Menu
 
 

SIRENOS’21 skelbia šių metų Lietuvos teatro vitriną

2021 07 21  14:22  |  Aktualijos

SIRENOS’21 skelbia šių metų Lietuvos teatro vitriną

Nuotrauka – D. Matvejev © ALISA

Praėjusiais metais dėl pandemijos atšaukta festivalio „Sirenos“ „Lietuviško teatro vitrina“ šiemet žiūrovus pakvies į gyvą susitikimą ir leis susipažinti su dvylika kuratorių atrinktų darbų. Programoje – aktualiausi ir įdomiausi pastarųjų teatro sezonų darbai ir pažintis su ne tik scenos grandais, bet ir jaunaisiais, dar tik karjerą teatre tvirtais žingsniais pradedančiais kūrėjais. Ikipandeminiu laikotarpiu pamatyti lietuviškos vitrinos į festivalį atvykdavo iki 80 ekspertų iš užsienio šalių.

SIRENOS’21 skelbia šių metų Lietuvos teatro vitriną

Nuotrauka – Laura Vansevičienė © Austerlicas

Lietuvos teatro vitriną šiais metais kuruoja teatrologės, teatro kritikės Rimgailė Renevytė ir Ieva Tumanovičiūtė. Pasak kuratorių: „šiemet į festivalį, metais pasislinkusį ir tapusį tam tikru 2020-ųjų antrininku ar atspindžiu, nepateko nemaža dalis praėjusiais metais į programą jau atrinktų spektaklių. Tad festivalio tema „Tyla“ ir šių metų festivalio šūkis „Nepapasakotos istorijos išnyksta“ tapo tam tikra išankstine realybe, kai dėl techninių ar meninių (ne)galimybių į šių metų festivalį nepateko ir liko tam tikromis nepapasakotomis nemaža dalis praėjusiais metais įvykusių ir laike užstrigusių spektaklių“. 12 lietuviškos vitrinos darbų ekspertams bus parodyta rugsėjo 22-26 dienomis.

SIRENOS’21 skelbia šių metų Lietuvos teatro vitriną

Nuotrauka – Eglė Sabaliauskaitė © Įstrigę

Šiemet Lietuvos teatro vitrina kuratorių buvo suskirstyta į keturias kategorijas: „Meistrai“, „Eksperimentai“, „Tarpdisciplininiai“ ir „Jauni balsai“. Meistrų programoje bus parodyti režisieriaus Oskaro Koršunovo darbai: tikrovės klausimus keliantis ŽMOGUS IŠ PODOLSKO bei naujausias OKT/Vilniaus miesto teatro darbas OTELAS. Tai – septintoji Williamo Shakespeare’o pjesė, kurią režisierius realizuoja scenoje.

SIRENOS’21 skelbia šių metų Lietuvos teatro vitriną

Nuotrauka – organizatorių archyvo © Laisvė

Teatro meistras, vengrų režisierius Árpád Shilling kartu su Klaipėdos jaunimo teatru „Sirenose“ pristatys naujausią darbą ĮSTRIGĘ – čia susijungs šeimos istorija, kultūrinė kelionė per praėjusius dvidešimt penkerius metus, bei kova su priespauda ir bejėgiškumu.

Tarptautinę atmosferą „Meistrų“ kategorijoje kurs ir Valstybinio jaunimo teatro produkcija – legendinio lenkų režisieriaus Krystian Lupa spektaklis AUSTERLICAS. Tai – epinė meditacija apie Holokausto traumą ir jos pasekmes individualaus žmogaus likimui.

SIRENOS’21 skelbia šių metų Lietuvos teatro vitriną

Nuotrauka – Laura Vansevičienė © Miego Brolis

Eksperimentinį teatrą leis pajusti lenkų režisieriaus Lukasz Twarkowski kurta patirtis – spektaklis RESPUBLIKA (Lietuvos nacionalinis dramos teatras). Į griežtas formas netelpantis renginys žiūrovams leis įsilieti į reivo muzika gyvenančios komunos gyvenimą, ir per vieną vakarą išgyventi visą komunos emocijų paletę.

