Menu
 
 

Šešiems „Oskarams“ nominuota juosta „Sensacija“

2016 02 19  18:51  |  Aktualijos

Akt. Rachel McAdams žurnalistė Sacha Pfeiffer

Akt. Rachel McAdams žurnalistė Sacha Pfeiffer. Nuotraukos: asm.archyvas

Tikra istorija paremto filmo centre – „The Boston Globe“ žurnalistinių tyrimų komanda Spotlight. Šiai dienai tai garsiausia ir ilgiausiai veikianti žurnalistinių tyrimų komanda JAV. 2001-2002  m. jos išaiškintas kunigų pedofilijos skandalą apskriejo visą pasaulį ir sukėlė Katalikų bažnyčios krizę.

Įdomu, kad skandalui iškilus į viešumą, daugelis dvasininkų net nebandė jo neigti. Atvirkščiai, – pripažino, kad filmas kelia diskusiją, yra įtikinamas ir korektiškas.

Spotlight žurnalistų vaidmenis sukūrė garsūs JAV aktoriai Michaelas Keatonas, Markas Ruffalo, Rachel McAdams. Jie dalijasi atsiliepimais, kaip jiems sekėsi įsijausti į žurnalistų kailį ir kodėl šis filmas buvo reikšmingas jų karjerai.

Akt. Markas Ruffalo žurnalistas Michael Rendezvous

Akt. Markas Ruffalo žurnalistas Michael Rendezvous

Akt. Michaelis Keatonas / Spotlight komandos vadas Walteris V. Robinsonas 

„Pirmiausia, jautėme milžinišką atsakomybę. Juk filme įvardijami konkretūs asmenys, jų vardai, pavardės. Atskleidžiama, kad štai šis vyrukas arba šis iš tiesų egzistuoja. Kad jie – ne išgalvoti fiktyvūs charakteriai. Tai keblus reikalas. Istorijos pasakojimas galėjo pasisukti nelabai teisinga linkme. Manau, kad mums pavyko to išvengti ir ją pateikti korektiškai.

Galbūt nuskambės kiek keistai, tačiau jaučiuosi be galo laimingas ir dėkingas, kad galėjau prisidėti prie jos sukūrimo, nes galbūt ji pakeis kažkieno gyvenimą.

„Sensacija“ nėra antireliginis filmas, kuriuo siekiama sugriauti žmonių tikėjimą. Tai filmas ne apie religiją, bet apie institucijų prievartą, jų naikinančią galią. Yra gausybė žmonių, kurie siekia valdžios ir galios, o ją turėdami panaudoja pilietinėms teisėms apriboti, kitų bejėgiškumui išlaikyti. Taip nuolat atsitinka visame pasaulyje“.

Akt. Michael Keaton  žurnalistas Walteris R. Robinsonas

Akt. Michael Keaton žurnalistas Walteris R. Robinsonas

Akt. Markas Ruffalo / Spotlight komandos reporteris Mike’as Rendezvous

 „Praleidau begalę laiko ruošdamasis vaidmeniui, nes pasakoja apie realius žmones, realius įvykius. Yra šimtai nukentėjusiųjų, todėl prie šios istorijos artėjome labai atsargiai. Man buvo didelė garbė atsidurti tinkamoje vietoje tinkamu laiku ir tapti šio filmo dalimi. Ne taip dažnai tokios galimybės pasitaiko karjeroje“.

Akt. Rachel McAdams / Spotlight komandos žurnalistė tyrėja Sacha Pfeiffer

„Patirtis, kurią gavau kurdama Spotlight žurnalistės Sachos Pfeiffer portretą, yra neįkainojama. Sacha yra neįtikėtina asmenybė, labai daug nuveikusi savo kelyje.

Buvo nelengva atrasti balansą tarp charakterio kūrimo, informacijos rinkimo, bendraujant su Spotlight žurnalistais, ir bandymo išlikti natūraliai, tikroviškai“.

Šešiems „Oskarams“ nominuotas Tomo McCarthy filmas „Sensacija“ jau rodomas Lietuvos kino teatruose.

Filmo anonsas:


Komentuok:
*Reklama
DNO