Menu
 
 

Apie ribas tarp kūno ir sielos, popmuzikos ir šokio

2018 04 17  14:05  |  Aktualijos

Oona Doherty

Nuotraukos iš asmeninio organizatorių archyvo ©

Gegužės 6 ir 7 d., jau įsibėgėjus tarptautiniam šiuolaikinio šokio festivaliui „Naujasis Baltijos šokis ’18“, Vilniaus menų spaustuvės scenoje savo naujausius darbus pristatys svečiai iš užsienio – bulgaras choreografas, atlikėjas Ivo Dimchevas ir Belfaste gyvenanti airė choreografė Oona Doherty.  

Ivo Dimchevo galima laukti kūno performansų, choreografijos ir muzikos, smarkių provokacijų ir klausimų apie lytinę tapatybę. Choreografas ir atlikėjas, žinomas tarptautiniu mastu dėl provokuojančių ir kontroversiškų darbų, per nemažą karjerą pelnęs „scenos žvėries“ ir kitų laukiniškų epitetų. Jo kūriniai yra ekstremalus ir spalvingas performanso, šokio, teatro, muzikos, dailės ir fotografijos kokteilis.

Ivo Dimchevas

Šįkart menininkas siūlo dar vieną formatą – „koncertą su nepretenzinga choreografija“. Būtent taip jis apibūdino muzikos grupės pasirodymą, o „nepretenzijas“ nusako ir pats grupės, naujausio I. Dimchevo albumo ir Menų spaustuvėje gegužės 6 d. vyksiančio spektaklio pavadinimas – „Skulptūros“. Jame – (auto)ironiškas požiūris į popmuzikos choreografiją, keičiami įvaizdžiai, jautriai drebinamu balsu perteikiamos dainos laviruoja tarp popmuzikos ir šiuolaikinio šokio, tarp savęs eksponavimo ir romantiškos poezijos.

Dimchevas yra sukūręs per 30 spektaklių, pelnęs daugybę tarptautinių apdovanojimų už šokio ir teatro darbus, o juos pristato visoje Europoje, Šiaurės ir Pietų Amerikoje. Pastaraisiais metais ėmė kurti dainas ir rengti koncertinius pasirodymus, su kuriais keliauja po visą pasaulį.

Ivo Dimchevas

O štai gegužės 7-ąją festivalis savo gerbėjams siūlo susipažinti su talentinga choreografe, kuriančia šokio ir teatro pasirodymus – Oona Doherty. Į šiųmetį festivalį airė atvyksta su naujausiu savo darbu „Vilties medžioklė“, kuriame atlikėja kreipia dėmesį į judesio ir intonacijos santykį, vyriškumo pasireiškimus ir moralę, taikosi į kultūros ir socialinių sluoksnių stereotipus. Čia kaukės pasirenkamos kaip asmeninė gynyba prieš save ir visą pasaulį, bet tikimasi atrasti bendrą pagrindą tiesai ir vilčiai.

Oona Doherty

„Savo darbais mėginu ribas tarp kūno ir sielos, auditorijos ir scenos; noriu pasidalyti kinetine patirtimi; tyrinėti gryną metafizinį sąžiningumą. Kalbėti apie seksą, panką, romantiką, į kūną sugrįžusią či, juodą dėžę, baltą kubą ir Airiją“, – sako spektaklio kūrėja.

2016 m. O. Doherty laimėjo Dublino „Tiger Fringe“ festivalio „Geriausio spektaklio“ apdovanojimą, pakliuvo į 2016–2017 m. Europos šiuolaikinio šokio tinklo „Aerowaves“ programą. Pernai buvo nominuota „Bendram teatro“ apdovanojimui Edinburgo „Fringe“ festivalyje.

Ivo Dimchevas

„Abu kūrėjai yra išskirtinės, charizmatiškos asmenybės, savai darbais pelnę pripažinimą Europoje ir už jos ribų. I. Dimchevas neabejotinai yra įdomiausias Bulgarijos scenos menų atstovas, sugebėjęs pavergti didžiausių šokio, teatro ir performansų festivalių auditorijas visame pasaulyje. O. Doherty vardas šiuolaikinio šokio pasaulyje suskambėjo visai neseniai, bet su trenksmu. Mergina, sugebanti  pakelti ant kojų net įnoringiausią publiką, savo nuoširdumu ir profesionalumu nuginkluojanti net ir skeptiškiausius kritikus. Renkant programą buvo svarbu pristatyti ne tik išskirtinius spektaklius, bet ir stiprias asmenybes, atstovaujančias skirtingoms visuomenės grupėms. Ivo ir Oona yra būtent tokie“, – festivalio svečiais džiaugėsi „Naujojo Baltijos šokio“ vadovė Gintarė Masteikaitė.

Tarptautinis šiuolaikinio šokio festivalis „Naujasis Baltijos šokis ’18“ gegužės 4–13 d. vyks Vilniuje. 


Komentuok:
*Reklama