Menu
 
 

Šokio spektaklis kviečia diskutuoti apie tėvystės pasirinkimo laisvę

2021 05 06  15:31  |  Aktualijos

Gegužės 18, 19 d. Vilniaus miesto teatras „Meno ir mokslo laboratorija“ kviečia į ketvirtąją šio sezono premjerą. Šokio spektaklį „Šokis objektui ir vaikui“ kuria šokėja ir choreografė Greta Grinevičiutė. Šis pastatymas yra trečioji serijos, skirtos objektui ir šeimos nariui, dalis.

Šokio spektaklis kviečia diskutuoti apie tėvystės pasirinkimo laisvę

Nuotrauka – Meno ir mokslo laboratorijos archyvo ©

Pirmasis spektaklis „Šokis dulkių siurbliui ir tėčiui“ kvietė pažvelgti į privačią moteris erdvę,  analizuoti tėvo ir dukros panašumus, brandaus vyro ir jaunos moters vienišumą bei savęs kvestionavimą. Antroje dalyje „Šokis skalbimo mašinai ir mamai“ žiūrovas sekė menininkės būtais ir nebūtais prisiminimais apie mamą, tyrinėjo atminties žaismą ir bandymus prisiminti ne tik mintimis, bet ir kūnu. Premjeroje „Šokis objektui ir vaikui“ kalbama apie santykį su vaiko idėja, aptariami sau ir kitiems primetami lūkesčiai ir stereotipai. Kūrybinė komanda kelia klausimus apie visuomenėje savaime suprantamus kanonus, tokius kaip vaikų turėjimas, jų laukimas, susilaukimas, negalėjimas ar nenoras turėti.

„Kūryboje mane labai domina fikcijos ir realybės santykis bei tarp jų išsitrynusios ribos, kuomet nebežinai, kas yra tikra, o kas – ne. „Šokis objektui ir vaikui“ yra labai kompleksiškas darbas, kuriame žaidžiame su kauke ir nuoširdumu, kur mano tikra nuomonė kontrastuoja su ta nuomone, kurią vaidinu. Spektaklio temos – lygiai tokios pat. Negali vienareikšmiškai atsakyti, kodėl vieni pasirenka turėti ar neturėti vaikų, – sakė G. Grinevičiūtė. – Jaučiu, kad mumyse yra įsišaknijusios tam tikros sampratos apie žmogaus pasirinkimus, kurias man norisi kvestionuoti. Vien apsisprendęs neturėti vaikų turi tarsi teisintis ir atsiprašyti, kodėl priėmei tokį sprendimą.“

Siekiant kūrybiniame procese kelti daugiau diskusijų, o spektaklyje užtikrinti nuomonių įvairovę, scenoje pasirodys penki menininkai, kurie atskleis skirtingus požiūrius į tėvystę. Nors visus vienaip ar kitaip paliečia vaikų turėjimo klausimas, spaudimas dėl šio pasirinkimo dažniausiai yra daromas būtent moterims. Pasak spektaklio kūrėjų, apie visuomenės primetamus standartus bus kalbama ir spektaklyje, tačiau skirtingai nei viešajame diskurse, čia bus įsiklausoma ne tik į moterų, bet ir į vyrų nuomonę ir poziciją.

Spektaklio „Šokis objektui ir vaikui“ dramaturgiją kuria Birutė Kapustinskaitė, muziką – Agnė Matulevičiūtė, kostiumus – Rūta Kyguolytė, šviesų dizainą – Julius Kuršis. Scenoje veikia: G. Grinevičiūtė, B. Kapustinskaitė, A. Matulevičiūtė, Aldona Vilutytė ir Paulius Markevičius.

Spektaklį finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.

Spektaklio premjera gegužės 18 ir 19 dienomis vyks „Menų spaustuvės“ Juodojoje salėje (Šiltadaržio g. 6, Vilnius).


Komentuok:
*Reklama