Menu
 
 

Rygos mados savaitė FW 13/14. 2 dalis

2013 05 02  23:18  |  Aktualijos

Pirmą dalį skaitykite čia: http://www.swo.lt/rygos-mados-savaite-fw-1314-1-dalis/

Latvijos dizaineriai. Alexander Pavlov

Po trijų sezonų pertraukos madoje, Aleksandras Pavlovas grįžta ant  podiumo ir šiemet Rygoje pristato rudens/žiemos 13/14 liniją. Kolekcijos akcentai – pinti audiniai ir gofruotos mėlynos suknelės, paįvairinamos klasikiniu smėlio atspalviu bei pistacijų tonais. Dizaineris teigia, kad ypatingų naujovių neieško, o eina užtikrintu savitu keliu, kurdamas drabužius elegantiškai, stipriai ir gamtos duotu grožiu besididžiuojančiai moteriai.

Alexander Pavlov FW 13-14

Alexander Pavlov. Marc Litvyakoff, Rygos mados savaitės nuotr.

Nolo

Kolekcija melancholišku pavadinimu ,,Žvakių šviesa“ mados stebėtojus nukelia į karalienės Viktorijos epochą – į laikus, kai madingos buvo rafinuotos suknelės, o madoje netrūko reformų. Drabužiai čia laviruoja tarp laisvalaikio, įnoringų vakarinių bei kasdienių derinių. Audiniai ir elementai kvepia teatru ir senove – būtent juos pasitelkus siekta sukurti prabangos ir didingumo įspūdį. Tafta, žakardas, sunkus šilkas, aksomas ir nėriniai, tiulis, kailis… Spalvos kolekcijoje tamsios ir sunkios – vyrauja sodraus šokolado, juodų ir pilkų šešėlių, tamsaus kraujo ir smaragdo tonai.

Nolo

Nolo. Marc Litvyakoff, Rygos mados savaitės nuotr.

Alexandra Westfal

Ši jauna dizainerė – Milano dizaino mokyklos absolventė. 2013/14 m. rudens/žiemos kolekcija yra merginos debiutas, įkvėptas ,,Brizak“ – praėjusio šimtmečio pradžioje Rusijos imperijoje egzistavusių mados namų. Visą dėmesį mergina skiria moteriškumui, trapiems įvaizdžiams ir elegantiškam minimalizmui, savo kruopštumą atskleisdama siuvinėjimuose, tekstūra puoštame trikotaže bei lazeriu kirptuose audiniuose. Švelnus ir prabangus stilius – moterims, kurios ilgisi ilgų suknelių, rafinuoto skonio bei aristokratiškos literatūros.

Alexandra Westfal

Alexandra Westfal. Marc Litvyakoff, Rygos mados savaitės nuotr.

 

Užsieniečiai Rygoje. ,,Ateik pusryčių“, arba Niujorką primenanti italų estetika

Tai pasivaikščiojimo Harlemo gatvėmis istorija. 2013/14 m. rudens/žiemos kolekcijoje ypač ryški Niujorko įtaka (galima net atpažinti Max Azria siluetų atgarsius), afroamerikiečių kultūra, gatvėse viešinčios džiazo ir urbanistinės subkultūros, šiandien tokios aktualios pačioje madoje. „Comeforbreakfast“ – tai kūrybinis duetas iš Italijos, Rygoje pristatęs unisex siluetų drabužius: oversized tipo paltus, gaisrininkų striukes primenančius viršutinius drabužius su kišenėmis, apsmukusias kelnes ar atostogų šortukus. Moteriškiems įvaizdžiams švelnumo suteikia ilgos šilko suknelės, drabužių sluoksniavimas ir modernios pelerinos.

Comeforbreakfast

Comeforbreakfast, Italija. Marc Litvyakoff, Rygos mados savaitės nuotr.

Lena Tsokalenko

Kaimyninės Baltarusijos dizainerė Lena Tsokalenko mados žinių sėmėsi Minske, tačiau vos baigusi studijas atsidarė savo mados studiją, o nuo 2003 metų ėmė dalyvauti Maskvos mados savaitėse. Jos kolekcijoje jaučiamas instinktyvus savisaugos įspūdis, nedrąsumas, susipinantis su lakoniška ironija. Lena nevengia rankų  darbo, daug dėmesio skiria ir juvelyrikai, bet svarbiausios čia – suknelės, taip pat kaip ir grakštūs sunkių paltų kirpimai, pabrėžiantys trapų moters siluetą.

Lena Tsokolenko

Lena Tsokolenko, Baltarusija. Marc Litvyakoff, Rygos mados savaitės nuotr.

Pohjanheimo

Ülle Suurhans-Pohjanheimo vardas Skandinavijos regione jau puikiai žinomas, pamažu ji garsėja ir pietinėse Baltijos šalyse. Moteris kuria jau daugiau nei du dešimtmečius (atidesni SwO skaitytojai turbūt pamena, kad pristatydami estų dizainerės kūrybą pirmą kartą, minėjome, kad savo šalyje ji – vienas įtakingiausių mados autoritetų). Rudens/žiemos 13/14 kolekcijoje atsiskleidžia suvaržytas minimalizmas, tiesių linijų siluetai, vyrauja šilko, šifono, kašmyro ir vilnos deriniai.

Pohjanheimo

Pohjanheimo, Estija. Marc Litvyakoff, Rygos mados savaitės nuotr.

Ieva Daugirdaitė

Jauna lietuvė Ieva dar ne per seniausiai baigė dizaino kolegiją, tačiau publikos pamilta ir pripažinta nuo pat pirmųjų kolekcijų. Apie savo įkvėpimo lentą ir idėjas, ruošiantis pristatymui, dizainerė pasakoja: ,,tai balta kreida, purios samanos, lietus bei tiesios linijos.“ Kolekcijoje vyrauja odiniai masyvūs paltai, žėrintys lakuotais paviršiais, juos pagyvina boksininko pirštines primenantys aksesuarai bei originalios lengvų kailių detalės.

Ieva Daugirdaitė

Ieva Daugirdaitė. Marc Litvyakoff, Rygos mados savaitės nuotr.


Komentuok:
*Reklama
DNO