Menu
 
 

Reda Paula pavasaris/vasara 2019

2019 03 19  14:21  |  Aktualijos

Reda Paula pavasaris/vasara 2019

Nuotraukos – Vaido Jokubausko ©

Šiandien ekologijos tema labai aktuali, todėl ši kolekcija – tai mano refleksija į aplinkos taršos problemas. Iš vaikystės pamenu, kad mūsų šeima taupydavo viską: elektrą, vandenį, maistą̨. Bet kita vertus, buvome šiukšlintojai – važiuodami automobiliu ledų pakuotes mesdavome per langą. Šiandien jau ir mano šeima neabejinga aplinkos taršai. Tačiau dalyje visuomenės vis dar plinta dviprasmybės ekologiškumo atžvilgiu.

Šia kolekcija aš kalbu apie dvigubus standartus. Dalis visuomenės deklaruoja, kad atliekas rūšiuoja, bet taip pat perka didelius kiekius produkcijos, jos nesuvartoja ir išmeta. Esu sutikusi nemažai žmonių̨, kuriems yra „kieta“ išmesti maistą̨, nes jis vakarykštis. Arba telefono kroviklį, nebandant taisyti, nes pastarasis buvo pigus. Mes perkame daug ir pigiai, o nesuvartoję gražiai išrūšiuojame.

Reda Paula pavasaris/vasara 2019

Reda Paula pavasaris/vasara 2019

Mano pavasario/vasaros 2019 metų kolekciją įkvėpė visa tai, kas tampa nereikalinga, išmetama. Toks neatsakingas vartojimo požiūris skatina aplinkos taršą. Sąmojingumo ir brandos aš siūlau įkvėpti per kultūros paveldą ir gamtos teikiamus išteklius. Mano dizaino sprendimais tapo sugadintų, išardytų, nuplėštų daiktų išvaizda. Modeliuose vyrauja asketiškos detalės: atbrizgimai, skylės, virvė, skirtingos sagos, kuriuos kontrastuoja su atlasiniu lygumu ir blizgumu.

Kolekcijoje naudoju tik natūralias medžiagas, draugiškas mūsų odai. Didžioji dalis modelių – iš lino. Ši medžiaga – ekologiška ir nepaprastai svarbi mūsų tautos kultūrinio paveldo dalis. Skiautinių dizainams naudoju tarpgamybinius audinių likučius iš masinės siuvimo įmonės. Kuriant kolekciją bendradarbiauju su pynėju iš vytelių. Rankinė sukurta iš lietuviško karklo. Tai duoklė tradiciniams amatams ir vietinės gamtos turtams. Kolekcijos modelių siluetai pusiau prigludę, lengvi, švarūs. Dominuoja prislopintos šviesios spalvos: balta, pilka, rožinė, smaragdo, natūralaus lino.

Reda Paula pavasaris/vasara 2019

Reda Paula vizualiniu identitetu tapęs maketavimas iš gofruoto audinio šioje kolekcijoje įgauna dar didesnį lengvumo, efemeriškumo jausmą. Čia lyg bangos įsilieja į kūrinius, suteikia judėjimo į priekį, gyvybės ir vilties nuojautą. Susimąsčiusi, kurianti, keičianti, romantiška maištautoja – tokia kolekcijos moteris. Tikiu, kad saikas, natūralumas, kultūrinės vertybės, pagarba aplinkai – galėtų būti dalykai, dėl kurių lengvai pakvaištama.

Reda Paula pavasaris/vasara 2019

Reda Paula pavasaris/vasara 2019

Fotografas: Vaidas Jokubauskas

Stilistė: Miglė Kazėnaitė

Makiažas ir šukuosena: Vytautė Žaliaškevičiūtė

Modelis: Laura Aleks


Komentuok:
*Reklama
DNO