Menu
 
 

Skulptoriaus Mindaugo Junčio pristatymas Niujorko meno mugėje

2023 05 11  19:20  |  Aktualijos

Galerija (AV17) tęsdama lietuvių kūrėjų pristatymą užsienyje, jau antrą kartą dalyvaus VOLTA New York meno mugėje, kur gegužės 17–21 d. pristatys skulptoriaus Mindaugo Junčio kūrybą.

Skulptoriaus Mindaugo Junčio pristatymas Niujorko meno mugėje

Nuotrauka – Mindaugo Junčio asmeninio archyvo © Mindaugas Junčys, Grožis, 2008.

„Džiaugiamės galimybe sugrįžti ir reprezentuoti Lietuvos šiuolaikinio meno lauką viename įtakingiausių šiuolaikinio meno centrų – Niujorke. 2018 m. VOLTA NY meno mugėje sulaukėme išskirtinio dėmesio ne tik iš mugės lankytojų, bet ir iš žiniasklaidos bei tarptautinių meno profesionalų. Vieno konceptualiausių mūsų šalies  skulptorių, Nerijaus Ermino darbai, buvo itin palankiai įvertinti vietos litvakų bendruomenės. Lietuva ir jos kultūra jiems išlieka svarbi ir vertinama iki šių dienų.“ – pasakoja galerijos (AV17) direktorė Kristina Mizgirytė.

VOLTA yra šiuolaikinio meno mugė, nuo 2005 m. vykstanti Bazelyje, o nuo 2008 m. pradėta rengti ir Niujorke. Meno mugėje VOLTA NY kasmet dalyvauja virš 50 galerijų, kurios pristato solinius jau žinomų ar kylančių menininkų projektus. Meno renginyje galerijos yra skatinamos pristatyti vieną kūrėją taip siekiant išsamiau atskleisti kiekvieno menininko kūrybą bei išlaikyti šios tarptautinės meno platformos kuratorinį vientisumą. 

Skulptoriaus Mindaugo Junčio pristatymas Niujorko meno mugėje

Mindaugas Junčys, Šventasis, 2020.

„Šiemet galerija (AV17) pristato skulptoriaus Mindaugo Junčio darbus, kuris savo kūryboje atskleidžia įvairius socialinius bei kultūrinius reiškinius paversdamas juos tikrovės permąstymą skatinančiais objektais. Savo kūriniais menininkas kvestionuoja estetikos, meno ir kičo bei populiariosios kultūros sampratas. Autoriaus kūryba šiuolaikinės skulptūros kontekste pasižymi ne tik dėmesiu aktualioms temoms, bet ir darbų preciziškumu. Mindaugas Junčys, kurdamas skulptūrinius objektus, pasitelkia meistriškai įvaldytą monumentaliosios skulptūros kalbą, kas VOLTA NY meno mugėje jo darbams suteiks ypatingo išskirtinumo.“ – dalinasi Kristina Mizgirytė.

VOLTA NY menininkas pristatys objektus, kuriuose atsispindi įvairialypis požiūris į grožį. Autorius savo kūryboje naudoja klasikinei skulptūrai būdingas medžiagas, tokias kaip marmuras, granitas ar bronza ir joms suteikia šiuolaikinio žmogaus kasdienybėje sutinkamų objektų formas. Iš aliuminio nulieta pagalvė, marmurinė suglamžyta skardinė ar iš akmens nupintos kasos bei kiti ekspozicijoje pristatomi darbai skatina persvarstyti grožio suvokimo kanonus. Dėl nepriekaištingos objektų formos bei autoriaus pasirinktų medžiagų, kūriniai pasižymi prabanga ir tampa savotiškais namų trofėjais.

Skulptoriaus Mindaugo Junčio pristatymas Niujorko meno mugėje

Mindaugas Junčys, Aureolė, 2022.

Mindaugas Junčys (g. 1977) yra skulptorius, baigęs skulptūros studijas Vilniaus dailės akademijoje. Savo kūrybinę veiklą pradėjęs nuo 1996 m., autorius yra surengęs penkias personalines parodas bei aktyviai dalyvaujantis grupinėse parodose Lietuvoje ir užsienyje. Mindaugas Junčys yra apdovanotas prestižinėmis Lietuvos bei užsienio stipendijomis savo kūrybos vystymui, tarp kurių Vilniaus savivaldybės premija ir „Metų skulptūros“ apdovanojimas už aukštos techninės meistrystės puoselėjimą. Autoriaus darbai taip pat eksponuojami viešosiose erdvėse – Junčys yra sukūręs paminklus Popiežiui Jonui Pauliui II bei lietuvių aktoriui Donatui Banioniui.

Meno mugė VOLTA NY, galerijos (AV17) stendas C4. Gegužės 17 – 21 d. 125 West 18th Street, Niujorkas, JAV


Komentuok:
*Reklama