Lietuvišką teatro vitriną šiais metais papuoš ir eksperimentus scenoje pratęs du aktorių, debiutuojančių režisieriais, darbai: Dariaus Gumausko spektaklis, analizuojantis žmonių su Dauno sindromu gyvenimą mūsų visuomenėje MONGOLIJA (OKT/Vilniaus miesto teatras) ir Dainiaus Gavenonio darbas LAISVĖ (produkcija – VšĮ „Darbininkai“). Spektakliu siekiama kalbėti apie laisvės ribas bei kokią atsakomybę turime prieš save ir kitus laisvės koncepcijoje?

SIRENOS’21 skelbia šių metų Lietuvos teatro vitriną

Nuotrauka – D. Matvejev © Otelas

Tarpdisciplininę atmosferą kurs Karolio Kaupinio RADVILA DARIUS, VYTAUTO (Operomanijos produkcija) – tai gyvas dialogas tarp keturių instrumentalistų gyvai atliekamos muzikos ir video ištraukų iš LRT archyvų, kuriuose su meile ir humoru atsispindi ankstyvasis nepriklausomybės laikotarpis, įstabusis devintasis dešimtmetis.

SIRENOS’21 skelbia šių metų Lietuvos teatro vitriną

Nuotrauka – D. Matvejev © Žmogus iš Podolsko

Bus parodytas ir teatro ir šokio ribas nutrinantis Gretos Grinevičiūtės kūrinys – ŠOKIS OBJEKTUI IR VAIKUI (Meno ir mokslo laboratorija). Kūrybinė komanda kels klausimus apie visuomenėje savaime suprantamus kanonus kaip vaikų turėjimas, jų laukimas, susilaukimas, negalėjimas ar nenoras turėti.

Lietuviško teatro vitriną praturtins trys jaunieji Lietuvos teatro vardai – režisierius Adomas Juška ir jo darbas MIEGO BROLIS, pasakojantis istoriją apie ypač jautrų žmogų – Johanesą Eliją Adlerį, jo santykį su meile, muzika ir mirtimi (Valstybinio jaunimo teatro produkcija).

SIRENOS’21 skelbia šių metų Lietuvos teatro vitriną

Nuotrauka – M. Aleksa © Radvila Darius, Vytauto

Eglė Švedkauskaitė savo spektaklyje ŽMOGUS IŠ ŽUVIES (Valstybinis jaunimo teatras) žiūrovą pakvies į išsitempusį laiką, kurio rėmuose skleidžiasi nerimas: į opresyvią, namus aplankančią realybę, kurią pjesės personažai naiviai laiko pakankamai tvirta.

SIRENOS’21 skelbia šių metų Lietuvos teatro vitriną

Nuotrauka – teatro archyvo © Respublika

Jaunų balsų ciklą užbaigs režisieriaus Antano Obcarsko ALISA (Lietuvos nacionalinis dramos teatras). Šis darbas pasakos apie teisingumo troškimą: dabartis garsiai skanduoja – teisingumas privalomas visiems ir prieš visus, bet teisėtvarka yra lėta teisingumo atžvilgiu…

SIRENOS’21 skelbia šių metų Lietuvos teatro vitriną

Nuotrauka – Dainius Putinas © Šokis Objektui ir Vaikui

Šalia tarptautinės ir lietuviškos teatro programos „Sirenų“ lankytojai bus kviečiami į neatsiejamą festivalio dalį – „Sirenų Klubą“ kurio programa bus paskelbta rugpjūčio mėnesį. Vilniaus tarptautinis teatro festivalis „Sirenos“ įvyks rugsėjo 15 – spalio 7 dienomis.

Festivalį finansuoja Lietuvos kultūros tarybaFestivalį remia Vilniaus miesto savivaldybė. Organizatorius: „Vilniaus festivaliai“.


Komentuok:
*Reklama
DNO

Dekmantel Selectors