Menu
 
 

Rimantas Milkintas – „Laikmečio diagrama“

2022 10 06  15:21  |  Aktualijos

Spalio 6 d. 17 val. Anykščių menų inkubatoriuje, J. Biliūno g. 53, Anykščiuose atidaroma Rimanto Milkinto personalinė paroda „Laikmečio diagrama“.

Rimantas Milkintas – „Laikmečio diagrama“

Nuotraukos – (AV17) galerijos archyvo © Rimantas Milkintas. Per ilgai. 2017

Skulptoriaus Rimanto Milkinto kūryba žinoma dėl savo charakteringos minimalizmo estetikos bei kinetinės plastikos junginio. Menininko darbams būdinga atvira konstrukcija, reikšminė forma bei menamo judesio efekto kūrimas erdvėje. Jam itin svarbu kokį dialogą su aplinka ir žiūrovu vysto skulptūrinis objektas ar instaliacija. Skulptorius kuria iš statybinių medžiagų: plieninių sijų, faneros, o vis dažniau galima pastebėti ir rastus, jau naudotus elementus, turinčius savo istoriją ir tapusius šiandienos artefaktais. Kūriniuose konceptualia kalba išreiškiami autoriaus pastebėjimai, šiandien aktualių temų refleksijos, nevengiant net tokių sunkių temų, kaip karas, jo paveikumas kultūrai ar žmogiškoms jausenoms.

Rimantas Milkintas – „Laikmečio diagrama“

Savo naujausioje personalinėje parodoje Rimantas Milkintas pristato anksčiau ir dabar sukurtus darbus, o parodos ašimi tampa įvietinto meno instaliacija „Laikmečio diagrama“. Šiai ekspozicijai atrinkti kūriniai reflektuoja pastarųjų metų aktualijas bei plėtoja autoriaus pramoninių gaminių panaudojimo kūryboje paieškas. Diagrama, paprastai grafiška, skirta perteikti įvairių dydžių ir santykių kitimą, parodoje ištrūksta iš savo ribų ir vietoj susistemintų skaičių atskleidžia svarbesnius, jausminius aspektus. Autorius kūriniuose perteikia nuolatinius pasikeitimus, įtampą, nerimą ir kitas patiriamas emocijas. Tai matoma ir per Rimantui Milkintui būdingą atvirą skulptūrinę formą, ir per panaudotų medžiagų fizinių savybių analizę, industrinių gamybos likučių lankstumą, kietumą, tvirtumą. Deformuodamas iš pažiūros nepaveikiamas medžiagas, sukurdamas naujas reikšmines struktūras, menininkas taip pat pabrėžia ir žmonių sugebėjimą prisitaikyti prie aplinkos veiksnių. Parodoje „Laikmečio diagrama“ Rimantas Milkintas atskleidžia įvairiapusišką įvykių poveikį mums ir kviečia pastebėti nuolatinį visuomenės kismą.

Rimantas Milkintas – „Laikmečio diagrama“

Rimantas Milkintas. Pjuvis. 2012

 

Rimantas Milkintas – „Laikmečio diagrama“

Rimantas Milkintas. Virpanti sija. 2017

Rimantas Milkintas (g. 1977) – 1995–1999 m. mokėsi Telšių aukštesniojoje taikomosios dailės mokykloje, 1999–2005 m. baigė bakalauro ir magistro studijas Vilniaus dailės akademijoje. Autorius yra surengęs daugiau nei penkiasdešimt parodų, o savo darbus yra pristatęs Vokietijoje, Kinijoje, Italijoje, Belgijoje, Suomijoje ir daugelyje kitų šalių. 2005 m. jam buvo suteikta NORD/LB premija už instaliaciją „Stabilus ir lankstus“, 2006 m. – Arnaldo Pomodoro fondo III premija, 2011 m. suteiktas geriausios skulptūros/instaliacijos ArtVilnius’11 apdovanojimas, o 2020 m. įteiktas Lietuvos dailininkų sąjungos auksinis ženkliukas už aktyvų skulptūrų ir instaliacijų kūrimą viešosioms erdvėms.

Rimantas Milkintas – „Laikmečio diagrama“

Rimantas Milkintas. Nuo taško II. 2012

Rimanto Milkinto parodą „Laikmečio diagrama“ galima aplankyti iki lapkričio 7 d. Anykščių menų inkubatoriuje, Biliūno g. 53, Anykščiuose. Projektą dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba.


Komentuok:
*Reklama
DNO