Menu
 
 

Šiuolaikinio šokio asociacija kviečia susipažinti su šokio menu

2022 03 15  18:27  |  Aktualijos

Šiuolaikinio šokio asociacija (ŠŠA) antrus metus iš eilės šiuolaikinio šokio meną pristato mokiniams. Šiemet specialios šokio profesionalų vedamos pamokos bus skirtos 1-4 klasių moksleiviams Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Pamokų tikslas – ne tik pristatyti šią šokio sritį, bet ir sudaryti galimybes jį patirti praktiškai, per improvizacines užduotis.

Šiuolaikinio šokio asociacija kviečia susipažinti su šokio menu

Nuotrauka – Tautvydas Juknevičius ©

Šokis – šiandien itin svarbus ugdymo įrankis

„Šiandien mintimis ir širdimis esame su ukrainiečiais, palaikome kontaktą su Ukrainos šokio kūrėjais ir dėliojame planus jų profesinio palaikymo veikloms. Tuo pačiu dabar, kaip niekad svarbu nepaleisti savo kasdienių darbų ir daryti juos kuo geriau. Vienas svarbiausių – kultūros ir meno pasitelkimas ugdymui. Siekiame ir toliau naudoti šokį, kaip galingą kritinio mąstymo, empatijos lavinimo įrankį“, – teigia ŠŠA vadovė Agnietė Lisičkinaitė.

„Praėjusiais metais startavome su šiuolaikinio šokio pamokomis vyresniųjų klasių moksleiviams, kurios puikiai pavyko – po akademinę valandą su šiuolaikinio šokio profesionalais praleido net 410 mokinių iš 18 Lietuvos mokyklų. Šiemet nusprendėme šią edukaciją pasiūlyti patiems jauniausiems mokiniams. Klaidinga manyti, kad šiuolaikinis šokis skirtas tik suaugusiems, kad būtina suprasti paslaptingas jo reikšmes. Iš tiesų, tai visapusiškai praturtinanti scenos meno šaka, padėsianti lavinanti vaikų kūrybiškumą, neverbalinį bendravimą, tarpusavio komunikacijos įgūdžius atliekant šokio užduotis porose ir grupėse“.

 

Moksleivių pažintis su šokiu

Šiuolaikinį šokį vaikams pristatys ŠŠA nariai – šokėjas, choreografas Paulius Prievelis ir šokėja, choreografė, aktorė Ieva Jackevičiūtė.

45 minučių trukmės kontaktinio susitikimo metu, bus koncentruojamasi į šokio raišką – atlikimą, kūrybą, refleksiją. Bus taikomi šiuolaikinio šokio improvizaciniai žaidimai po vieną, porose, grupėje. Mokiniai tyrinės gamtos ar asmeninių temų prigimties temas, mėgins pavieniui ar grupėse improvizuoti ir komponuoti šiuolaikinio šokio raiškos judesių sekas.

Pamokos metu šiek tiek laiko bus skiriama ir šiuolaikinio šokio stebėjimui bei vertinimui. Skaitmeninėje erdvėje bus pristatyti šiuolaikinio šokio pavyzdžiai ir drauge mėginama juos apibūdinti, įvardinti nuotaiką, temą, pagrindinę mintį, atlikėjų skaičių, kostiumų specifiką ir kt.

Registruotis nemokamoms šokio pamokoms galima čia.


Komentuok:
*Reklama