Menu
 
 

Teatro aukso fondas

2017 05 23  13:23  |  Aktualijos

Andrius Mamontovas

Andriaus Mamontovo vaidinamas „Hamletas“. Nuotrauka – Meno forto (c)

Puiki žinia teatro mylėtojams! Atsinaujinusioje Menų spaustuvės interneto svetainėje Mediatekos skyrius tampa svarbia pažintimi su Lietuvos teatru. Jau senai neberodomų spektaklių įrašai skaitmeninami ir nemokamai prieinami visiems besidomintiems. Šiandien jame sudėti senieji, jau nevaidinami Eimunto Nekrošiaus spektakliai – Lietuvos teatro aukso fondas. Spektaklių įrašus palydi teatrologų komentarai, primenantys kūrimo dienas ir tuometinį kontekstą.

„Užaugo karta, kuri nė nenutuokia, kodėl žmonės naktimis stovėjo prie Jaunimo teatro kasų. Ir kad bilietas į spektaklį tada reiškė kur kas daugiau nei naujausias iPhone modelis šiandien – jis buvo ir prestižas, ir valiuta, ir bilietas į meno šventę su kitais laimingaisiais. O kai kalbame su užsienio teatralais, besidominčiais Lietuvos teatru studentais, taip pat norėtųsi pailiustruoti vaizdais sausus žodžius. Ir net gėda, kad daugiau Nekrošiaus spektaklio įrašų – nors tik keleto spektaklių – galime atrasti rusų kalba iš Rusijos Italijos televizijų, kai kurios ištraukos yra iš Italijos. O LRT mediatekoje tėra du specialiai televizijai pritaikyti darbai, – sako Menų spaustuvės programų koordinatorius teatro kritikas Vaidas Jauniškis. Todėl pateikti visuomenei jo neberodomus spektaklius buvo ir garbės reikalas“.

Spektaklių turinys į svetainę integruojamas iš socialinio video dalinimosi tinklo „Vimeo“, tad įrašai prieinami ir tiems, kurie neužsuka į Menų spaustuvės puslapius. Numatyta ieškoti ir kitų senų ir Lietuvos kultūrai svarbių spektaklių įrašų. O šalia scenos kūrinių pateikiami Menų spaustuvės klube „Prie arbatos“ vykę pokalbiai su Lietuvos scenos menininkais bei naujų ir archyvinių spektaklių anonsai.


Komentuok:
*Reklama
DNO