Menu
 
 

Daugmaž vidurdienis

2017 08 29  11:58  |  Aktualijos

Rimantas Milkintas - SwO magazine

Rimantas Milkintas – „Dabar“, 2017. Nuotraukos iš organizatorių archyvo ©

Vilniaus galerijų savaitgalio metu, rugsėjo 7d. 18 val., Vilniaus centre – Totorių g. 5 atidaroma nauja ekspozicinė erdvė. Atidarymo renginys pažymės AV17 galerijos, veikiančios nuo 2011 m. šešerių metų sėkmingos veiklos pabaigą ir naują jos pradžią naujose erdvėse.

Naujos erdvės atidarymo proga lankytojai bus kviečiami apžiūrėti, su galerija nuo jos įkūrimo bendradarbiaujančio menininko, Rimanto Milkinto parodą „Daugmaž vidurdienis“. Naujai sukurtais darbais menininkas kviečia apžvelgti jo kūrybinę patirtį bei idėjas. Paroda taps simboline pradžia naujai erdvei, nauju AV17 galerijos laiku ir laikmečiu.

Rimantas Milkintas

Rimantas Milkintas – „Reversas II“, 2012-2015

AV17 naujas erdves, beveik mėnesui, užpildys menininko skulptūrinės instaliacijos kursiančios interaktyvių pasivaikščiojimų lauką. Šiuos savo kūrinius autorius sieja su tam tikrais žodžiais, kuriuos vartojo kūrybinio proceso metu. Fizinės erdvės užpildymas instaliacijomis, kuriose atsispindi laiko motyvai, kvies lankytojus permąstyti vietos ir laiko reikšmes šiuolaikiniame pasaulyje. Menininko naudojami žodžiai, visų pirma, atskleidžia šiuolaikinio laikmečio dvasią, informacijos perteklių, greitą gyvenimo ritmą, kuomet nuolatos jaučiamės skubantys, tačiau tuo pačiu ir jau vėluojantys. Pristatomuose darbuose naudojama geležis tampa savotišku kūrybinės brandos ir stabilumo simboliu.

Milkinto kūrybai būdinga švari modernizmo tradiciją primenanti estetika, formos ir linijos grakštumas, medžiagos ir idėjos santykio vientisumas. Vadovaudamasis principu, kad menininkas yra savo laiko atspindys, R. Milkintas savo kūryboje kalba apie laikmečio aktualijas ir idėjas. Menininkas nuo 2003 m. aktyviai veikia Lietuvos ir tarptautinio meno lauke, yra ne kartą pelnęs prestižinius prizus Lietuvoje ir užsienyje.

Rimantas Milkintas

Rimantas Milkintas – „Jungtis“, 2012

„AV17 į miesto centrinę dalį perkeliama siekiant gryninti veiklos kryptis bei koncentruotis ties edukaciniais renginiais, skirtais plačiajai publikai“ – teigia galerijos vadovė Kristina Mizgirytė. AV17 galerija nuo savo veiklos pradžios dėmesį telkė į šiuolaikinę skulptūrą, instaliacijos ir objekto meną pristatančius Lietuvos ir užsienio menininkus. Naujose erdvėse įsikurianti galerija ir toliau vystys panašaus pobūdžio projektus taip pat daugiau dėmesio skirs fotografijos bei video meno parojektams. Veikla pasipildys įvairiais edukaciniais užsiėmimais: paskaitomis apie šiuolaikinį meną, susitikimais su menininkais, menininkų vedamomis kūrybinėmis dirbtuvėmis. „Jau šį rudenį galerija pristatys 56-ojoje Venecijos bienalėje Latviją atstovavusių Katrina Neiburga bei Andris Eglitis darbus, jaunus vokiečių kūrėjus Yasmin Alt ir Kai Franz, kuriančius skulptūrinius objektus ir koliažus. Galerija neapsiribos parodomis naujose ekspozicinėse erdvėse, o plės bendradarbiavimo galimybes su kitomis meno iniciatyvomis užsienyje ir Lietuvoje bei ieškos naujų įdomių būdų pristatyti kūrėjus. Savo veiklą AV17 vystys ir už galerijos ribų, pristatant šiuolaikinį meną neįprastose erdvėse bei ten, kur juntamas jo trūkumas.“ – papildo K. Mizgirytė.

Rimantas Milkintas

Rimantas Milkintas – „X“, 2015

„Daugmaž vidurdienis“ žiūrovus simboliškai pakvies parodą apžiūrėti vidurdienį (nuo 13 val.), o oficialiam parodos atidarymui kvies vakare (rugsėjo 7 d., 18 val.). Paroda veiks iki spalio 5 dienos.


Komentuok:
*Reklama
DNO