Menu
 
 

Airai Naginevičiūtei suteiktas šiuolaikinio šokio profesorės laipsnis

2020 07 15  13:50  |  Aktualijos

Lietuvos choreografei, šiuolaikinio šokio šokėjai ir pedagogei Airai Naginevičiūtei Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (LMTA) suteiktas profesorės laipsnis – pirmasis Lietuvoje, skirtas šiuolaikinio šokio pedagogei. Laipsnis A. Naginevičiūtei suteiktas už meninę ir pedagoginę veiklą Lietuvoje bei užsienyje, už nuopelnus ir įvertinimus prestižinėmis užsienio ir Lietuvos premijomis bei kitais prestižiniais apdovanojimais.

Airai Naginevičiūtei suteiktas šiuolaikinio šokio profesorės laipsnis

Nuotrauka – Beno Navanglausko ©

„Aira Naginevičiūtė LMTA nuosekliai dirba nuo 1998-ųjų, o nuo 2003-ųjų – ir įsteigtoje LMTA šokio ir judesio katedroje, yra parengusi ir išleidusi keletą šiuolaikinio šokio šokėjų laidų. Airai suteiktas laipsnis reikšmingas šokio ir judesio katedroje, nes tai – pirmasis profesoriaus laipsnis suteiktas šiuolaikinio šokio atstovui. Kartu su pernai skirtu profesoriaus laipsniu klasikinio šokio atstovui Petrui Skirmantui, tai sustiprina akademinį šokio  potencialą LMTA šokio ir judesio katedroje,“ – teigia LMTA šokio ir judesio katedros vedėjas Andrius Katinas.

„Dėkoju kolegoms už pasitikėjimą ir įvertinimą. Tai galėčiau susieti su laiku, kuriame šiuolaikinio šokio mokslas gimė, subrendo, savarankiškėjo, kūrėsi ir jau įgavo laisvą kvėpavimą Lietuvoje. Man tai ilgas, besitęsiantis periodas, kuriame dalinuosi savo žiniomis, idėjomis, iniciatyvomis su studentais ir visa LMTA mokslo ir meno bendruomene, kartu formuojant šokio meno mokslą, – pasakoja A. Naginevičiūtė. – Nors profesūra nurodo brandumo ir išminties klodus, šis profesūros laipsnis iš dalies yra labai jaunas, nes tai pirmasis šiuolaikinio šokio akademiniame lauke atsiradęs laipsnis. Tai – didelė atsakomybė ir paskatinimas, kad neturėdami istoriškai subrandinto patirties bagažo, kurdami šiuolaikinio šokio pedagogiką keliaujame teisingu keliu, nes šiuolaikinio šokio mokslo procesai yra jauni, nuolat besikeičiantys ir pulsuojantys.“

Airai Naginevičiūtei suteiktas šiuolaikinio šokio profesorės laipsnis

Nuotrauka – Airos Naginevičiūtės asmeninio archyvo ©

LMTA jau dvidešimt metų dėstanti A. Naginevičiūtė buvo šiuolaikinio šokio programos ir kurso įkūrimo iniciatorė bei viena pirmųjų jo dėstytojų. Viena iš šiuolaikinio šokio pradininkių nepriklausomoje Lietuvoje, ne vienerius metus šokusi įvairiose scenose, Aira savo kūrybinį kelią pratęsė kurdama šokio spektaklius, tarpdisciplininius projektus, choreografiją operoms. Jos biografijoje daugiau kaip 40 darbų, ne vienas parodytas prestižinėse Lietuvos ir užsienio scenose, tarptautiniuose festivaliuose. Prieš penkerius metus įkurto teatro „Airos“ istoriją ženklina choreografės keturių spektaklių repertuaras, Auksinio scenos kryžių nominacijos, teatro dalyvavimas atidarant prestižinius festivalius  Azijoje, Europoje ir Afrikoje. Šokio teatras „Airos“ tapo platforma ir jaunųjų choreografų savarankiškai kūrybai, edukacinei veiklai. Šiuolaikinio šokio asociacijos veikla yra finansuojama Lietuvos kultūros tarybos.


Komentuok:
*Reklama