Menu
 
 

Tobulai užfiksuotas išnykstantis troleibusas

2016 09 02  18:17  |  Aktualijos

Vilnius Street Art 2016

Nuotraukos: Vilnius Street Art archyvas

Troleibusai šiuolaikiniuose miestuose tampa retenybe, tačiau Vilniuje jie tebėra svarbi transporto infrastruktūros dalis ir ryški sostinės identiteto detalė. Šiemet miesto transporto temą tyrinėjantis festivalis „Vilnius Street Art“ pakvietė menininką Liudą Parulskį sukurti darbą ant dviejų troleibusų.

Vieną jų – važiuojantį 17-uoju maršrutu – fotomanipuliacijų meistas L. Parulskis nutarė pradanginti. Kirsdamas Gedimino prospektą prie Lukiškių aikštės troleibusas akimirkai susilieja su prospekto perspektyva ir joje pasirodo legendinis Vilniaus vilkas.

Vilnius Street Art 2016

Vilnius Street Art

Miestiečiams, užfiksavusiems troleibuso išnykimo tašką ir pasidalinę nuotrauka savo viešame „Facebook“ arba „Instagram“ įraše su žymėmis #vilniusstreetart @vilniusstreetart, leidykla „Lapas“ padovanos Liudo Parulskio fotomanipuliacijų albumą „Barokas ir Betonas“.

Liudas Parulskis - SwO magazine

Liudas Parulskis – Iejimas

Parulskio fotomanipuliacijos kaip atskira paroda „Barokas ir Betonas“ pirmąkart buvo pristatytos 2015 metais festivalio „Vilnius Street Art“ metu. Festivalio kuratoriai džiaugiasi, kad gatvės meno festivalio metu gimusi paroda nuo rugsėjo 2 d. pristatoma Gdansko Šiuolaikinio meno centre ŁAŹNIA.

Parulskio darbai sutrikdo realybės suvokimą ir nustebina auditoriją netikėtomis vaizdo manipuliacijomis. Savo kūryboje jis transformuoja miestus, dažniausiai gimtąjį Vilnių, kuriame persikloja daugybė kultūrų ir vizijų.

Liudas Parulskis. B&B aušros

„Atrodo, kad Liudas Parulskis daro tai, kuo užsiima pamokose nuobodžiaujantys vaikai – iškiliausiems architektūriniams miesto „personažams“ pripaišo menamus ūsus. Tik rafinuočiau – jo fotomanipuliacijose naujasis darinys atrodo „kaip tikras“ ir žiūrovui gali pasivaidenti, jog tai yra realių, tik ne visai pažįstamų vietų fotografijos“, – jo darbus apibūdino menotyrininkė Agnė Narušytė.


Komentuok:
*Reklama
DNO