Menu
 
 

SKA studentai Nidoje kūrė vaizdo klipus Lietuvos grupėms

2017 08 18  16:57  |  Aktualijos

SKA studentai - SwO magazine

Nuotraukos iš „Skalvijos“ kino centro archyvo

Vieni moksleiviai vasarą poilsiauja, kiti su kameromis rankose leidžia laiką kūrybiškai. Nidoje vykusioje kino stovykloje „Skalvijos“ kino akademijos studentai kūrė vaizdo klipus gerai žinomoms lietuviškoms grupėms – „Colours of Bubbles“, „Abudu“ ir „The Independent“.

„Grupės mielai sutiko bendradarbiauti. SKA studentai galėjo rinktis iš kiekvienos grupės pasiūlytų trijų dainų ir iš pačių kūrėjų sužinoti apie dainos kūrimo procesą bei užduoti klausimus. Jų suteikta pagalba buvo labai svarbi, kadangi mokiniai siekė įsigilinti į dainos esmę, o ne tik atspindėti žodžius“, – pasakojo „Skalvijos“ kino akademijos koordinatorė Akvilė Gelažiūtė.

SKA studentai

Moksleiviai savaitei įsikūrė „Nidos meno kolonijoje“ ir patys rašė muzikinių klipų scenarijus, o vėliau, padedami dėstytojų foto menininko Vytauto Juozėno, kino operatoriaus Martyno Norvaišo, režisieriaus Armo Rudaičio, rengė kadruotes, režisavo, filmavo ir montavo klipus.

Šiais metais studentai turėjo galimybę pažinti šiandieną retai praktikuojamą filmavimą su 16 mm juosta. Vadovaujami Vytauto Juozėno, skalviječiai mokėsi filmuoti 16 mm kamera, ruošti chemikalus ir ryškinti juostas.

SKA studentai

„16 mm juosta, tai ne tik įdomi medija, suteikianti meno kūriniui išskirtinę estetiką. Filmavimas ja reikalauja sustyguoto grupinio darbo, disciplinos ir tikslaus planavimo. Kitaip nei su skaitmenine kamera, čia negalima  daryti daug dublių, turi labai gerai apgalvoti, ką ir kodėl filmuoji. Moksleiviai turėjo galimybę viso to išmokti, susipažinti su filmavimo procesu“, – apie filmavimo juosta svarbą pasakojo A. Gelažiūtė.

SKA studentai

Muzikiniai klipai kurti Nidoje bus pristatomi „Skalvijos“ kino akademijos atvirų durų dieną – rugpjūčio 30 d. 15 val. „Skalvijos“ kino centre. Peržiūroje dalyvaus „Colours of Bubbles“, „Abudu“ ir „The Independent“ grupių nariai. Po muzikinių klipų peržiūros „Skalvijos“ kino akademija susidomėjusiems žiūrovams SKA dėstytojai ir režisieriai Armas Rudaitis ir Linas Mikuta pristatys kitų metų programas bei atsakys į iškilusius klausimus.

SKA studentai


Komentuok:
*Reklama