio archyvo ©

Šiemet festivalio programoje – išskirtinis dėmesys Jonui Mekui: minint vieno žymiausių pasaulyje avangardinio kino kūrėjų ir propaguotojų šimtmetį, jo garbei bus surengtos filmų peržiūros, knygų pristatymai ir fotografijos paroda.

Šalia kultinio Jono Meko filmo „Prisiminimai iš kelionės į Lietuvą“ (rež. Jonas Mekas, 1972) į festivalio programą įtrauktas ir Ramunės Rakauskaitės režisuotas, Arūno Matelio bei studijos „Nominum“ prodiusuotas filmas „Sugrįžę iš Niujorko“.

Pastaraisiais metais gilindamasi į intriguojančias Amerikos lietuvių patirtis ir išgyvenimus („Kelionės namo“, 2019), naujausiame savo dokumentiniame filme Ramunė Rakauskaitė pasakoja apie du menininkus, kurių gyvenimą lemtingai pakeitė emigracija ir pažintis su Jonu Meku. Po daugelio metų, praleistų triukšmingame ir svaiginančiame Niujorke, bičiuliai savo noru sugrįžta gyventi į Lietuvą. Fotomenininkas Arūnas Kulikauskas įsikuria vienkiemyje Ukmergės rajone, tapytojas Eugenijus Varkulevičius-Varkalis – savo gimtajame Kaune. Filme prisimenama apie audringą gyvenimą amerikietiškos bohemos apsuptyje, kuris jiems vis dar neduoda ramybės.

Nacionalinė filmo premjera įvyko Europos šalių kino forume „Scanorama“. Filmo gamybą finansavo Lietuvos kino centras.

Griežtai draudžiama „SwO magazine“ paskelbta informaciją panaudoti kitose interneto tinklalapiuose, visuomenės informavimo priemonėse bei platinti kuriuo nors pavidalu be raštiško sutikimo. Dėl informacijos naudojimo kreipkitės el. paštu į SwO.lt redakciją - redakcija@swo.lt. © SwO.lt

Komentuok:
*Reklama
DNO

Dekmantel Selectors